Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odp :)

jeszcze sie chcialam zapytac, o co chodzi z tymi sponsorami bo nie bardzo rozumiem jak o tym czytam? a czy ta klinika musi byc zarejestrowana jakos zeby moc mi dac prace, bo cos czytalam ze musi byc jakies zatwierdzenie przez departament stanu...? czyli najlepiej jak zglosze sie do takiego biura i oni mi jakos pomoga ogarnac to wszystko..

ps. co do mojej kuzynki to naprawde jest skarb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to fajnie ze masz taki skarb

a co Ci chodzi z tymi sponsorami?gdzie o takim czyms czytalas

Ciebie powinno obchodzic tylko work i travel

jak bedzie dobra firma to we wszystkim Ci pomoga .I teraz co do pracy to lecisz szukac pracy na miejscu bo jest cos takiego i na miejscu dana firma moze Cie zatrudnic jak bedziesz miec SSN i pozwolenie na prace lub tez nie

bo to nie jest wyjazd jak na typowa wize pracownicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Rowniez mysle o wyjezdzie na WAT bo obecnie wybieram sie juz drugi raz do USA na wlasny koszt :/

Jestem z Krakowa.

Interesuje mnie Kalifornia (SD, LA) poniewaz wschodnie wybrzeze juz mam zaliczone dosc dobrze ;)

Pieniadze ktore tam zarobie mam zamiar wydac na zwiedzanie, zakupy i chcialabym zeby pokryly mi czesc biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kamyk i bubee - ludziska ze szczecina :)

osobiscie 2 razy korzystalam ze szczecinskiego almaturu - i dwa razy bylam zadowolona...obecnie almatur przeniosl swoja siedzibe i udostepnil swoje uslugi Itace; biuro Itaki na Jagielonskiej niedaleko szczecinskiego archiwum organizuje W&t w ramach Almaturu. Bodajze Dominika - jej imie tym sie zajmuje ale pewna do konca nie jestem...

Almatur nie jest moze najtanszym biurem na rynku ale za to sprawdzonym bo istnieje na rynku bardzo dlugo...poza tym almatur ogranizuje 2 razy tzw targi pracy - jeden w styczniu a drugi w marcu - w Warszawie; jedziesz na rozmowe z potencjalnym pracodawca (ktorego wybrales wczesniej z listy pracodawcow)

stawka minimalna w stanach na dzien dzisiejszy to 7.25 / na godzine - tyle minimum musicie zarabiac ; pracodawcy dla ludzi z w&T placa z reguly okolo 8 dolcow 8.50...

musicie wziasc pod uwage ze pracujac w wiekszym miescie zarabiacie wiecej ale tez wiecej placicie za wynajem i zywnosc, natomiast w malym miescie zycie jest tansze...a i tak tak naprawde czas na zwiedzanie bedziecie mieli dopiero na samym koncu - przez pierwsze 3 miesiace radzilabym znalezc wam druga prace i harowac i oszczedzac a na koniec wydawac na co chcecie...

wydaje mi sie ze lepsza dla was opcja bedzie wynajem samochodu niz jego kupno - pomysl jak kupisz samochod musisz go zarejstrowac i placic ubezpieczenie - a co bedzie jak bedzie sie znlizal okres kiedy bedziesz wylatywal i nie bedziesz mogl go sprzedac, albo sprzedac bedziesz musial za o wiele mniej niz kupiles bo ci spieszno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skąd jesteś: pochodzę z Olsztyna, ale w ciągu roku przebywam w Poznaniu, ze względu na studia, oczywiście

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: druga połowa czerwca/koniec września

Miasta w których chcieli byście pracować: najlepiej na zachodnim wybrzeżu (Los Angeles, San Francisco, San Diego), choć również intrgują mnie Nowy Jork i Jersey City, ale generalnie oczywiście nie będę wybrzydzała, gdyż po prostu zależy mi na wyjeździe do USA, miasta odgrywają mniejszą rolę

Miejsca które chcecie zwiedzić: ile się da! ;) ale nie ukrywam, iż moim marzeniem jest zwiedzić Californię i Nowy Jork ;)

