Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo


KW

Rekomendowane odpowiedzi

no moja zona jest obywatelka wiec spoko

a 3 lata na GC mi minie w marcu 2010 wiec mam jakies 8 miesiecy jeszcze i moglbym skladac papiery

a moze nawet i wczesniej, wymog jest minimum 3 lata czy moze byc wczesniej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja mam pytanie do osbob ktore sa juz po egzaminie i przysiedze na obywatelstwo.

Czy zmienialiscie w jakis sposob swoje imie albo nazwisko aby ulatwic pisownie czy wymowe ?

Ja zastanawiam sie nad tym aby zmienic moje imie z Malgorzata na Gosha dlatego ze wszedzie przedstawiam sie Gosia i tylko w formach urzedowych pisze Malgorzata a i tak moi znajomi jak pisza moje imie to przeksztalcaja na Gosha ostatnio nawet mialam tak napisane na torcie urodzinowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osbob ktore sa juz po egzaminie i przysiedze na obywatelstwo.

Czy zmienialiscie w jakis sposob swoje imie albo nazwisko aby ulatwic pisownie czy wymowe ?

To twoje imie i nazwisko - rob jak uwazasz, prawo dopuszcza takie rzeczy.

Osobiscie? - to jest ostatnia rzecz jaka bym zrobil. Po pierwsze nie widze zadnego powodu by "ulatwiac pisownie czy wymowe" komukolwiek. Po drugie - na cholere mi dwa komplety dokumentow i caly mlyn z tym zwiazany?

ps. zamiar zmiany nazwiska, imienia czy pisowni nalezy zglosic w druku N 400 PRZED egzaminem na obywatelstwo. Czy da sie to zrobic tez po? to juz Karina sie musi wypowiedziec, nigdy sie tym nie interesowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje imie i nazwisko - rob jak uwazasz, prawo dopuszcza takie rzeczy.

Osobiscie? - to jest ostatnia rzecz jaka bym zrobil. Po pierwsze nie widze zadnego powodu by "ulatwiac pisownie czy wymowe" komukolwiek. Po drugie - na cholere mi dwa komplety dokumentow i caly mlyn z tym zwiazany?

ps. zamiar zmiany nazwiska, imienia czy pisowni nalezy zglosic w druku N 400 PRZED egzaminem na obywatelstwo. Czy da sie to zrobic tez po? to juz Karina sie musi wypowiedziec, nigdy sie tym nie interesowalem.

ja zostalam przy polskiej pisowni

po pierwsze bo za durzo zachodu ze zmienianiem wszystkich papierow

a po drugie zadna inna wersja mi sie nie podoba

(za to gdy bede zmieniac prace to na pewno wybiore sobie jakies preferred name)

ale np maz zmienial z rosyjskiej na tutejsza wersje imienia,

tak wiec zalezy jak bardzo ci to przeszkadza

ja z Krystyna nie mam az takich problemow ale wyobrazam sobie ze z Malgorzata to juz moze byc inaczej

zmiane nazwiska mozna zgosic jeszcze w trakcie interview, pani sie mnie pytala pzy sprawdzaniu dokumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, chyba kazdego pytaja bo na ogol przechodza przez wszystkie punkty N400, ja pisalem o zmianie PO egzaminie i przysiedze.

po egzaminie i przysiedze jesli ktos chce zmienic (skrocic, uproscic) imie, nazwisko i cokolwiek - wtedy trzeba to robic przez sad plus osobno za to placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...