Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to prawda nie musisz jechac do ambasady...ja tak mialam, gdy mialam pierwszy raz staralam sie o wize J1 oczywiscie musialam pojechac do ambasady itd, ale gdy drugi raz sie staralam o J1 to juz nie musialam..biuro wysyla paszport do ambasady i oni wbijaja wize i odsylaja do biura, biuro cie informuje ze przyszedl paszport i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow no to świetnie. Dzięki! A mam jeszcze pytanie, może ktoś bedzie mi umiał odpowiedzieć :)

Na tej rozmowie oni tam różne rzeczy w komputer wpisują i tak sie zastawiam co :>

Ma ktoś jakiś pomysł/ informacje? Czy wpisują to co my im mówimy, jakie mamy plany po powrocie itp.?

Wiem troche głupie pytanie, ale w mojej sytuacji bardzo wazne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow no to świetnie. Dzięki! A mam jeszcze pytanie, może ktoś bedzie mi umiał odpowiedzieć :)

Na tej rozmowie oni tam różne rzeczy w komputer wpisują i tak sie zastawiam co :>

Ma ktoś jakiś pomysł/ informacje? Czy wpisują to co my im mówimy, jakie mamy plany po powrocie itp.?

Wiem troche głupie pytanie, ale w mojej sytuacji bardzo wazne ;)

nikt nie widzi co oni sobie tam pisza...ale nie wydaje mi sie zeby pisali to co mowisz...mysle ze raczej wpisuja przyzana lub nie/ na ile lat i powod dlaczego chcesz jechac i ze nie bylo zastrzezen/ a jak byly to czemu...tak mi sie osobiscie wydaje ale na 100% nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia wypominaja jak zobacza ze ktos mial leciec w dane miejsce a pracowal gdzies indziej i jesli to bylo nielegalne wtedy moze byc roznie,moze zadac Konsul pytanie jak chodzisz na 1 uniwerek a na 2 rok jestes w innym wiec skad ta zmiana...no ale moze lecz nie musi,,moga sie pytac o wczesniejsze wyjazdy..

a masz sie czego obawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nastawiłam sie na wschodnie wybrzeże z kilku wzgledow:

1. juz tam bylam, wiec wiem co i jak mniej wiecej, a poniewaz to bedzie moj pierwszy raz na W&T zawsze razniej :D

2. mam rodzinke w MA i baaardzo duzo znajomych, a poza tym duzo serdecznych ludzi bezposrednio w NY

3. od brzdąca kocham sie w Nowym Jorku :P

4. bilety lotnicze taniej sie maja jesli chodzi o wschodnie wybrzeże niż zachodnie

5. zachodnie wybrzeże jest dla mnie idealnym pomysłem na czas zwiedzania ameryki :)

6. sytuacja na zachodnim wybrzezu nie jest jakas najlepsza, niektorzy nie maja swiadomosci, ze wlasnie w Californii nie jest łatwo znalezc prace dla przecietnego studenta.. no i koszty zycia tam..masakra :)

powiedz mi z jakiej firmy jedziesz? ja zdecydowałem się na ccusa i po rozmowie z konsultantem chyba również zdecyduje się na wschodnie wybrzeże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia wypominaja jak zobacza ze ktos mial leciec w dane miejsce a pracowal gdzies indziej i jesli to bylo nielegalne wtedy moze byc roznie,moze zadac Konsul pytanie jak chodzisz na 1 uniwerek a na 2 rok jestes w innym wiec skad ta zmiana...no ale moze lecz nie musi,,moga sie pytac o wczesniejsze wyjazdy..

a masz sie czego obawiac?

Kurcze w sumie to trudno powiedzieć. W tamtym roku ściemniłam (musiałam kombinować, bo byłam na ost roku) że po powrocie chce isc na dalsze studia, żeby dostać uprawnienia bla bla.. .No i w sumie nieświadomie sobie ułatwiłam sprawe, bo nie sądziłam ze bede chciała jechac jeszcze raz a chce bardzo!

Teraz w marcu mam zamiar zacząć studia (ale inne niż im mówiłam) no i sie martwie że a) przyczepią sie że studia zaczęte w marcu :) że jestem stara, czyli 25 a rocznikowo bede miała 26 lat c) jeszcze jest opcja ze nie uzbieram na studia i pójde na cos policealnego i wtedy strach bedzie największy :-)

I w sumie teraz nie wiem czy nie lepiej byłby iść osobiście do ambasady w takim wypadku i dalej ściemniać :)

a i ktoś orientuje sie o ile tak średnio bilety na zach wybrzeże są droższe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czasami jest ze niby sie nie poleci a potem wychodzi cos innego...

co do biletu to srednio od jakiej podrozy,,tzn na wschodnie wybrzeze,do Chicago czy na poludnie USA?bo tutaj cena bedzie od min 2500 zl a wschodnie wybrzeze juz od 1800 zl moze wyjsc ,pisze tutaj o okresie lotow gdzie nie ma duzo chetnych i przed wakacjami,swietami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...