Skocz do zawartości

Sprawdzenie Pracodawcy [do Prawnikow]


hpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia wiarygodnosci pracodawcy przed lub juz po podpisaniu kontraktu? Stoje wlasnie przed wyborem podjecia pracy w firmie ktora oferuje pozycje "financial agent" niezle platna ale za to wymaga pelnego dostepu do mojego prywatnego konta bankowego jako ze min. maja byc tam dokonywane przelewy ktore pozniej mam przekazywac dalej pod postacia roznego rodzaju transferow pienieznych (Money Gram / Western Union).

W internecie na temat rzeczonej firmy nie ma ani slowa, poza strona domowa, oprocz tego zadnych relacjii, artykolow prasowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadna firma nie ma prawa zadac dostepu do twojego konta.

Zadna firma nie transferuje pieniedzy na prywatne konto pracownika - tym bardziej przez Money Gram albo Western Union. To byloby wbrew prawu. Pomysl sobie logicznie jaka firma tak by robila - ZADNA. Zadna firma nie moze cie prosic nawet o to zebys ty przez swoje konto transferowal pieniadze. Transfery przez Western Union i Money Gram to jest tzw. nigeryjski scam. Poszukaj sobie o tym i przeczytaj.

Nie znam osobiscie zadnej firmy, ktora transferuje pieniadze inaczej niz przez bank.

Powiem tak - dziwie sie, ze dajesz sie na cos takiego nabrac. Niby kaza Ci kontrakt podpisac, ktory ma taka wartosc jak malowanki mojej corki. A kredyty i karty kredytowe, ktore wezma na Ciebie bedziesz splacal do konca swoich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga pelnego dostepu do mojego prywatnego konta bankowego jako ze min. maja byc tam dokonywane przelewy ktore pozniej mam przekazywac dalej pod postacia roznego rodzaju transferow pienieznych (Money Gram / Western Union).

Dziwię się, że są jeszcze ludzie, którzy dają się na to nabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc choc dalej pozostaja pewne watpliwosci. nie jestem nawet rezydentem usa wiec nie moge dostac ani karty kredytowej ani kredytu, firma nie zna (i nie pozna) numeru mojej karty debetowej ani imienia panienskiego matki ktore sa wymagane do autoryzacjii konta nawet przez usluge telefoniczna (moga miec conajwyzej dostep do funduszy przez internet ale nic tam nie ma ponad te "transfery" ktore maja wplynac) czy dalej istnieje jakiekolwiek niebezpieczenstwo?

do swoich prywatnych celow moge przeciez zalozyc inne konto w innym banku.

gwoli scislosci - przelewy z maja byc dokonywane poprzez wire transfer a poprzez western union mam to przekazywac dalej ja sam. mi tez wydaje sie to dziwne dlatego zapytalem jak moge sprawdzic ich wiarygodnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc choc dalej pozostaja pewne watpliwosci. nie jestem nawet rezydentem usa wiec nie moge dostac ani karty kredytowej ani kredytu, firma nie zna (i nie pozna) numeru mojej karty debetowej ani imienia panienskiego matki ktore sa wymagane do autoryzacjii konta nawet przez usluge telefoniczna (moga miec conajwyzej dostep do funduszy przez internet ale nic tam nie ma ponad te "transfery" ktore maja wplynac) czy dalej istnieje jakiekolwiek niebezpieczenstwo?

do swoich prywatnych celow moge przeciez zalozyc inne konto w innym banku.

Ty jestes chyba niepowazny, ze w ogole sie tym zainteresowales...

wszystko mozna w USA - znam tysiace ludzi, ktorzy sa nielegalnie, nie maja SSN a maja karty kredytowe, ba - nawet domy maja kupione!

Jesli Ty wierzysz, ze nie ma mozliwosci przejscia nazwiska panienskiego mamy itd. to sie jakby grubo myslisz - oszusci czyszcza konta a ludzie splacaja pieniadze...

