Skocz do zawartości

Małżeństwo, Zmiana Nazwiska A Paszport


domi130

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podczas mojej pierwszej wizyty w PL , po otrzymaniu zielonej karty na nowe nazwisko -okolo 7 miesiecy po slubie- (na lotnisku mialam ze soba akt malzenski i zielona karte, zeby nie bylo ze mam bilet na nowe nazwisko, a paszport na stare) udalam sie do urzedu cywilnego, zeby zglosic wstapienie w ziwazek malzenski.

....

do USA wrocilam ze starym paszportem. Na lotnisku musialam pokazac akt malzenski (bilet mialam na nowe nazwisko, a paszport na panienskie). Przekraczajac granice stanow nie mialam zadnych problemow, dla nich wazniejsza jest zielona karta.

Paszport odebralam dopiero jak pojechalam nastepnym razem do PL (z nowym dowodem osobistym), jakies pol roku pozniej.

czyli bilet na nowe a paszport na panienskie w tej sytuacji przeszlo bez problemu podczas podrozy miedzynarodowej. z jakimi liniami lecialas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka wiem ze Ci zalezy ale zobacz skad ten post,z jakiego czasu jest

wielu osob juz na tym forum nie ma i nie bedzie juz ..a do tego to jest z 2010 roku post a czasami za pare miesiecy przepisy ulegaja zmianom duzym

iwona1216, dnia 01 Marz 2010

sly6,

dziekuje za twoja uwage :) to bardzo opiekuncze i zdaje sobie sprawe z tego o czym piszesz. jak bede po podrozy to napisze jak poszlo i jaka opcje wybralam :) trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hej

chcialam podzielic sie koncem mojej sprawy (bilet lotniczy do polski kupiony na naziwsko meza a paszport na panienskie)

Otoz zdecydowalam leciec sie tym lotem i wszystko odbylo sie bez problemow. Lecialam z Tampa-Charlotte-Monachium-POL!

i tylko na jednym z tych lotnisk zapytano mnie dlaczego sa inne nazwiska i nawet nie zerknieto w moje papiery, ktore ze soba przynioslam, wreczylam je osobie, ktora mnie odprawiala i ta jeszcze tylko dopytala swojego szefa, ktory akurat za nia stal i kiwnal glowa na znak, ze jest ok. Linie lotnicze z jakimi lecialam to US Airways i Lufthansa.

Oczywiscie nie zachecam do takich przygod bo kosztuje to duzo stresu :)

Ponadto udalo mi sie bez problemu przelozyc rozmowe o GC, ktora poczatkowo byla wyznaczony na 3 dni po moim wylocie. Juz mam date nowej rozmowy na styczen po moim powrocie.

Zycze wszystkim takich obrotow spraw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...