Inne informacje/ pytania/ sugestie: widzę, że podobnie jak wyżej, zależy my na wyjeździe jako takim i poznaniu bliżej amerykańskich realiów życia, a nie na zarobku, a że nikt ze znajomych nie podziela mojego entuzjazmu co do tego pomysłu, to miło by było znaleźć przyjazne dusze, które również by się w tym samym terminie wybrały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że już wątek powoli zaczyna się rozwijać.:)

@Fragola90- powiedz mi z jakim biurem wcześniej wyjeżdżałaś na WAT? i czy w tym roku też, zamierzasz skorzystać z tego biura?

@insania - po to właśnie jest ten wątek, żeby zgrać się i wspólnie podróżować po stanach. Mam nadzieję, że się wszyscy jakoś dogadamy:)

@czypar- dzięki za info. W tym roku też, się wybierasz na WAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Jestem również z okolic Szczecina, tam studiuje i mieszkam w ciągu roku akademickiego ;)

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: koniec czerwca/ koniec września

W tym roku chciałam wyjechać na camp ale trochę długo zwlekałam z podjęciem decyzji, byłam co prawda na targach które okazały się kompletną porażką, nawet nie chce mi sie tego opisywać. Tak czy inaczej nic z tego nie wyszło. Tym razem chcę zacząć działać szybciej i skorzystać z bardziej ryzykownego programu niż camp czyli właśnie w&t ;)

W sumie nie nastawiam się na żaden konkretny rejon ani miasto w USA byle nie było to kompletne odludzie ;) Głównie zależy mi na zwiedzaniu i przygodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja studiuje na mazurach. Jeśli chodzi o W&T w 2011 roku to jestem w 100% zdecydowany na Californie. Byłem już w Almaturze w Olsztynie i wszystko już mniej więciej wiem. Jeśli chodzi o mnie to jadę tam głównie po naukę języka oraz zwiedzanie. Mieszkanie w LA byłoby spełnieniem marzeń. Miasta, które chciałbym zobaczyć to tak jak większość z Was czyli Las Vegas, Nowy Jork...

Swój wylot planuję w pierwszej połowie czerwca, zaś powrót pod koniec września. Widzę, że sporo osób jest chętnych właśnie na CA, więc fajną ekipę można zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich!

Też chcę wyjechać w 2011 na w&t i cieszę się, że już znalazło się sporo chętnych, bo niestety nikt z moich znajomych nie dał się namówić jak na razie. No więc:

1. jestem z Wrocławia

2. chciałabym pracować na wschodnim wybrzeżu najlepiej (ale zachodnim też nie pogardzę)

3. przede wszystkim Nowy Jork, Boston, Filadelfia i ogólnie wschodnie wybrzeże + jeśli się uda to Nowy Orlean lub San Francisco

4. też się zastanawiam nad biurem i nad opcją

Pozdrawiam! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

również ja pragnę przeżyć przygodę życia w USA podczas nadchodzących (wolno bo wolno...) wakacji ;)

Również planuję wyjazd do CA. Na chwilę obecną jestem sama w swoich planach, ale pytam wśród znajomych, może ktoś się jeszcze zdecyduje (choć będąc realistą jest to mało prawdopodobne). Na W&T jeszcze nie byłam.

Wypełniona ankietka:

Skąd jesteś: Katowice

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: wyjazd - koniec maja, tudzież czerwiec; powrót - wrzesień, początek października.

Miasta w których chcieli byście pracować: San Francisco, Los Angeles

Miejsca które chcecie zwiedzić: San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, New York. No i bardzo bym chciała, choć nie wiem czy to się uda, zobaczyć także Yellowstone National Park ;)

Wyjazd najchętniej z Almaturu. Kuzyn był z nimi kilka lat temu i bardzo bardzo sobie chwalił. Zresztą Almatur już od kilku lat zajmuje czołowe miejsce wśród firm organizujących W&T.

Pozdrawiam Was serdecznie ;)

Aguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...