Jump to content

Pomoc W Wyborze Kierunku Studiów


Recommended Posts

Witam niedawno zaliczyłem maturę i chciałbym złożyć papiery na studia moje plany wiążę ze stałym wyjazdem do usa i uzyskaniem obywatelstwa.Czy ktoś ma jakieś informację albo domysły o tym jakie zawody pożąda najbardziej amerykański rynek pracy ? chciałbym uzyskać opinię kilku ludzi i porównać ją z moimi informacjami.Wiem że trudno to przewidzieć ale może ktoś ma jakieś domysły,planowałem iść na studia w kierunku "transport i logistyka" ale zrezygnowałem z tego pomysłu za wszelka pomoc dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

a jakie Ty masz informacje zdobyte?>

a gdzie sie czujesz dobrze,,zle isc na jakis kierunek ktorego nie bedziesz lubial i bedziesz sie meczyc z tym ..lepiej juz isc na cos co kochasz-lubisz :)

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie, tak samo jak stosunki miedzynarodowe i Polonistyka nie sa specjalnie 'praktyczne' w Polsce. W USA tak jak wszedzie na swiecie, wyksztalcenie w dziedzinach scislych, technicznych, medycznych, matematyczno-biznesowych jest najbardziej bezpieczne jezeli chodzi o znalezenie pracy po studiach.

Link to comment
Share on other sites

Wszelkie statystyki tego typu trzeba dzielić na czworo, bo USA to ogromny kraj i poszczególne regiony b. się różnią jeśli chodzi o zapotrzebowanie na różne zawody. Dodatkowo, w wielu zawodach jest kiepsko ze znalezieniem pracy zaraz po studiach.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze ludzie z dyplomem/doswiadczeniem w accounting przewaznie nie maja problemow ze znalezieniem pracy - zwlaszcza jezeli ca na tyle elastyczni zeby sie wyprowadzic do innego stanu lub innej okolicy w okresach recesji.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...