Skocz do zawartości
KW

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem

Recommended Posts

witam

przegladam ten temat i nie moge znalesc konkretnej odpowiedzi na moje pytania (chyba ze cos przoczylem)

1 . Czy po slubie z obywayelka usa -musze dolaczyc tez rozliczenie tax z 3lat ?( jestem od roku tu nielegalnie, wczesniej bylem na wizie pracowniczej)

Czy mam dolaczyc tylko wtedy gdy bylem nielegalnie czyli 1rok?

2.Czy urzad emigracyjny sprawdza tax ,czy konsultuje sie z urzedem podatkowym?( na wizie pracowniczej pracowalem nie u tego pracodawcy co powinienem ,mialem ze tak powiem zalatwiona wize pracownicza i nie wiem czy teraz po slubie jak zlozymy papiery to beda sprawdzac czy nie a nie chce narobic klopotu sobie i koledze ktory mi pomogl :(

Pisze troche moze nieskladnie ale jakby ktos mogl mi odpowiedziec bede wdzieczny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobrze ze sie pytasz o sprawe z wiza pracownicza ,bo po numerze mozna dojsc ze cos nie bylo tak i radze sie spytac dobrego prawnika od spraw imigracyjnych.

bo wtedy nie byles 1 rok nielegalnie a od czasu pracy u innego pracodawcy.a wiec od samego poczatku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za odpowiedz :) ,i tu sie wlasnie zastanawiam czy oni sprawdzaja tax bo w tym czasie gdy bylem na wizie rozliczalem sie z cash(to jeszcze moze bylo by ok) ale jeden rok mialem na czek :( ,moze ktos mial taka sytuacje i cos podpowie mi,albo zna jakiegos dobrego prawnika w NY?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wygląda sytuacja gdy wezmie sie slub cywilny z obywatelem USA w Polsce a nastepnie sponsorowanie małżonka w USA ? Czy jest taka sama procedura jak biorac slub w USA ? Czy cos jest bardziej pogmatwane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z grubsza taka sama. Tylko po wzięciu ślubu w Polsce nie możesz sobie pojechać do US z zamiarem emigracji i tam zrobić adjustment of status - wysyłasz I-130 i po roku emigrujesz z zieloną kartą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aż rok ? wydaje mi sie ze czytałem gdzies ze ok 6 mcy

Czytaj dalej - w 6 miesiecy to w tej chwili nawet petycji nie zatwierdzaja, do tego masz etap NVC i pozniej ambasady w Polsce. 10-12 miesiecy...

Zajrzyj na VJ - tam masz dokladne timelines.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pacio czy Ci sie nie pomylilo z tym co jest na terenie USA,jak tam legalizujesz pobyt

lub tez musial czytac stare posty,jak byly stare zasady...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz