Skocz do zawartości

Szansa Na Wize Przy Kończeniu Studiów.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio się tak zastanawiałam nad tym moim wyjazdem i wpadły mi 2 pytania do głowy.

Jeśli zdarzy się tak, że urzędnik imigracyjny da mi promesę na powiedzmy 1 miesiąc, a ja mimo to zamierzałabym zostać te planowane 2 miesiące to jak to będzie jak skończy mi się promesa, a ja:

1. będę chciała odbyć wycieczkę do Kanady, jak to będzie z powrotnym wjazdem do USA?

2. jak to jest z lotami międzystanowymi jeśli upłynął termin promesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak zostaniesz o 1 dzien dluzej niz data na druku I-94 ktora dostaniesz po rozmowie z urzednikiem to ta wklejka w paszporcie -wiza bedzie nie wazna,,pisza o tym na stronie Ambasady i forum...to raz

jak polecisz do Kanady ale musisz miec paszport biometryczny aby byc wpuszczona bez wizy na teren Kanady to zostawiasz I-94 na granicy i potem jak wracasz do USA to bedziesz miec nowe I-94 pod warunkiem ze legalnie wyjdziesz,,patrz wyzej co napisalem,,mozesz tez nie zostawiac na granicy I-94 i wrocisz na tym samym jesli bedzie wazne,,aktualne

a jak zostaniesz nielegalnie i bedzie cos nie tak na locie miedzystanowym to polecisz do Polski z adnotacja a wtedy zapomnij o wjezdzie do USA przez jakis czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa szanse ze ktos dostanie wize?

jak widzisz nikt nie moze byc pewien na 100% czy cos sie nie stanie,.,co nie oznacza ze ma ktos nie leciec ale musi zdawac sobie z tego sprawe co moze grozic za to oraz miec pretensje tylko do siebie a nie do USA -prawa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz tak mnie tknęło coś i zaczęłam się interesować paszportem biometrycznym po pierwsze dlatego, że jestem bardzo zainteresowana kilkudniowym wyjazdem do Kanady z USA, a po drugie dlatego, że jestem jeszcze studentką więc z tego co wyczytałam w necie mam jeszcze 50% zniżki :)

Ale moje pytanie jest takie: mój aktualny paszport jest ważny do 02.2013. Czy mogę teraz wyrobić biometryczny? I jak to będzie z wizą? Tzn na str ambasady wyczytałam, że podróżuje się wtedy z dwoma paszportami (starym z wizą i nowym), ale czy urzędnik imigracyjny nie będzie robił problemów, że mam promesę wizową w paszporcie który był wazny jeszcze prawie 3 lata, a wyrobiłam juz nowy? I czy jak oddam stary do podziurkowania (przynajmniej tak unieważnili mój stary paszport) to czy podziurkują też wizę?

Aaa! I ile się czeka na biometryczny? Planuję wylot w pierwszej połowie lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lataja tak ludzie i sa wpuszczni na 2 paszporty to raz

a ile sie czeka,podobno teraz 3 tyg na nowy paszport...jak bylas juz wymieniac paszport to widzialas ze to sie robi na Twoich oczach te dziurkowanie i wtedy muwisz aby Ci nie dziurkowali tej strony z wazna wiza...mi nie dziurkowali :)

ps odrazu otworz paszport ze strona z wiza i pokaz aby Ci tego nie dziurkowali jak bedziesz isc po nowy paszport

a ile zaplacisz za taka wymiane to zobaczysz w urzedzie,,nie powinni Ci nic wiecej doliczac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

3 tyg? No ja byłam przekonana, że kilka miesięcy :P

Nie pamiętam jak unieważniali mój stary paszport bo to było lata temu, ale skoro tak mówisz to widocznie tak jest :) Czyli trzeba się udać do urzędu, dowiedzieć się czy poniosę dodatkowe koszta i załatwiać taki paszport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo idac po nowy paszport dajesz stary do uniewaznienia i wtedy wydaja Ci nowy paszport i wtedy powiesz o tej wizie :)

np w latach 90-tych czekalo sie cos na paszport z 3-4 tyg wiec ten czas miej wiecej jest taki sam,,co innego paszport zalatwiac zagranica ale teraz czas sie skrocil i tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...