Skocz do zawartości

Rozmowa Z Urzędnikiem Imigracyjnym


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisze Rademenes nie ma tak ze sie leci innym przewoznikiem to nic sie nie beda pytac,nawet jesli samoloty lotu sa pod tzw okiem to nie oznacza ze tak bedzie-jest ciagle ..

znam tez taki przypadek ze ktos lecial przez Detroit i chyba KLM i byla rozmowa w pokoju ...

a jesli ktos chce miec pewnosc ze wleci na teren USA to niech leci przez Irladnie :blink:-Dublin,i Shanoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi sie wdaje ze linie lotnicze nie maja nic wspolnego z dokladniejszym sprawdzeniem. Pelno samolotow laduje okolo tego samego czasu, a pracownik immigracyjny jest w wiekszosci czasu zajety i nie wierze ze sledzi kto jakimi liniami przylecial. Wiecej moze powiedziec patrzac na osobe niz a linie lotnicze jakimi ta osoba przyleciala. Moze tez duzo zalezy od lotniska, za kazdym razem jak przylatywalam do Denver byla tam dluga kolejka(zarowno dla osob turystycznych jak i osob posiadajacych pobyt lub obywtelstwo) do oficerow imigracyjnych, skladajaca sie conajmniej z dwoch samolotow jesli nie wiecej i na bank nikt tam nie mial czasu patrzec na linie lotnicze. No ale z doswiadczenia zauazylam ze samoloty do Denver sa zawsze zapakowane do pelna, nie wiem czy puszczaja mniej samolotow czy co bo zawsze sa pelne. Jak lecialam z/do NY lub Houston z/do PL to zawsze byly w pol pelne, no ale to poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno urzędnicy imigracyjni robią tam jeszcze zdjęcia i daje się odciski..? To chciałbym zapytać gdzie te zdjęcia się robi? Stoi się tam tak jak przy okienku w Ambasadzie podczas ubiegania się o wizę? Na takiej samej zasadzie to jest? A za mną kolejka innych ludzi? No to gdzie te zdjęcie robią? Tak jak stoję, tak mi trzasną przez szybę? :) Jak to wszystko wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nie musisz mieć dużo. Choć dużo to oczywiście pojęcie względne.

Masz kartę, kartą można praktycznie płacić wszędzie, więc nie potrzebujesz za dużo gotówki.

Zależy też na ile jedziesz.

Ja np. jadę na dwa tygodnie i będę miała przy sobie jakieś $500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś, ile trzeba mieć ze sobą gotówki podczas wjazdu do USA turystycznie? Bo ja zazwyczaj jak gdzieś jadę to mam pieniądze na karcie, a w portfelu niewiele. Wygodniej i bezpieczniej (od momentu, gdy zostałem okradziony wolę kartę).

Tak to bardzo dobre podejscie. Gotowki nie potrzeba ci za wiele jesli masz karty.

Nawet lepiej widziane bo znacznie czesciej posluguja sie wszyscy karta niz gotowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a mnie powiedzial urzednik, trudno o tlumaczenie doslowne, ale sprobuje: "ze karty to ja moge sobie wsadzic" bo on nie wie ile ja na kartach mam :D

po propozycji "ze mozemy sie zalogowac do banku i sprawdzic" powiedzial, ze "nie widzi takiej potrzeby" :)

wszystko chyba kwestia tego na kogo sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...