Skocz do zawartości

Pomóżcie:(:(:(:(


angelp5

Rekomendowane odpowiedzi

sam nie wiesz co piszesz przeczytaj wczoraj tak napisales wiec ........

Prosze...

Ja tam odradzałbym Nowy Jork no ale to już Twoja decyzja :lol:

I kto tu nie wie co pisze :lol: Odradzałem Nowy Jork a nie Stany Zjednoczone, może zanim zaczniesz rzucać swoimi smutami byś pofatygowała się chociaż przeczytać dokładnie swoje argumenty -.- A co do samego Nowego Jorku... :) Odradzam dlatego iż jest tam jeden wielki syf! Uwież że sam zawsze chciałem mieszkać w NY ;) Mam wielu znajomych stamtąd i nikomu tam się nie podoba ale człowiek ma jakąś tam śmieszną robotę, przyzwyczaja się i gnije resztę życia na Greenpoincie -.- Ale to przecież Twoja decyzja! Ja tylko wyraziłem swoje zdanie :P Zresztą Nowy Jork ma tyle związane z prawdziwą Ameryką co... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
dobra skończ swoje wywody bo ja nie w takim celu to napisałam żebyś Ty głupio łapał za słowa.Byłam widziałam i zgadzam się zupełnie z twoim zdaniem tylko wiesz w tym momencie wcale o to nie chodzi ;)

tylko zastanawia mnie jedno czy ty wogóle kiedykolwiek tam byłeś ze masz tak dużo do powiedzenia bo jeśli twoje wypowiedzi są oparte tylko na podstawie opowiadań znajomych to przepraszam bardzo ......

chcesz zostać nielegalnie ?

no powiem szczerze że nie ale pewnie zdajesz sobie sprawę ze to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze...

I kto tu nie wie co pisze ;) Odradzałem Nowy Jork a nie Stany Zjednoczone, może zanim zaczniesz rzucać swoimi smutami byś pofatygowała się chociaż przeczytać dokładnie swoje argumenty -.- A co do samego Nowego Jorku... :) Odradzam dlatego iż jest tam jeden wielki syf! Uwież że sam zawsze chciałem mieszkać w NY ;) Mam wielu znajomych stamtąd i nikomu tam się nie podoba ale człowiek ma jakąś tam śmieszną robotę, przyzwyczaja się i gnije resztę życia na Greenpoincie -.- Ale to przecież Twoja decyzja! Ja tylko wyraziłem swoje zdanie :P Zresztą Nowy Jork ma tyle związane z prawdziwą Ameryką co... :lol:

swieta racja NYC jest ochydny i tak nie jeden juz utknol na greenpoincie i nie moze sie wydostac , a prawde mowiac jak mialbym zyc na greenpoint to wolalbym siedziec w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieta racja NYC jest ochydny i tak nie jeden juz utknol na greenpoincie i nie moze sie wydostac , a prawde mowiac jak mialbym zyc na greenpoint to wolalbym siedziec w Polsce

Zgadzam się, no może nie z tym że wolałbym żyć w Polsce ale to już moje zdanie ;) Mam kumpla z Greenpointu i tak gdy on mi opowiadał to jeździłem programem Google Earth (http://earth.google.com/download-earth.html , gorąco polecam... W takich metropoliach jak Nowy Jork czy Chicago można zobaczyć ozdjęcięciowany każdy centymetr miasta, możecie zobaczyć np. swoje domy ;p) po nim to wydał mi się straszny... Taki aż dziwny, wyglądał jak jakieś fawele w Rio... Między rozwalającymi się kamieniczkami które od 100 lat powinny być do wyburzenia zawieszone były prania etc. Na prawdę, taki drugi świat tego wielkiego miasta

No ale dobra... Już nie spamimy dziewczynie w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odradzałbym Nowy Jork no ale to już Twoja decyzja ;)

Natomiast ja polecałbym Nowy Jork na początek:

1. dość dużo jest pracy nawet dla osób nie znających języka,

2. dobra komunikacja miejska, nie trzeba kupować samochodu

3. jeśli ktoś nie zna dobrze języka angielskiego prawie wszystko da się załatwić po polsku (egzamin na prawko, rozmowy w przychodniach czy szpitalach, itp)

4. mnóstwo, dosłownie mnóstwo kafejek, barów itp (wszystkich nacji jakie są chyba na świecie)

Nowy Jork jest dobry jako taki przystanek na początek, potem można znaleźć sobie ciekawsze miejsce do życia, choć niektórzy mówią, że kochają Nowy Jork i nigdzie nie wynieśliby się z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co to rozumy pozjadali i sa pewni ze widzieli wszystko w duzych miastach a szczegolnie w NYC

Mieszkac w NYC jest marzeniem kazdego mlodego czlowieka> Problem polega na tym ze nie kazdego jest stac.

Jesli wyrazajacy opinie liznal tylko wujka lub kolegi namiastke zycia na Greenpoint z czasow nielegali to wie tyle co kot naplakal.

Greenpoint jest jedna z najbardziej zmieniajacych sie dzielnic w miescie. Mieszkanie za kurtynka w "subwayu" to przeszlosc.

Choc wiele jest ciagle do zrobienia (wiele jest starych nie remontowanych mieszkan) Nowy Jork jest po prostu drogi.

Na wynajecie mieszkania na Greenpoint nie jest stac w tej chwili przecietnego zjadacz chleba bo kwitnacy Williamsburg obok bo kwitnacy LIC tuz bo cale przecznice zostaly wykopione przez takich ludzi jak chocby Magic Johnson i budowane sa piekne nowoczesne mieszkania. Robackie zycie o jakim opisuja niektorzy tu w tym watku przestaje istniec, aczkolwiek bezdomnych jest wielu jako ze normalnym tokiem zycia miedzyludzkiego jest im latwiej przezyc w NYC niz np w Atlancie gdzie chodniki na noc zwija sie o 5 po poludniu. GET REAL!!!

Kazdy musi zobaczyc sam aby znalezc opinie. Niemniej jako wieloletni mieszkaniec polecam tylko i wylacznie NYC bo takiego przepychu i dostepu do swiata kuchni sztuki parkow UCZELNI i mozliwosci znalezienia pracy nie ma chyba nigdzie.

NYC jest centrum swiata i dlugo jeszcze bedzie.

Ja polecam tylko i wylacznie NOWY JORK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz człowieku i to grubo... Po pierwsze to napewno nie jest marzeniem każdego młodego człowieka mieszkanie w Nowym Jorku, nie jest chociażby moim czy milionów innych "młodych ludzi". -.- Nowy Jork na pewno jest centrum świata i to pozostawiam bez dyskusji... Ale z opowiadań, oglądania zdjęć z każdego, powtarzam z KAŻDEGO (Google Earth ;)) miejsca Nowego Jorku dochodzę do wniosku że Nowy Jork oprócz niesamowitych drapaczów chmur, dzielnic biznesowych czy bogaczy posiada także chyba najwięcej syfu w całej Ameryce! I takie zdanie jest wielu, bo gadasz że słuchanie zdania innych... No sorry, ale bardziej wiarygodne jest zdanie tych 20 niż jedne twoje! -.- A tak ogólnie to te miasto w ogóle mi się nie podoba... Za kszty w nim tej "amerykańskości" -.- Ja wyraziłem swoje zdanie tak jak i inny użytkownik bo takie mamy prawo! A ty na nas nie naskakuj! Pozatym sformułowanie że "polecam tylko i wylacznie NOWY JORK" jest po prostu chore! o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelp, jezeli nie bedziesz miala legalnego statusu, to odradzam. Raz, stosunek do imigrantow sie zmienia, jest coraz trudniej o prace na nielegalu, jest coraz trudniej zyc na nielegalu. W tej chwili przynajmniej, naprawde ryzukujesz duzo tu przyjezdzajac bo ani prac duzo, ani dolar nie mocny, ani warunki nie sa sprzyjajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...