Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

Chce jechac z biurem CCUSA, raczej opcja Independent (zastanawia mnie tylko, co jesli nie uda mi sie znalezc pracy na wlasna reke - kasa przepada i cala mozliwosc wyjazdu??)

Jeśli nie znajdziesz pracy w opcji Indpendent, to możesz zmienić opcję na Placement, przynajmniej w CCUSA, nie wiem jak w innych biurach to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Insania , dzieki za odpowiedz. W takim razie to rozjasnia bardzo sytuacje:) Nie wiesz tylko, czy w opcji Independent sa te same oferty pracy co w Placement (widzialam Placement, w opcji Job Fair , ciekawych pracodawcow, nie wiem czy bede miec do nich dostep jesli zdecyduje sie na Independent..)

No i nie orientujesz sie moze czy w ogole moge aplikowac na program jesli w lutym wyjezdzam za granice i wracam tuz przed wakacjami? Czy dam rade ze wszystkim formalnosciami przed wyjazdem (wiza przede wszystkim) jesli chyba glownie intensywnosc rekrutacji jest wieksza dopiero po nowym roku? Bo najpierw przeciez trzeba znalezc pracodawce, potem starac sie o wize, boje sie ze sie nie wyrobie przed wyjazdem:/ a jechac chce bardzo!

pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim biurze to jest tak ze na opcji Independent musisz poszukać sobie sam pracodawcy, bez zmiany opcji, np wtedy gdy spodoba Ci sie jakis pracodawca z opcji Full( pracodawca za posrednictwem biura). Wiem ze w takich wypadkach raczej nie są juz udostepniane oferty pracy, no bo po co? skoro decydujesz że sama sobie poszukasz... Z tym Twoim wyjazdem to bedzie ciezko... Ja mam wyjazd do Wawy do konsulatu na przełomie marca/kwietnia.

Ja na Twoim miejscu poprostu zadzwonilabym lub poszłabym do biura i tam o wszystko zapytała, nie załatwiaj nic dopóki nie bedziesz pewna czy Twoj wyjaz w lutym nie stanowi problemu na wyjazd w czerwcu i inne sprawy zw z formalnosciami :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zakładam ten wątek, aby zebrać ekipę na W&T 2011.

Może za wcześnie zakładam ten wątek, ale stwierdziłem, że warto już teraz myśleć o programie:)

Jeśli chodzi o mnie to moje plany wyglądają następująco:

Chciałbym wyjechać na program w czerwcu (na dokładną datę jeszcze za wcześnie), po zakończeniu okresu pracy chcę wykorzystać jak najwięcej czasu na podróże (maxymalnie można chyba 30 dni, więc myślę, że 20-25 dni wykorzystam ).

Jeśli chodzi o środek transportu to przewiduję auto i zastanawiałem się żeby kupić auto na czas pobytu, a przed odjazdem je sprzedać - w ostateczności można wypożyczyć samochód.

Chciał bym zwiedzić takie miasta jak np: New York, Miami, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco i inne.

Do osób które już były na tym programie!

Mam prośbę, aby osoby które już były w USA, podawały przydatne informacje związane z podróżowaniem.

Najlepiej gdyby, te informacje umieszczały według poniższego schematu:

Z jakiego miasta jesteś:

Z jakiego/jakich biura/biur jechałaś/eś:

Całkowity koszt podróży:(cena programu, biletów, podróżowania po USA, żywność, nocleg, nie wliczając w to zakupów):

Ilość zarobionych pieniędzy na miesiąc:

Miasta w których pracowaliście:

Nazwa firmy i rodzaj pracy wykonywanej:

Miejsca które zwiedziliście (te które warto wg was zwiedzić):

Dodatkowe informacje:

Dla osób które chcą wyjechać na W&T 2011!

