Skocz do zawartości

Małżeństwo, Zmiana Nazwiska A Paszport


domi130

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

napisz do USC w swoim miescie i zobaczysz co Ci powiedza co potrzeba aby umiejscowic akt slubu..lub tez niech ktos z rodziny,znajomych o tym sie dowie :)

a dlugo bedziesz w Polsce bo dowod osobisty mozesz i po 2-4 latach odebrac ;) i jest teraz wydawany bezplatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja ostatnio załatwiałam wszystkie te sprawy i koszt umiejscowienia (w moim Urzędzie Miasta pani nazwała to odtworzeniem aktu ślubu i zapłaciłam jedynie 39 zł, w tym było też dopisanie polskich znaków, ale to na pewno zależy od UM, ba od pani/pana za biurkiem), polski akt ślubu był do odbioru następnego dnia, więc można załatwiać wszystkie dokumenty. Dopiero co odebrałam nowy paszport, był gotowy po 2 tyg. od złożenia wniosku, dowód tak samo :) Jak się sprężysz to powinno Ci się udać wszystko załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy umiejscawianiu, wymagany jest oryginał aktu małżeństwa, tłumaczenie przysięgłe, wniosek (najczęściej do pobrania ze strony urzędu, jeśli nie to podsyłam wzór, jaki obowiązuje 'w moim UM': http://bip.gliwice.eu/pub/boi/USC_9_2.pdf) i jakiś Twój dowód tożsamości. Do wyrobienia nowego paszportu potrzebowałam stary paszport, wniosek, nowe zdjęcie, dowód wpłaty i dowód tożsamości (aczkolwiek uprzedzam, że jeśli okażesz stary dowód osobisty z panieńskim nazwiskiem, a ślub był ponad 3 miesiące temu to mogą uznać, że dowód stracił już ważność - przynajmniej ja miałam taką sytuację) :)

EDIT: Jeszcze mi się przypomniało - sprawdź czy akt małżeństwa zawiera informację na temat Waszych rodziców i miejsce urodzenia małżonka i Twoje, jeśli nie to będziesz potrzebowała dodatkowych dokumentów typu akt urodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie! bardzo pomocne wskazowki, na pewno sie przydadza! Jeszcze w tym tyg ktos z mojej rodziny dopyta w USC i wszystko powinno sie udac :) szkoda, ze nie mam ani dowodu ani prawa jazdy bo zgubilam je tutaj w usa i jestem w trakcie wyrabiania nowego na nowe nazwisko, mam nadzieje, ze taki dokument tozsamosci uznaja! Dowod osobisty tez musze wyrobic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle zasad to paszport,dowod osobisty traci waznosc po 3 miesiacach od umiejscowienia slubu-zmiany w nazwisku a nie 3 miesiace po slubie ;)

co innego slub w Polsce i przyjecie nazwiska meza-zony to wtedy wiadomo :) a tak ile osob zagranica ma sluby,nie umiejscawia aktow slubu i ma wazne dowody osobiste,paszporty :) i bedzie je miec wazne.

grape kolejnym razem popros kogos innego ,aby Ci pokazal te 3 miesiace ;) jak jest naprawde :) bo wiem jak bywa :)


Polanka,pamietaj ze co urzad to inny czas oczekiwania ;) co do polskiego aktu slubu

najlepiej zrob to przez rodzine,znajomych :) aby pozniej szybko zlozyc papiery o nowy paszport,dowod osobisty ,bo to jest okres swiateczny i roznie moze byc w urzedach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...