Skocz do zawartości

Przesuniecie Daty Interview


kaskap18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ... dostalam informacje, ze mam sie zglosic na interview o GC 17 lipca. Jednak kilka tygodni temu kupilam juz sobie bilet do Polski (wylot: 6 lipiec - powrot: 7 sierpien), sadzac (po wyliczeniu czasu oczekiwania poprzez Immigration Timelines), ze interview bede miala kolo polowy sierpnia najwczesniej ... Probowalam sie dodzwonic na ichnia infolinie, ale chyba dogadanie sie z jakims konsultantem graniczy z cudem :/ Czy ktos mial podobna sytuacje? W jaki sposob moge przelozyc date interview? Czy w ogole zdaze? :/ Biletu nie moge juz odwolac, bo mam caly moj pobyt zaplanowany, lacznie w wycieczkami, za ktore juz zaplacilam ... poza tym jestem poumawiania z wieloma firmami w sprawie organizacji slubu :/ Pomocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob moge przelozyc date interview? Czy w ogole zdaze?

jesli masz jakiekolwiek szanse na przelozenie spraw w polsce to lepiej poprzekaldac niz przesuwac interview

zwlaszcza ze jest juz za miesiac

sprawdz czy na zaproszeniu sa jakies instrukcje jak przesunac date

jak nie to dzwon do oporu na infolinie albo umow sie na infopass, dzwon do lokalnego biora gdzie idziecie na interview

z przekladaniem jest ten problem ze jesli po prostu wyslesz im list to nie masz pewnosci ze go dostana i kto go dostanie,

czy ta osoba ktora ma was przesluchiwac bedzie o tym wiedziala

bo jak nie bedzie wiedziala i was tam nie bedzie to moze po prostu odrzucic twoja sprawe

i wtedy bedziesz miala problem z powrotem do USA

bo moga cie zatrzymac na granicy

twoj facet jedzie z toba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ... dostalam informacje, ze mam sie zglosic na interview o GC 17 lipca. Jednak kilka tygodni temu kupilam juz sobie bilet do Polski (wylot: 6 lipiec - powrot: 7 sierpien), sadzac (po wyliczeniu czasu oczekiwania poprzez Immigration Timelines), ze interview bede miala kolo polowy sierpnia najwczesniej ... Probowalam sie dodzwonic na ichnia infolinie, ale chyba dogadanie sie z jakims konsultantem graniczy z cudem :/ Czy ktos mial podobna sytuacje? W jaki sposob moge przelozyc date interview? Czy w ogole zdaze? :/ Biletu nie moge juz odwolac, bo mam caly moj pobyt zaplanowany, lacznie w wycieczkami, za ktore juz zaplacilam ... poza tym jestem poumawiania z wieloma firmami w sprawie organizacji slubu :/ Pomocy! :)

Przelozenie interview to naprawde skomplikowana sprawa. I watpie aby podstawa do przelozenia interview bylo to, ze masz bilety do Polski i zaplanowane spotkania w Polsce. Przelozyc interview mozna jesli jest emergency - czyjs pogrzeb, ktos jest w szpitalu itd. Znam wiele przypadkow, ze niby na infolinii powiedzieli, ze przeloza interview, po czym aplikant otrzymywal pismo, ze sprawa jest denied.

Mozesz zawsze probowac - ale moze byc roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaproszeniu wlasnie nie ma nic na temat przesuniecia (pisza tylko ze MUSZE sie pojawic!), ale w koncu dodzwonilam sie na infolinie :/ Pani powiedziala mi ze mam napisac cover list z wytlumaczeniem dlaczego chce przesunac date interview, dolaczyc kopie "Request For Applicant To Appear For Initial Interview" (czyli tego dokumentu, ktory mowi kiedy i gdzie mam rozmowe) plus zalacznik w postaci kopii biletu do Polski. Tak tez zrobilam, mam nadzieje ze wystarczy. Musi wystarczyc ... List wysle za potwierdzeniem odbioru, zebym miala pewnosc ze do nich w ogole dotarl. Chyba tak bedzie najrozsadniej. Moj maz zostaje w Stanach, nie moze sobie wziac tyle urlopu, z powodu pracy... :)

