Skocz do zawartości

Sprawdzenie Pracodawcy [do Prawnikow]


hpp

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz o koncie w banku i dlaczego m.in chca konto od ciebie mimo, ze nie jestes rezydentem, nie masz SSN itd.:

During the courses of many schemes, scammers ask victims to supply bank account information. Usually this is a "test" devised by the scammer to gauge the victim's gullibility.

Scammers often request that payments be made using a wire transfer service like Western Union and Moneygram. The reason given by the scammer usually relates to the speed at which the payment can be received and processed, allowing quick release of the supposed payoff. The real reason is that wire transfers and similar methods of payment are irreversible, untraceable and, because identification beyond knowledge of the details of the transaction is often not required, completely anonymous.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam,

Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia wiarygodnosci pracodawcy przed lub juz po podpisaniu kontraktu? Stoje wlasnie przed wyborem podjecia pracy w firmie ktora oferuje pozycje "financial agent" niezle platna ale za to wymaga pelnego dostepu do mojego prywatnego konta bankowego jako ze min. maja byc tam dokonywane przelewy ktore pozniej mam przekazywac dalej pod postacia roznego rodzaju transferow pienieznych (Money Gram / Western Union).

a tak z czystej ciekawosci - to jak oni maja cie niby zatrudnic jak Ty nie masz ani pozwolenia na prace ani green card ani obywatelem nie jestes ani nie masz nawet social security? To niby jak Ty masz placic podatki? No wiem, ze to takie glupie pytanie, ale jesli jakas powazna firma zatrudnia "financial agent" to pierwsze o co pytaja jest autoryzacja do pracy i numer SS (zebys mogl podatki placic). Jeszcze nie spotkalam sie zeby ktos zapytal o prywatne konto a nie pytal o autoryzacje do pracy i SSN - ale moze ja o czyms nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest zaiste bardzo ciekawy, przyznam sie ze niezle mnie wystraszyliscie i prewencyjnie zamknalem dzis stare konto i otworzylem nowe bo nie jestem pewien czy jakies informacje nie wyciekly gdzies po drodze. btw. to nie jest zaden typ pop-up ktory obwieszcza ci ze "wygrales milion na loterii" albo ze "hej pomoz mi przewiezc milion z karaibow bo mam spadek" tylko to byla normalna oferta pracy znaleziona na serwisie carrerbuilder, tylko dlatego sie tym wogle zainteresowalem gdyz sam carrerbuilder twierdzi ze wstepnie weryfikuje zamieszczane oferty itd. nie wierze w zaden amerykanski sen i miliony lezace na ulicy.

po drugie mam pozwolenie na prace (wiza J-1) oraz mam SSN, jestem tu legalnie.

btw. czy jesli mialbym jakiekolwiek podejrzenia ze np. skan mojego paszportu albo jakiegokolwiek innego dokumentu wszedl w niepowolane rece to mam sie czego obawiac? (pytam konkretnie - jesli tak to konkretnie czego, przeciez takie dane przechowuje prawie kazda powazniejsza firma czy instytucja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, slyszalem i z tego co wiem wynika ze w USA kluczowy jest wlasnie numer SSN tak wiec nawet gdy ktos posiada oryginal paszportu albo Id czy prawa jazdy a nie posiada SSN to niewiele mu to daje bo kredytu nie dostanie tylko na to, wyciagu z konta nie zrobi bo nie zna kodu pin ani nawet nie zaloguje sie do uslugi przez internet bo nie bedzie mogl przejsc procesu autoryzacjii bez znajomosci dodatkowych danych (np. numer karty debetowej, pytanie zabezpieczajace), moze conajwyzej to okazac jak go policja zatrzyma za przekroczenie predkosci - myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten lewy numer nie bedzie sie zgadzal. oszust byc moze wyjdzie na swoje ale o czyms takim jak obciazenie odpowiedzialnoscia za branie kredytow czy kart kredytowych na lewy numer ssn raczej nie moze byc mowy. jesli tak jest to lepiej uciekac z tego kraju chyba bo kazdy pracodawca moglby cos takiego zrobic, wystarczy sfingowac "kradziez" teczek firmowych przechowujacych dane osobowe pracownikow nie mowiac juz o milionach ofert pracy zamieszczonych w internecie w ktorych to konieczne wydaje sie przynajmniej podania takich rzeczy jak imie, nazwisko, kraj pochodzenia, telefon, adres zamieszkania,email czy data urodzenia (kazde resume zawiera przeciez takie dane) - sugerujesz ze wystarczy sobie do tego dorobic lewy ssn i ewentualnie skan np. prawa jazdy albo paszportu i juz mozna brac na twoje nazwisko kredyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest zaiste bardzo ciekawy, przyznam sie ze niezle mnie wystraszyliscie i prewencyjnie zamknalem dzis stare konto i otworzylem nowe bo nie jestem pewien czy jakies informacje nie wyciekly gdzies po drodze. btw. to nie jest zaden typ pop-up ktory obwieszcza ci ze "wygrales milion na loterii" albo ze "hej pomoz mi przewiezc milion z karaibow bo mam spadek" tylko to byla normalna oferta pracy znaleziona na serwisie carrerbuilder, tylko dlatego sie tym wogle zainteresowalem gdyz sam carrerbuilder twierdzi ze wstepnie weryfikuje zamieszczane oferty itd. nie wierze w zaden amerykanski sen i miliony lezace na ulicy.

TY CHYBA ZARTUJESZ, ZE CAREERBUILDER WERYFIKUJE WSZYSTKIE OFERTY PRACY...

po drugie mam pozwolenie na prace (wiza J-1) oraz mam SSN, jestem tu legalnie.

SORRY, ALE J-1 NIE JEST POZWOLENIEM NA PRACE I WEDLE PRAWA TY MOZESZ PRACOWAC TYLKO DLA OSOBY, KTORA PODPISALA TWOJ DS. TAKIE PRAWO. GDYBY BYLO INACZEJ TO LUDZIE BY W ZYCIU NIE PRACOWALI W JAKIS PARKACH ROZRYWKI ZA $8/H TYLKO GDZIEKOLWIEK INDZIEJ ZA WIEKSZA KASE.

PROBLEM W TYM, ZE ZADNA INSTYTUCJA FINANSOWA NIE ZATRUDNI CIE BEZ WRZUCENIA CIE W SYSTEM IMMIGRATION I TAM WYJDZIE, ZE NIE MASZ ZADNEJ AUTORYZACJI DO PRACY (MASZ TYLKO AUTORYZACJE NA PRACE TAM GDZIE MASZ WYSTAWIONY DS).

ZNAM SETKI LUDZI TAKICH JAK TY I PROBOWALI DOSTAC PRACE - NAWET W DONKIN DONUTS SIE NIE UDALO.

btw. czy jesli mialbym jakiekolwiek podejrzenia ze np. skan mojego paszportu albo jakiegokolwiek innego dokumentu wszedl w niepowolane rece to mam sie czego obawiac? (pytam konkretnie - jesli tak to konkretnie czego, przeciez takie dane przechowuje prawie kazda powazniejsza firma czy instytucja).

O TYM TO BY DLUGO PISAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...