Skocz do zawartości

Rfe - I864a Co Za Glupota - Poradzcie


czypar

Rekomendowane odpowiedzi

HEJKA

wszystko do tej pory szlo swietnie papiery przyjete, zaproszenie na odciski palcow i co...dzis dostalam rfe do formy 864 a uwierzycie????!!!!myslalam ze to byla najlatwiejsza z form a tu...??? dlatego prosze o porady...

o to co napisali

the household member on form i864 a contract between sponsor and household member, failed to submit proof of current income. please submit evidence of the household member's current income. such evidence should include:

letter of employment containing the following

- dates of employment

- nature of the job

- wages or salary earned

- numbers of hours per week worked

- prospects for future employment and advancement

- pay stubs or other documentation of pay for the previous 6 months

a teraz ja nie wiem zupelnie o co im chodzi moim drugim sponsorem jest tesc ktory jest na emeryturze od 2004 roku i wysylajac papiey do formy i 864a dodalismy jego podatki na ktorych jest wyszczegolnione ile zarabia (emerytura), wiec w current income napisalam sume jego 11 miesiecy comiesiecznych przychodow czyli emerytury ktora sie nie zmienial - papiery wypelnialam na poczatku grudnia, ale wpisalam tescia income za 11 miesiecy bo emeryture dostaje na koniec kazdego miesiuaca czyli za grudzien jeszcze nie dostal (co miesiac dostaje regularna wyplate wiec odjelam poprostu od tego co zarabia w ciagu roku 1 miesiac)....i co mam zrobic bo tak naprawde nie moge dodac nic o jego pracodawcy bo on jest na emeryturze i nie bedzie juz pracowal...powinnam skontaktowac sie z jego bylym poracodawca i wziasc list co robil itd poradzcie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo by napisac w jednym temacie!

czy esc ma jakies papiery ktore mowia ile mu przysluguje renty

kto mu placi Social Security czyprywatny pracodawca

na pewno ma cos gdzies na pismie

nie wiem jak to jest z rentami

na ostanim zeznaniu mogl miec cos jeszcze

co do current income to mi sie zaqwsze wydawalo ze nalezy wpisac obecna stawke przeliczona na roczny dochod, czyli miesieczna renta*12

ale nie wiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie nie dodalam zadnego dokumentu jezeli potwierdzajacy jego incom w 2009 roku (myslalam ze bycie emerytem i zeznania podatkowe z 3 lat potwierdzaja jego comiesieczny nie zmieniaja cy sie dochod)...teraz jest styczen co powinnam wpisac w jego current income - za styczen tesc nie dostal jeszcze emerytujry dostaje je pod koniec kazdego miesiaca czyli za jakis min tydzien czyli wpisac caly income z 2009 roku ale jeszcze bez w2 forms bo tesc ich poprostu jeszcze nie ma ale za to dodac potwierdzenie z banku o jego regularnych comiesiecznych wplywach i list wyjasniajacy...

wiem ze wystarczylo w jednym temacie ale bardzo mi zalezy na czasie dzieki za szybka odp

pozdrawiam bardzo serdecznie jak zwykle sie na tobie nie zawiodlam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze aby ktos Ci spojrzal na to co bylo wyslane do urzedu imigracyjnego. Dobrze napisalas, ze forma I-864 wydawala sie najlatwiejsza, ale jak sama widzisz, Twoja interpretacja tego co chce urzad jest inna niz byc powinna dlatego radze aby ktos kto sie na tym zna SPOJRZAL w to co bylo wpisane i wyslane do immigration i dopiero wtedy nalezy wszystko albo poprawiac albo prostowac. Twoj tesc nie zarabia - on dostaje emeryture i nie bedziesz w stanie przedstawic tego co chce Urzad czyli np. ile pracuje godzin tygodniowo, jaki charakter ma jego praca i jakie sa perspektywy na dalsze zatrudniennie Twojego tescia, daty zatrudnienia itd.

Dlatego wiele razy powtarzam, ze nie ma znaczenia co ktos "myslal" - ma znaczenie jakie jest prawo i jaka jest interpretacja tegoz prawa.

Skontaktowanie sie z bylym pracodawca nic Ci nie da, bo Urzad chce potwierdzenie obecnej pracy, a nie poswiadczenie gdzie ktos skonczyl prace.

Nikt nie wie co bylo dokladnie wpisane przez Ciebie w I-864 wiec kazda podpowiedz, ktora sie tutaj na Forum pojawi, moze Ci narobic wiecej problemow niz masz teraz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jak potwierdzic jego status emeryta? jak to pokazac? Jest to forma I -864A , i doczepili sie do jego current income, myslalam aby wyslac bank statments za caly 2009 rok potwierdzajacy regularne wplywy z emerytury i ssn i tesc dostal jeszcze ostatnie potwierdzenie wplyniecia emerytury na ktorym jest wypisane ile dostal przez caly rok ile miesiecznie itd. za caly 2009 rok. plus list wyjasniajacy ze tesc jest na emeryturze od 2004 roku i poprostu nie jestem w stanie przedstawic jego obecnej pracy bo jego dochodami sa wplywy z emerytury. moja impretacja tego jest taka ze urzednik zobaczyl podatki za 2006/07/08 - tesc juz byl na emeryturze a nic za 2009 co by potwierdzalo jego pobieranie emerytury dlatego chciaslby zobaczyc czy wciaz ja dostaje...co myslicie o tym???

mimo wszystko bylabym wdzieczna za kazda podpowiedz

ps pani Karino jezeli chodzi o forme i864A to poprostu zaznaczylam w punkcie 9 ze tesc jest retired since 08/ 2004 from....a w punkcie 10 wpisalam jego income do listopada(regularne wplywy latwo obliczyc 12 emerytur w roku - 1 wyplata)ale nigdzie nie pokazalam skad wzielam wpisana sume w punkcie 10, dlatego myskle o wyslaniu tego co napislam wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czypar, z calym szacunkiem, ale nie bardzo rozumiem po co tesc wypelnil I-864A.... albo ja o czyms nie wiem (co jest mozliwe, bo nie sledze kazdej sprawy) albo jesli jest tak jak mysle, to Ty wypelnilas dokument, ktory nie byl poprawny. Zanim przyjmiesz jakakolwiek wskazowke od kogokolwiek, popros kogos, kto sie zna, zeby SPOJRZAL w to co bylo wyslane. Tlumaczenie mi co bylo w ktoryms punkcie nic mi nie daje dopoki nie widze calego dokumentu - wtedy albo trzeba doslac to co chca, albo poprawic co jest z bledami albo zastanowic sie co dalej.

To co Ty chcesz wyslac nie spelnia wymogow - jesli ktos bedzie chcial, to ci zamknie sprawe. My nie wiemy co sobie pomyslal urzednik - wiemy, ze zostal wyslany list i wiemy, ze chcesz green card wiec trzeba by sie jak najlepiej dostosowac do tego co chca urzednicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...