Skocz do zawartości

Zielona Karta Dla Kuzyna


Gość whiteboy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość whiteboy

Witam,moja ciotka jest od ponad 20tu lat w USA.Posiada zielona karte jednak chyba jeszcze nie ma obywatelstwa.Jest ona siostra mojego ojca-czy taki stopien pokrewienstwa obliguje ja do ubiegania sie o zielona karte dla mnie jako jej rodziny?Dodam ze jade do USA na wizie turystycznej,po raz 1szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość whiteboy

Ok ale gdzies na stronie ambasady wyczytalem o najblizszych krewnych i rodzinie stad moje pytanie i niepewnosc bo pokrewienstwo mamy bliskie wiec nie wiem jak to jest.Moze jest jakis inny sposob aby ona mogla cokolwiek zrobic w "mojej" sprawie juz w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość whiteboy

Dzieki,w zwiazku z tym czy moze orientujecie sie czy istnieja jakies aternatywne,inne sposoby aby ciotka lub ja osobiscie moglibysmy cos zrobic,chodzi mi o formalnosci w US bo te w Polsce domyslam sie ze niewiele a raczej nic dadza.Co mozna zrobic aby przedluzyc moj pobyt i w jakis sposob go zalegalizowac?Prosze o powazne i rzeczowe wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,w zwiazku z tym czy moze orientujecie sie czy istnieja jakies aternatywne,inne sposoby aby ciotka lub ja osobiscie moglibysmy cos zrobic,chodzi mi o formalnosci w US bo te w Polsce domyslam sie ze niewiele a raczej nic dadza.Co mozna zrobic aby przedluzyc moj pobyt i w jakis sposob go zalegalizowac?Prosze o powazne i rzeczowe wypowiedzi.

Alternatywnie to mozesz sie starac o wize np. pracownicza H1B (o ile sie kwalifikujesz - i to kosztuje...) badz np. wize J-1 albo F-1.

Zalegalizowanie pobytu NIE JEST latwe i kosztuje sporo. Sponsorowanie rodzinne nic Ci nie da, bo nie moze Cie sponsorowac ciocia, wujek czy kuzynka. Zostaje sponsorowanie przez prace - a to sa lata czekania, koszty i najwazniejsze - ciezko jest znalezc firme, ktora w ogole sie zgodzi Cie sponsorowac (poczytaj o tym w jednym z moich postow kiedy to opisuje jak wyglada caly proces i na co sa narazeni potencjalni pracodawcy...)

Przedluzenie pobytu tez nie jest latwe i nikt Ci nie powie co masz zrobic krok po kroku, bo tylko ty znasz do konca swoja sytuacje. My nie wiemy czy masz kogos kto Ci wystawi wize np. H1B albo nie wiemy czy sie na ten rodzaj wizy kwalifikujesz. Generalnie teraz jakiekolwiek zmiany statusu sa trudniej niz to bylo lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...