Skocz do zawartości

Obywatelstwo Czy Zielona Karta?


nika_30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dawno dawno temu kiedy staralam sie o moja pierwsza zielona karte - uzyskalam wiele porad i sugestii tutaj na forum.

No i znowu jestem

Tym razem mam nadzieje uzyskac rade w sprawie obywatelstwa.

Jestem zona obywatela USA od ponad 3 lat. Rok po wyjsciu za maz dostalam 2 letna zielona karte ( sytuacja finansowa nie pozwalala mi starac sie zaraz po wyjsciu za maz) W kazdym razie - minely dwa latka i czas na ponowne ubieganie sie.... tyle tylko ze nie wiem o co???

10 letnia zielona karta? Obywatelstwo? Z jednej strony - jestem zona obywatela wiec chyba moge starac sie o obywatelstwo ALE z drugiej - przeciez mam zielona karte dopiero dwa lata....

Co robic... prosze o rade. Serdeczne dzieki! Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O obywatelstwo mozesz sie starac dopiero po 3 latach bycia REZYDENTEM. Liczy sie data na zielonej karcie a nie data slubu :)

Teraz mozesz sie starac o odnowienie zielonej karty, pamietaj ze papiery musisz wyslac zanim wygasnie ci stara karta, do 3 miesiecy przed

Jest tu gdzies caly temat o odnawianiu zielonej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno dawno temu kiedy staralam sie o moja pierwsza zielona karte - uzyskalam wiele porad i sugestii tutaj na forum.

No i znowu jestem

Tym razem mam nadzieje uzyskac rade w sprawie obywatelstwa.

Jestem zona obywatela USA od ponad 3 lat. Rok po wyjsciu za maz dostalam 2 letna zielona karte ( sytuacja finansowa nie pozwalala mi starac sie zaraz po wyjsciu za maz) W kazdym razie - minely dwa latka i czas na ponowne ubieganie sie.... tyle tylko ze nie wiem o co???

10 letnia zielona karta? Obywatelstwo? Z jednej strony - jestem zona obywatela wiec chyba moge starac sie o obywatelstwo ALE z drugiej - przeciez mam zielona karte dopiero dwa lata....

Co robic... prosze o rade. Serdeczne dzieki! Monika

Przedluzyc GC i za rok probowac obywatelstwo. Niestety koszta sa zawsze za odnawianie GC i potem staranie sie o obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze niezawodni! Dzieki serdeczne!

Cwaniacy w tym INS... skoro chca rezydenta przez 3 lata to czemu daja zielona na 2? Nie ma wyjscia.... moge zapytac czy tyle samo papierkowej robity co przy pierwszej zielonej? Mam nadzieje ze mniej.

Jeszcze raz serdeczne dzieki! Zabieram sie za papiery w tym tygodniu bo zielona wygasa mi w styczniu.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no znacznie mniej papierkowej roboty przy odnowieniu i nieco mniej kosztowne

ale 545 usd trza zaplacic a to calkiem sporo

a potem jeszcze jeden rok na zielonej i mozna sie ubiegac o obywatelstwo i kolejny koszt okolo 800 usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...