Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakładam ten wątek, aby zebrać ekipę na W&T 2011.

Może za wcześnie zakładam ten wątek, ale stwierdziłem, że warto już teraz myśleć o programie:)

Jeśli chodzi o mnie to moje plany wyglądają następująco:

Chciałbym wyjechać na program w czerwcu (na dokładną datę jeszcze za wcześnie), po zakończeniu okresu pracy chcę wykorzystać jak najwięcej czasu na podróże (maxymalnie można chyba 30 dni, więc myślę, że 20-25 dni wykorzystam ).

Jeśli chodzi o środek transportu to przewiduję auto i zastanawiałem się żeby kupić auto na czas pobytu, a przed odjazdem je sprzedać - w ostateczności można wypożyczyć samochód.

Chciał bym zwiedzić takie miasta jak np: New York, Miami, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco i inne.

Do osób które już były na tym programie!

Mam prośbę, aby osoby które już były w USA, podawały przydatne informacje związane z podróżowaniem.

Najlepiej gdyby, te informacje umieszczały według poniższego schematu:

Z jakiego miasta jesteś:

Z jakiego/jakich biura/biur jechałaś/eś:

Całkowity koszt podróży:(cena programu, biletów, podróżowania po USA, żywność, nocleg, nie wliczając w to zakupów):

Ilość zarobionych pieniędzy na miesiąc:

Miasta w których pracowaliście:

Nazwa firmy i rodzaj pracy wykonywanej:

Miejsca które zwiedziliście (te które warto wg was zwiedzić):

Dodatkowe informacje:

Dla osób które chcą wyjechać na W&T 2011!

Skąd jesteś:

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania:

Miasta w których chcieli byście pracować:

Miejsca które chcecie zwiedzić:

Inne informacje/ pytania/ sugestie:

Stworzyłem te wzory po to aby, te posty były przejrzyste. Z góry dzięki za pomoc:)

Prosiłbym o nie zaśmiecanie wątku przez osoby które nie chcą pomóc lub nie chcą jechać na W&T 2011

PS. Miałbym prośbę do moderatora: Jeśli to by nie sprawiło problemu to fajnie by było gdyby ten wątek był łatwo zauważalny dla innych, np. po przez przyklejenie lub coś w tym stylu- chociaż do czerwca 2011. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kamyk w więc tak:

Skąd jesteś: SZCZECIN :(

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: wyjazd połowa lub koniec czerwca/ powrót koniec września

Miasta w których chcieli byście pracować: Nowy Jork, Miami, Vegas, ogólnie wszystko co wieeelkie i amerykańskie (nie chce zarobić, chce zobaczyć)

Miejsca które chcecie zwiedzić: j.w.

Inne informacje/ pytania/ sugestie: masz jakieś świeże info czy temat umarł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bubee!

Cieszę się że znalazł już się pierwszy chętny na WAT.

Widzę, że jesteś tak samo nastawiony na wyjazd jak ja - czyli jedziemy tam w celu zwiedzania, a nie zarobku:)

Temat raczej nie wymarł tylko trochę się wygłupiłem z przedwczesnym napisaniem tematu, ale myślę, że wkrótce odezwie się więcej osób chętnych na wyjazd.

Więc śledźmy dalej ten temat. Jeśli chcesz pogadać/ zapytać o coś związanego z tematem to pisz tu albo na PW.

Masz już jakieś rozeznanie w tym temacie? czy na razie zaczynasz się rozglądać za wyjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś: kawałek do was mam, bo z wrocławia;

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: start - pierwsza połowa czerwca, meta - najlepiej początek października;

Miasta w których chcieli byście pracować: jeśli znalazłabym coś w okolicach lub w samym san francisco to posikałabym się ze szczęścia, natomiast jeśli trafiłabym do los angeles to z tego szczęścia bym umarła, czyli głównie marzy mi się kalifornia, ale innymi ciekawymi miejscami nie pogardzę. mogę być lewoskrzydłowym podawaczem wody pitnej w sześcioligowym hamerykańskim klubie seniorów z domu starców, ale ważne żeby ludzie dopisali, a okolice były okej;

Miejsca które chcecie zwiedzić: co się da, im więcej tym lepiej;

Inne informacje/ pytania/ sugestie: podsumowując:

1) również chcę jak najwięcej zwiedzić, poza tym podszkolić angielski, bo mnie ielts w bliżej nieokreślonej przyszłości czeka, i kupić kilka fajnych ciuchów, w ramach suwenirów ze stanów :P ;

2) jedyne kroki jakie do tej pory podjęłam to przeszukanie internetu w poszukiwaniu biur i opinii o nich, i wniosek jaki wysunęłam był taki, że za chiny nie wiem, które mogłabym wybrać, bo jest ich jak mrówków :) .