I Ty ich pytasz jak mozesz sprawdzic ich wiarygodnosc? Powiem Ci jak: bardzo prosto - wejdz na google => wpisz NIGERIAN SCAM WESTERN UNION => usiadz wygodnie w fotelu i zatop sie w lekturze na dlugie godziny - sorry, ze to pisze, ale moze zmadrzejesz....

zadna firma w USA nie przerzuca pieniedzy przez Western Union czy Money Gram - wiesz dlaczego? Bo Ty nie odzyskasz pieniedzy, ktre przelewasz przez WU czy MG. Teraz powiem Ci taka przyklada sprawe mojego naiwnego klienta, ktory wierzyl, ze bedzie "doradca firnansowym" i tez mial zarabiac Bog wie ile: otoz on mial dostawac pieniadze przez WU, wplacic na swoje konto (nawet 2 razy to sie udalo, co prawda to byly malenkie kwoty, ale sie udalo) i dostal pozniej money order - mial go wplacic, zostawic sobie $1,000 a reszta jak najszybciej przelac na inne konto. Niczego nie swiadomy (czytaj: glupi) i podniecony, ze jakze latwo jest zarabiac kase w USA (niczym w serialu "Dynastia") tak zrobil - co sie okazalo - money order nie mial pokrycia i czlowiek byl do tylu $1,000.

Znam tez przyklad "analityka finansowego", ktory siedzi juz jakies 2 lata za oszustwa finansowe, ktorych nie zrobil tzn. jego jedynym grzechem bylo, ze ktos przerzucal kase na jego konto - a ze kasa byla z wiadomych zrodel i ktos musial byc podstawiony to padlo na niego.

Pomysl logicznie: gdyby bylo tak jak piszesz to dlaczego oni nie wezma kogos kto jest obywatelem USA, kto moze sobie podjechac do ich biura. Teraz jest takie bezrobocie, ze kazdy by chcial tak zarabiac kase, z ta roznica, ze Amerykanin wie o takich skamach i nie jest glupi aby sie w to wpakowac.

Ilez ja razy dostaje powiadomienia, ze wlasnie wygralam w loterii $5,000,000 albo, ze komus zmarla mamusia i ze ona zostawila w spadku $2,000,000 wiec jakbym mogla pomoc te pieniazki przewiezc do USA (czytaj: wziac sobie kase na konto a pozniej zostawic sobie 50% a reszte im oddac) to byliby mi wdzieczni. Jeden z moich klientow dostal ostatnio notyfikacje, ze wygral w Home Depot, bo uzywal u nich karty Master w okresie Swiat Bozego narodzenia no i czlowiek wygral $120,000. (nie jest to co prawda az tyle ile mi oferowali, ale na drobne wydatki by chlopak mial :). Wiec uszczesliwiony przyszedl do mnie i mowi, ze dzwonil po te wygrana i powiedzieli mu, ze tak, ze to on jest szczesliwcem, i ze ma tylko wplacic $2,500 na pokrycie podatku (przez Western Union badz Money Gram - a jakze) a wtedy moze wlozyc sobie na konto czek. Czek, ktory dostal wygladal calkiem orginalnie, ba - nawet sprawdzilismy, ze adres wystawcy na czeku sie zgadza, ze taka firma istnieje, czlowiek byl przeszczesliwy - zdazyl juz mi obiecac gifta card do Nordstrom (nie powiem mily gest, prawda? B) - po czym mowie mu tak: sluchaj, a zadzwonmy jeszcze do tej firmy co ten czek wystawila, bo slowo daje, ja nie slyszalam, zeby komus kazali podatek od wygranej placic - najpierw pobiera sie podatek, a pozniej szczesliwiec dostaje pozostala czesc wygranej na czeku. Wiec dzwonimy - przy okazji sie okazalo, ze te pieniadze, ktore on mial zaplacic jako wygrana, to maja isc na jakby inny adres niz jest na czeku (roznica doslownie jednej litery i cyfry). Dzwonie - podnosi kobieta, ja sie przedstawiam i mowie, ze ja w sprawie tego czeku, ktory byl przez nich wystawiony - a kobieta mowi tak: my zadnych czekow nie wystawialismy, jestesmy zwykla firma i ktos wyrobil sobie czeki tak jakby byly od nas, jestescie dzisiaj chyba 10 osoba, ktora dzwoni w tej sprawie i kobieta mowi, zeby skontaktowac sie z DA office. Tak zrobilismy - okazalo sie, ze moj klient byl "szczesliwcem" numer bodajze 70, ktory zglosil te sprawe zanim w ogole skeszowal czek - setki ludzi wplacily owe $2,500 po czym okazalo sie, ze kasa przepadla a czek jest guzik wart.

Jezeli to takie proste i latwe zeby zarobic to dlaczego tej pracy nie dadza komus ze znajomych, rodziny, komus kto jest US citizen - miales duzo szczescia, ze oni Cie wybrali, a oni mieli jeszcze wiecej szczescia, ze trafili na Ciebie :)

Tak jak mowie: zadna firma w USA nie przerzuca kasy przez Western Union badz Money Gram - zadna powazna i uczciwa firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...