Skąd jesteś:

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania:

Miasta w których chcieli byście pracować:

Miejsca które chcecie zwiedzić:

Inne informacje/ pytania/ sugestie:

Stworzyłem te wzory po to aby, te posty były przejrzyste. Z góry dzięki za pomoc:)

Prosiłbym o nie zaśmiecanie wątku przez osoby które nie chcą pomóc lub nie chcą jechać na W&T 2011

PS. Miałbym prośbę do moderatora: Jeśli to by nie sprawiło problemu to fajnie by było gdyby ten wątek był łatwo zauważalny dla innych, np. po przez przyklejenie lub coś w tym stylu- chociaż do czerwca 2011. Dzięki:)

Hej

Zamierzam wyjechać na W&T 2011 . Złożyłam już papiery do agencji i w sumie to teraz czekam do marca żeby starać się o wizę. Na ten program jadę pierwszy raz, ale poprzednio byłam w USA jako au pair przez rok. Mam zamiar jechać do stanu Delaware bądź Maryland, termin wyjazdu zależy od tego kiedy będę mieć obronę licencjatu.. więc jeszcze trudno mi to określić. A ty gdzie się wybierasz? Co do zwiedzania chciałabym zobaczyć Miami, Boston, Los Angeles.. NY jest godny polecenia, Waszyngton i Filadelfia wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenia:) Więc polecam aby jes zoabczyć jak już dotrzesz do USA :) Wybrałam te stany aby szukać sobie pracy, gdyż znam je i wiem w sumie czego mogę się spodziewać i gdzie szukać tam pracy, poza tym mam tam znajomych na których pomoc mogę liczyć. Jakbyś miał jakieś pytania służę pomocą:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :rolleyes:

Skąd jesteś: Kraków

Przewidywana data wyjazdu / powrotu: połowa/koniec czerwca do początku października (w miare możliwości jak najwczesniej

ale to zależy tylko i wyłacznie od uczelni

Miasta w których chcielibyście pracować: cel kalifornia miasto najchętniej San Diego

Miejsca które chcecie zwiedzić: duuużo :) california, nevada, utah, kolorado. Głownie parki, wieksze miasta i wybrzeże Ca, może meksyk

Inne informacje/ pytania/ sugestie: Jacyś chętni? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem!

Skąd jesteś: Kraków

Przewidywana data wyjazdu / powrotu: połowa czerwca do października (w miare możliwości jak najpóźniej;)

Miasta w których chcielibyście pracować: generalnie zachodnie wybrzeze

Miejsca które chcecie zwiedzić: generalnie bardziej mi zależy na travel - i to bylby glowny cel mojej wyprawy! (jesli fundusze pozwola,chcialbym w koncowce poleciec na wschodnie wybrzeze na jakis czas - ale wszystko mozna dogadac/ustalic;)

Inne informacje/ pytania/ sugestie: 1) w usa bede pierwszy raz, dlatego mysle, ze fajnie byloby sie z kims skumac :) 2) chyba najwyzszy czas podjac jakies decyzje? lol

pozdrawiam,

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie mało biur zostało zajmujących się WATem, cały czas jest BTC na Grodzkiej 2, trzymają się chyba nieźle, bo są tam jako biuro od lat, poza tym nie bardzo się orientuje, bo raczej większość biur poznikała...

Masz racje nie dużo ich zostało ale z tego co wiem jest jeszcze Almatur na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam chętnych towarzyszy na wspólny wyjazd i podróżowanie

Skąd jesteś: Warszawa

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: wyjazd w okolicach 20.06 i pobyt do ok 25.09

Miasta w których chcieli byście pracować: pn-wschodnia część stanów

Miejsca które chcecie zwiedzić: wschodnie wybrzeże i może zahaczyć o Kanadę

Moje gg: 1181178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) jestem z Krakowa i również szukam chetnych osob na WAT. Miałam jechac z kolezanka juz nawet byłysmy pytać sie w biurze o wyjazd, niestety okazało sie jednak ze nie moze jechac, wiec zostalam sama:(

Nigdy wczesniej nie byłam na tego typu wyjezdzie wiec sama boję sie jechac.

Planuje wyjazd w polowie czerwca do konca wrzesnia lub poczatu pazdziernika. Zalezy mi przede wszystkim na podrózach. Najfajniej byłoby zebrac ekipę kilku osobowa zeby juz tam na miejscu kupic lub wypozyczyc auto wtedy bedziemy mogli duzo zobaczyc :). Co do biura to chcialabym leciec z BTC z Krakowa bo z tego co czytalam i bylam sie pytac sa wiarygodni i maja sprawdzonych pracodawców

czekam na info podaje również numer gg 6546727

aa no i co do miesjca to jest mi obojętne ale bardzo kusi mnie zachodnie wybrzeże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...