Skocz do zawartości

Małżeństwo, Zmiana Nazwiska A Paszport


domi130

Rekomendowane odpowiedzi

Gosai spytaj sie w MSWiA od kiedy ten przepis dzialac bedzie bo jesli Cie to obejmie to Twoj paszport bedzie uniewazniony wiec na granicy urzednik powie ze masz nie wazny paszport ,,tutaj trzeba sie pewnych szczegolow dopytac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

ja wlasnie umiejscowilam akt slubu w polskim urzedzie stanu cywilnego - babka kierowniczka przzygotowala mi odpisy juz na drugi dzien (maja na to od 2 tygodni do miesiaca) i poszlam i wyrabiam nowy paszport , dzis zlozylam wniosek , paszport ma byc gotowy za tydzien, dzieki kolejnej uprzejmosci urzedniczki; wiec raczej uda mi sie juz wrocic z nowym paszportem ;)

gosai twoj paszport wygasl juz - licza 4 miesiace od umiejscowienia w polskim urzedzie wiec jest juz niewazny

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to dotyczy jak przepis mowi od umiejscowienia aktu slubu w USC :)

sa tacy ze sa po slubie i pare lat i maja te same dowody,paszporty bo USC o tym nie wie ..

a co jesli pozniej,taki paszport,dowod osobisty jest niewazny ale jak kto robia to trzeba sie spytac w Ministerstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

eh hej ja ponownie odgrzewam stare tematy bo nadal nie rozumiem jak powinnam sie zabrac za wymiane paszportu.

mieszkam na stale w usa, mam zameldowanie w pl oraz rodzine. W grudniu jade do PL, co powinnam zrobic krok po kroku? Rozumiem, ze primo to umiejscowienie aktu malzenstwa w USC ale ja mam jedynie taki akt w jezyku ang i jego tlumaczenie polskie od tlumacza przysieglego. Czy to styknie? Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...