Co do kontaktu z biurem lokalnym (w moim przypadku jest to Oklahoma City) to wlasnie probowalam znalezc telefon do nich, ale nigdzie tego nie ma. Wszedzie podawany jest tylko tel na infolinie. Jesli ktos mogl by mi powiedziec gdzie takowy mogla bym znalezc to byla bym bardzo wdzieczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlam na USCIS

If an emergency prevents you from making your appointment, follow the instructions on the appointment notice. For local office appointments you can call customer service and request rescheduling, but we will not guarantee that we will agree to reschedule your case, or that rescheduling will not significantly affect your case.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaproszeniu wlasnie nie ma nic na temat przesuniecia (pisza tylko ze MUSZE sie pojawic!), ale w koncu dodzwonilam sie na infolinie :/ Pani powiedziala mi ze mam napisac cover list z wytlumaczeniem dlaczego chce przesunac date interview, dolaczyc kopie "Request For Applicant To Appear For Initial Interview" (czyli tego dokumentu, ktory mowi kiedy i gdzie mam rozmowe) plus zalacznik w postaci kopii biletu do Polski. Tak tez zrobilam, mam nadzieje ze wystarczy. Musi wystarczyc ...

JESZCZE RAZ POWTORZE - SAMO WYSLANIE LISTU NIE GWARANTUJE PRZESUNIECIA INTERVIEW. U CIEBIE NIE MA EMERGENCY I TYLKO DOBRA WOLA URZEDNIKA BYLOBY PRZELOZENIE TERMINU. POWIEM CI TAK: LUDZIE PRZEKLADAJA SLUB KOSCIELNY JESLI WYPADA W TYM SAMYM DNIU CO INTERVIEW, BO NIE CHCA MIEC PROBLEMOW.

OWSZEM, JESLI NP. TWOJ MAZ MIALBY KONTRAKT POZA STANEM ITD. WTEDY TAKIE COS JEST MOZLIWE. POCZYTAJ TUTAJ:

Do not reschedule your interview..... even if you write in asking for it to be rescheduled the chances are this information will not get passed to your case and the next thing you know is your will get a denial letter in the mail.... change your wedding plans or let the rehearsal dinner happen without you... it is more important for you to attend the interview....

Do a search for other that have been denied for the very reason you have stated.... it is then very difficult to get thing sorted out... most end up starting the AOS all over again and paying all over again....

List wysle za potwierdzeniem odbioru, zebym miala pewnosc ze do nich w ogole dotarl. Chyba tak bedzie najrozsadniej. Moj maz zostaje w Stanach, nie moze sobie wziac tyle urlopu, z powodu pracy... :)

Co do kontaktu z biurem lokalnym (w moim przypadku jest to Oklahoma City) to wlasnie probowalam znalezc telefon do nich, ale nigdzie tego nie ma. Wszedzie podawany jest tylko tel na infolinie. Jesli ktos mogl by mi powiedziec gdzie takowy mogla bym znalezc to byla bym bardzo wdzieczna!

NIKT NIE MOZE DZWONIC BEZPOSREDNIO DO LOKALNEGO USCIS. MOZESZ ZROBIC APPOINTMENT TYLKO PRZEZ INFOPASS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlam na USCIS

If an emergency prevents you from making your appointment, follow the instructions on the appointment notice. For local office appointments you can call customer service and request rescheduling, but we will not guarantee that we will agree to reschedule your case, or that rescheduling will not significantly affect your case.

:)

dokladnie tak jak piszesz: we WILL NOT guarantee that we will agree to reschedule your case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Umowilam sie na spotkanie, mam Infopass na poniedzialek ... wstrzymuje narazie wyslanie tych wszystkich dokumentow. Zobacze co mi powiedza w USCIS.

Aha! W moim cover letter napisalam, ze chcialabym przesunac date rozmowy poniewaz kupilam juz bilet do Polski, a lece tam zeby pozalatwiac moje sprawy zwiazane ze slubem koscielnym (co jest akurat prawda). Czy moze nie lepiej bylo by napisac cos bardziej "emergency"? Poprostu sklamac, ze mam kogos chorego itp ... Nie jest to sposob dzialania, ktory popieram, ale moze dzieki temu bede miala wieksza szanse na przesuniecie rozmowy? :/ Juz sama nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...