3) i najważniejsze, nie gwarantuję, że pojadę, bo jak mnie ze studiów wyleją albo je rzucę w cholerę, to będzie du..., no wiecie, tylna część ciała co ma cztery litery, zaczyna się na de i kończy na a :)

a po czwarte i już ostatnie to pozdrawiam szanownych panów :(

a nie, jest jeszcze piąte: oczywiście jestem jedyną znaną mi osobą, która chce jechać na w&t, więc ma wieeeeelką nadzieję, że trafi się tu ktoś (i w tym miejscu ładnie się uśmiecham, posyłam mój specjalny uśmiech numer pięć), kto będzie chciał jechać tam gdzie ja i wtedy kiedy ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej trats :)

Dzięki za pozdrowienia i nawzajem.

Mnie także głównie interesują miasta takie jak SF LA i LV, ale wiadomo, że im więcej się zwiedzi tym lepiej i fajnie by było także zaczepić o florydę, a nawet NY jak by starczyło czasu:)

Odnośnie twojego punktu 2 to masz racje bo teraz powstało tyle tych biur i jest w czym przebierać.

I tu teraz pytanie do bubee: Jaki rodzaj pracy cię interesuje? Pewnie za późno zacząłeś się rozglądać za wyjazdem skoro oferty były z samych wiosek.

Trats co do punktu 3 to : Musisz walczyć i nie poddawać się! Szkoda przegapić taką okazję. Ja też nie za dobrze sobie radzę, być może zmienię kierunek, ale pojechać muszę.

No i masz rację, że fajnie by było jak by się razem wyjechało bo zawsze jest raźniej :) I właśnie po to napisałem ten temat, żeby znaleźć ludzi do wspólnego wyjazdu.

No nic, trzeba teraz czekać aż biura podróży rozpoczną rekrutację na rok 2011, a w między czasie trzeba będzie porozglądać się za biurami organizującymi WAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trats co do punktu 3 to : Musisz walczyć i nie poddawać się! Szkoda przegapić taką okazję. Ja też nie za dobrze sobie radzę, być może zmienię kierunek, ale pojechać muszę.

chcę jechać na w&t, bo a) chcę zobaczyć stany, i b ) bo będzie to dla mnie motywacja, żeby trzymać się studiów. to będzie takie dwa w jednym, przyjemne (patrz punkt a) i pożyteczne (punkt b ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam! szukałam na forum i w necie informacji ktore mnie interesuja ale mam juz metlik w głowie...mianowicie moja kuzynka zaprasza mnie do siebie na floryde w przyszlym roku, ale chcialabym tez pracowac, poniewaz studiuje weterynarie to kuzynka zaproponowala mi ze porozmawia z wlascielami tamtejszej kliniki czy nie moglabym u nich pracowac wykonujac oczywiscie jakies proste czysto techniczne czynnosci nie wymagajace zadnych kwalifikacji, dla mnie i tak bedzie to z duza korzyscia bo weterynaria w stanach stoi na zupełnie innym poziomie niz w pl, no ale nie wazne. chodzi mi o to czy majac zakwaterowanie i ewentualnie prace tam musze zalatwiac sobie wyjazd przez jakas organizacje? czy to jest konieczność? i czy bede mogla pracowac w tej lecznicy jesli nie jest ona gdzies tam zgloszona ze moze zagwarantowac miejsce pracy na w&t???

pomozcie! z góry dziekuje i przepraszam ze zasmiecam forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych papierow jest tak duzo ze jak ktos tego nie potrafi zrobic to musisz takie cos robic przez takie biura

mozesz wtedy jechac juz z oferta pracy lub tez na miejscu bedziesz szukac takiej pracy bo jest taka mozliwosc jako niezalezny wyjazd i wtedy to albo tam pracujesz albo gdzies indziej,masz tzw wolna reke

ps fajna masz ta kuzynke ze Ci cos pomoze i ulatwi,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...