Skocz do zawartości

Małżeństwo, Zmiana Nazwiska A Paszport


domi130

Rekomendowane odpowiedzi

tak to racja z tym stresem.

W dzien po przylocie zalatwilam wymiane wszystkich dokumentow, umiejscowienie aktu slubu itp. Nowy paszport ma byc po tygodniu, poniewaz zlozylam prosbe o tryb przyspieszony (nie wiedzialam, ze jest taka mozliwosc, nic za to nie placilam). Polski akt slubu dostalam po ok 20min czekania wiec jestem do tej pory bardzo zadowolona jezeli chodzi o formalnosci. Droge powrotna do US bede miec juz bezstresowa bo na nowym paszporcie z nazwiskiem takim jak na bilecie (choc na AP) ale jestem dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie wiedzialam, ze jest taka mozliwosc, nic za to nie placilam

wiele razy o tym pisalem na tym forum :) ze jest mozliwosc przyspieszenia wyrobienia paszportu i nic sie za to nie placi :)

To już nie te czasy ze w "paszportowkach" klebily się dzikie tłumy ludzi. Wielu Polaków nawet nie wyrabia paszportu bo cala UE i sporo innych państw pozwala na dowód osobisty.

"Panie w paszportach się nudzą i rzucają się do petentów z godnym podziwu zapałem. Wyrabialem rok temu polski paszport. Przyjechało dwóch młodzieńców z konsulatu w LA. Wzięli papiery, kasę i paszport mialem w domu po niecalych czterech tygodniach. Prędkość, biorąc pod uwagę odległość znakomita a wspominając stare czasy wręcz kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej

maly update :)

wrocilam do usa na advance parole dnia 31 grudnia 2014, male problemy w monachium na lotnisku (musieli dzwonic do usa i potwierdzac nr mojej karty - taka informacje dostalam) ale wszystko poszlo sprawnie i bezstresowo w newarku. Na dodatek przewiozlam ze soba rodzicow na wakacje i dostali pieczatki na pol roku. W poniedzialek mam wreszcie interview o green card w Tampie. trzymajcie kciuki

szczesliwego nowego roku wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...