Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo


KW

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiec bylam dzisiaj w Naturalization Center na interview troche ponad 3 miesiace od skladania papierow

papiery skladalam po 3 latach od uzyskania GC bazujac na moim malzenstwie

Pani urzednik jakas taka mi sie dziwna trafila,wszystko po kolei, poukladane, ani sie nie usmiechnela

najpierw przysiega

potem poprosila o GC , ID i paszporty

potem tescik z czytania

tescik z pisania "We pay taxes." ;)

pytania z historii (te nowe pytanie nie sa straszne, zdecydowanie mozna sie ich nauczyc, zaczelam czytac tydzien temu, nie bylo problemu, na USCIS maja duzo materialow do nauki)

potem pani zaczela sprawdzac moj wniosek, cale 7 stron po kolei, radze sobie przypomniec przed rozmowa co sie wpisywalo, bo ja np nie pamietam od kiedy dokladnie mieszkam pod moim obecnym adresem

spawdzila z paszportami daty podrozy

potem pytania o przynaleznosci , wykroczenia, alkohol itp

a potem zaczela zagladac w dokumentacje

poniewaz skladalam po trzech latach (przez malzenstwo)

zaczela sprawdzac czy mam wystarczajaco duzo dokumentow potwierzajacych malzenstwo

i stwierdzila ze ma za malo za rok 2006 !?!, #######

ta teczka na jej stole miala juz jakies 3 centymetry grubosci!

Jedyne co mialam za 2006 to podatki i dwa wyciagi z konta

troche sie pokrzywila ale stwierdzila ze chyba wystarczy

ale musi dac moje papiery jeszcze do review

i teraz nie wiem

dostalam od niej kartke ze zdalam test ale ze "decision cannot yet be made"

:)

zobaczymy co przyjdzie poczta

moral z tego taki:

zaraz po slubie robimy sobie pudelko, wrzucamy do niego wszytsko co ma nasze imiona obok siebie

i nie wyrzucamy az bedziemy mieli amerykanski paszport w rece

KW lub inni, mam pytanie...

Czy wiecie moze, czy kazda osoba moze skladac o obywatelstwo po 3 latach jesli dostali GC przez malzenstwo z obywatelem? Czy to jest moze od czegos zalezne? Tak, wiem ze nie mozna przebywac poza granicami USA wiecej niz jakis tam okres czasu ale czy sa jeszcze jakies inne ograniczenia? Oraz, czy to sie odnosi do obywateli latynoskich rowniez czy oni moze maja ten okres 3 lat wydluzony ze wzgledu na swoje pochodzenie? Sorry, moze to glupie pytanie ale znajomy z pracy ma GC od 5 lat (przez malzenstwo) i jego prawnicy mowia mu, ze musi jeszcze poczekac podad rok.... On im slepo wierzy podczas gdy mnie sie wydaje, ze dawno juz moglby dostac obywatelstwo...

Prosze o rozjasnienie tematu jesli ktos orientuje sie szczegolnie jesli chodzi o te ograniczenia. Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
KW lub inni, mam pytanie...

Czy wiecie moze, czy kazda osoba moze skladac o obywatelstwo po 3 latach jesli dostali GC przez malzenstwo z obywatelem? Czy to jest moze od czegos zalezne? Tak, wiem ze nie mozna przebywac poza granicami USA wiecej niz jakis tam okres czasu ale czy sa jeszcze jakies inne ograniczenia? Oraz, czy to sie odnosi do obywateli latynoskich rowniez czy oni moze maja ten okres 3 lat wydluzony ze wzgledu na swoje pochodzenie? Sorry, moze to glupie pytanie ale znajomy z pracy ma GC od 5 lat (przez malzenstwo) i jego prawnicy mowia mu, ze musi jeszcze poczekac podad rok.... On im slepo wierzy podczas gdy mnie sie wydaje, ze dawno juz moglby dostac obywatelstwo...

Prosze o rozjasnienie tematu jesli ktos orientuje sie szczegolnie jesli chodzi o te ograniczenia. Dzieki z gory

Kazdy kto poslubil obywatela i malzenstwo trwa po 3 latach moze skladac o obywatelstwo w najprostrzym tego przepisu wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW lub inni, mam pytanie...

