Skocz do zawartości

Kiedy Lecisz?


Rekomendowane odpowiedzi

Panikowanie o bagaz to troche - sorry za wyrazenie - amatorstwo jezeli ktos twierdzi ze czesto lata. Zabiera sie niezbedne rzeczy do podrecznego albo idzie eksplorowac lokalna kulture i sklepy probujac kupic czego brakuje. W przypadkow lotow do US jest to absolutnie trywialne, w przypadku lotow w mniej cywilizowane / bardziej egzotyczne miejsca juz nie tak bardzo...

Tylko w tym roku odbylem ponad 30 lotow, za kazdym razem bagaz dolatywal...

czy to do mnie ten komentarz? na nasze doswiadczenia wplywa bardzo duzo czynnikow i szczerze nie mozna nikomu gwarantowac, ze bagaz doleci. Tobie dolatywal z krotkimi przesiadkami, mi nie - i wielu osobom, ktore znam, rowniez nie. a latali rownie czesto jak ja i z roznych stron swiata z najrozniejszych lotnisk i wszyscy mamy taka sama opinie - ze to loteria. raz sie uda a raz nie. w moim doswiadczeniu - z przewaga na "nie uda sie". a ja niestety mam takze bardzo duze doswiadczenie w liczbie lotow, dlatego dalam sobie prawo wypowiedzenia sie w temacie i udzielenia dobrej rady. lepiej powiedziec o takiej ewentualnosci i poradzic jak sie na to przygotowac, niz mowic ze wszystko bedzie dobrze.

oczywiscie, ze lecac do rodziny czy do domu, nie warto sie pakowac w podreczny, ale lecac np. na wakacje, w podroz sluzbowa czy inny klimat to jak najbardziej. wszystko zalezy od okolicznosci.

i jedni moga chciec czekac az doleci i miec ten czas, a inni nie, bo na przyklad za chwile beda odbywac dalsza podroz. jedni maja golden membershipy w liniach lotniczych i priority boarding etc a inni nie. a ja tu nie opisuje sytuacji ze wszelkimi przywilejami tylko normalna, dla osoby co nie lata czesto i pyta o to co moze sie wydarzyc. i nawet ze specjalna naklejka mojemu bagazowi udalo sie nie wyrobic na kolejny samolot. siadac na przodzie samolotu tez nie zawsze mozna i potem samo czekanie az ktos przed nami ruszy szybciej swoje szanowne 4 litery zabiera cenny czas.

ale oczywiscie ile osob tyle doswiadczen i porad. najlepiej zawsze pomyslec o planie B na wypdaek rozczarowania, zeby nie wyladowac z reka w nocniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje statystyki: Dwa loty rocznie USA-Europa-USA, kilka rocznie po stanach. Raz bagaz nie dolecial (byl dzien pozniej), raz dolecial przede mna. Zawsze mam jedna, dwie zmiany w podrecznym, jednorazowe szczoteczki i mini przybory. Przewaznie raz czy dwa razy do roku gdzies utykam. Pomaga aplikacja Delty, gdzie mozna od razu przebookowac bez koniecznosci stania w kolejkach. Trzeba sie do tego przyzwyczaic. Na poczatku sie zalamuje rece, ale potem to juz sie czlowiek godzi z tym, bo wie, ze to czesc zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zeby byl pelen obraz sytuacji - moj bagaz kiedys na CDG utknal na tydzien. _Tydzien_.

Niemniej jednak nie jest to powod zeby spedzac godziny na lotnisku czekajac na przesiadke (bo sie bagaz zgubi). A krotka przesiadka nie gwarantuje zgubienia bagazu, nawet na duzym i calkowicie niezorganizowanym lotnisku. W przypadku WAW (od ktorego temat sie zaczal) to nie robmy sobie jaj - z buta cale lotnisko mozna obejsc w 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Palić raczej CI nie pozwolą, a o posiadaniu taj zabawki przy sobie możesz mieć ale też nastaw się, że gdzieś służby bezpieczeństwa mogą Ci je zabrać. Lecisz przez Frankfurt więc może się ktoś upierdliwy trafić. Ja tam miałem wojnę z ochroną i policją o posiadanie zapalniczki, której nie chciałem oddać, a przeleciała ze mną całą trasę do i US gdzie nie stwarzała żadnych problemów, aż w drodze powrotnej zaczęły się cyrki we Frankfurcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...