Skocz do zawartości

Pomoc W Wyborze Kierunku Studiów


Kamil89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zaliczyłem maturę i chciałbym złożyć papiery na studia moje plany wiążę ze stałym wyjazdem do usa i uzyskaniem obywatelstwa.Czy ktoś ma jakieś informację albo domysły o tym jakie zawody pożąda najbardziej amerykański rynek pracy ? chciałbym uzyskać opinię kilku ludzi i porównać ją z moimi informacjami.Wiem że trudno to przewidzieć ale może ktoś ma jakieś domysły,planowałem iść na studia w kierunku "transport i logistyka" ale zrezygnowałem z tego pomysłu za wszelka pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, tak samo jak stosunki miedzynarodowe i Polonistyka nie sa specjalnie 'praktyczne' w Polsce. W USA tak jak wszedzie na swiecie, wyksztalcenie w dziedzinach scislych, technicznych, medycznych, matematyczno-biznesowych jest najbardziej bezpieczne jezeli chodzi o znalezenie pracy po studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie statystyki tego typu trzeba dzielić na czworo, bo USA to ogromny kraj i poszczególne regiony b. się różnią jeśli chodzi o zapotrzebowanie na różne zawody. Dodatkowo, w wielu zawodach jest kiepsko ze znalezieniem pracy zaraz po studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...