Czy wiecie moze, czy kazda osoba moze skladac o obywatelstwo po 3 latach jesli dostali GC przez malzenstwo z obywatelem? Czy to jest moze od czegos zalezne? Tak, wiem ze nie mozna przebywac poza granicami USA wiecej niz jakis tam okres czasu ale czy sa jeszcze jakies inne ograniczenia? Oraz, czy to sie odnosi do obywateli latynoskich rowniez czy oni moze maja ten okres 3 lat wydluzony ze wzgledu na swoje pochodzenie? Sorry, moze to glupie pytanie ale znajomy z pracy ma GC od 5 lat (przez malzenstwo) i jego prawnicy mowia mu, ze musi jeszcze poczekac podad rok.... On im slepo wierzy podczas gdy mnie sie wydaje, ze dawno juz moglby dostac obywatelstwo...

Prosze o rozjasnienie tematu jesli ktos orientuje sie szczegolnie jesli chodzi o te ograniczenia. Dzieki z gory

wszystkie wymagania mozna znalezc w tzw "Guide to naturalization"

http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf

If you are at least 18 years old and:

Are currently married to and living with a U.S. citizen;

and

Have been married to and living with that same U.S.

citizen for the past 3 years;

and

Your spouse has been a U.S. citizen for the past 3 years.

plus 3 years as a Permanent Resident (od wydania karty) without leaving the

United States for trips of 6 months or longer.

plus Physical Presence in the United States for 18 months

plus good moral character

plus zdanie egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiq jak Ci znajomi nie wiedza i im sie wydaje to mozna to jeszcze w jakims sposob zrozumiec ,,ale jak temu chlopakowi mowia bo nie zna sie na przepisach,nie zna jezyka a Oni to wykorzystuja to lepiej od takich osob stronic lub tez sluchac Ich jednym uchem a wypuszczac 2 uchem,,nie ma nic gorszego niz miec takich znajomych-przyjaciol lub tez rodzine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no to teraz ja dodam swoja historie bez happy end -u i prosze o rady

mialam interview egzamin zdany, ale jak u poprzednikow za malo papierkow, pani kazala doslac

wyslalam co mialam po 1.5 miesiaca dostalam list, ze my application for naturalization has been recived and arrangements have been made for an examination on you application, i mam za soba zabrac my spouse( na pierwszym interview maz nie byl ze mna) and marital union documents wtf co to jest marital union documents?

oraz any documents which may be used to overcome the denial my application, co oni jeszcze chca ?

dodam ze bylo to po 5 latach od dnia slubu a po 4.5 od dnia dostania green card?

jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro skladalas po mniej niz 5 latach od daty GC to podlegasz pod warunki malzenskie wyglada na to ze komus cos sie nie spodobalo w twoich papierach

maja prawo przyczepic sie na kazdym etapie czy to AOS, lifting czy naturalization

to ze kazali ci przyjsc z mezem to niedobry znak

i radze postarac sie o duzo dobrych papierow

nigdy nie jest za pozno zeby dodac kogos do konta, karty, ubezpieczenia itd

co wyslalas im poprzednio?

wspolne podatki? mortgage/lease?

widocznie za malo... albo sie po prostu czepiaja, ale niestety to ty musisz ich przekonac ze twoje malzenstwo jest prawdziwe

martial union documenst to dokumenty potwierdzajace zwiazek malzenski czyli wspolne papiery

przygotuj sobie pozadny binder

za kazdy rok po slubie zabierz po kilka wspolnych wyciagow z banku, ubezpieczenia, rachunki,

do tego akt slubu, zdjecia ze slubu, wspolny akt najmu, jak nie macie to wykombinujcie

mozna przyniesc oswiadczenia, np z parafii albo od znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalam im to co chcieli, ubezpieczenia samochodow, zdjecia, rachunki, wyciagi z konta,

mysle ze wiem co im sie nie podoba,

kupilismy dom ale tylko na moje nazwisko, bo maz nie ma dobrego kredytu i mial bankrupcje, powiedzialam prawde z jakiego powodu dom jest tylko na mnie

nie bede na sile kombinowac papierow, ani dopisywac, nie dadza to mam ich w nosie, w marcu moge skladac o obywatelstwo po 5 latach, tylko $ szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...