Skocz do zawartości

Szansa Na Wize Przy Kończeniu Studiów.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
I drugie pytanie (ale to już orientacyjnie). Nie znam się na wizach, ale czy jest jakaś szansa na to, że dostałabym z tymczasowym pozwoleniem na pracę?
(...)

Work&Travel rozważałam, ale zrezygnowałam bo nie chcę pracować w Stanach. Gdybym chciała pracować za granicą to wybrałabym inny kraj. Pozwiedzać to i owszem.

(...)

Nie chcesz pracowac, ale pozwolenie by sie przydalo? Jakos nie jestes konsekwetna w tym co piszesz. Pamietaj, ze jako turysta nie masz pozwolenia na prace, nie mozesz wyrobic SSN, a prawko zrobisz tylko w paru stanach, choc to tez po wielu przebojach z meldunkami itd. Gdyby konsul wychwycil taka pomylke z twojej strony to zapewne wyszlabys bez wizy, wiec pamietaj ze kazda odpowiedz jest analizowana w jego glowie. Poza tym juz w USA na lotnisku masz nastepna rozmowe, juz nie o promese wizowa jak w ambasadzie w Polsce, ale o wize i dlugosc jej trwania, tutaj urzednik imigracyjny zadecyduje po twoich slowach na ile dni, tygodni, miesiecy (max 6) dostaniesz wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o to pozwolenie tylko orientacyjnie. Może na przyszłość. Ale nie chcę tam pracować. Gdybym chciała gdzieś za granicą to na pewno byłby to kraj europejski.

Dlatego też konsulowi nic o takim pozwoleniu nie będę wspominała.

A skoro już mowa o prawie jazdy - właśnie jak to wygląda? Ja wybrać się chcę do CT.

Aha i jeszcze czy maksymalny czas jaki daje urzędnik imigracyjny to jest 6 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie obronilam sie w czerwcu i spokojnie wyjechalam ale co prawda na worka, w twoim przypadku moze bedzie lepsze przesuniecie obrony na pazdziernik / listopad i wziasc papierek z uczelni ze przesunelas obrone co oznacza ze masz po co wracac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejne dwa pytania :)

1. Czy w rubryce na wniosku gdzie pytaną o długość pobytu trzeba wpisać konkretnie czy mogę napisać okres wakacji. Bo w zasadzie wakacje trwają dłużej niż 2 miesiące.

2. Wpisać jakąś prawdopodobną datę ewentualnego wylotu czy zostawić puste jesli nie wiem dokładnie kiedy. Przypuszczam, że początek lipca, ale to tylko przypuszczenia jak na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...