Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze w sumie to trudno powiedzieć. W tamtym roku ściemniłam (musiałam kombinować, bo byłam na ost roku) że po powrocie chce isc na dalsze studia, żeby dostać uprawnienia bla bla.. .No i w sumie nieświadomie sobie ułatwiłam sprawe, bo nie sądziłam ze bede chciała jechac jeszcze raz a chce bardzo!

Teraz w marcu mam zamiar zacząć studia (ale inne niż im mówiłam) no i sie martwie że a) przyczepią sie że studia zaczęte w marcu :) że jestem stara, czyli 25 a rocznikowo bede miała 26 lat c) jeszcze jest opcja ze nie uzbieram na studia i pójde na cos policealnego i wtedy strach bedzie największy :-)

I w sumie teraz nie wiem czy nie lepiej byłby iść osobiście do ambasady w takim wypadku i dalej ściemniać :)

a i ktoś orientuje sie o ile tak średnio bilety na zach wybrzeże są droższe??

Hejże ale po co tyle ściemniać? ja w tamtym roku tez byłem na ostatnim roku studiów, i nikt w ambasadzie nie pytał o to czy zamierzam dalej studiować po powrocie.

Ważne jest żeby w dniu rozmowy nie miec jeszcze złozonej pracy magisterskiej i mieć status studenta.

co do samej rozmowy to pan w okienku zadał mi tylko 2 pytania: Gdzie chce jechac i co chce robić w stanach? jako ze jechałem na independent to powiedzialem mu, ze pewne jest tylko miejsce ladowania;), w mojej grupie wszyscy dostali Vize bez problemu, i tak tez powinno być w tym roku

Bilet na zachodnie wybrzeze w tamtym roku dostałem za 2,900 a kupiłem go jakieś 3 tyg przed wylotem ( koniec czerwca i do LA )

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale sama widzisz ze wizyta w ambasadzie to w zasadzie formalność? Jak sobie teraz przypominam opowieści mojej koleżanki z Rosji, że u nich 80% podań o wize J1 było odrzucanych, to mysle ze my w Polsce mamy lajcikowe warunki;)

Tak, Myślę o wyjeździe w te wakacje, ale na druga stronę Stanów jak już, w okolice Nowego Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Dołączam do grona chętnych na wyjazd na WAT 2011 !! :)

1. Jestem z Wrocławia

2. Wyjazd jak najszybciej bym chcial :P Ale to zalezy od szkoly, kiedy semestr mi sie skonczy, wiec bedzie to prawdopodobnie koniec czerwca jakos

3. Jako ze to moj pierwszy wyjazd, chce zaczac od wschodu, czyli na 90% bedzie to NYC

4. Chcialbym zobaczyc duzo rolkowych spotów, do których się ślinie oglądając filmy rolkowe z USA :P NYC, Philadelphia przede wszystkim

Będę jechał z buira goglobal.pl opcja independent, jezyk znam bardzo dobrze, mysle ze sobie poradze i znajde prace przez internet jeszcze przed wyjazdem :D

W razie sugestii, pytan kontakt do mnie: zico@kuzmierz.net gg:1217084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś: Warszawa

Przewidywana data wyjazdu i czas pobytu/podróżowania: koniec czerwca-początek lipca do końca września

Miasta w których chcieli byście pracować: obojętne, byle nie Alaska

Miejsca które chcecie zwiedzić: nie mam sprecyzowanych wymagań

Inne informacje/ pytania/ sugestie: szukam a. fajnego biura, gdyż chcę jechać z opcją załatwianej pracy przez nie, raczej sama nic nie znajdę :) b. szukam kogoś z Warszawy lub okolic, bo samej chyba nie chce mi się jechać :) c. chce jechać pozwiedzać, ale tak, by nie dołożyć mnóstwa kasy do wyjazdu, optymalnie by było, gdyby koszty mi się zwróciły

jesli wybiera się ktoś z Warszawy to może napisać na moje gg 10073823

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skąd jesteś: KRAKÓW

Data wyjazdu/przyjazdu: koniec czerwca/ koniec września-początek października

Gdzie pracować: ogólnie jest mi to obojętne, ale bardziej byłabym za na wschodnim wybrzeżem

Co zwiedzić: wszystko na co tylko będzie czas i pieniądze;)

Inne: Czy byłby ktoś chętny z Krakowa albo okolic na wyjazd na WAT? bo jednak wolałabym jechać z kimś, zawsze to raźniej;). Pracę wolałabym załatwić przez biuro, bo nie wiem jakby wyglądało poszukiwanie jej na własną rękę. Ogólnie przeraża mnie to, ile rzeczy trzeba będzie załatwić, ale myślę, że warto;).

Jeśli ktoś z Krakowa jest chętny na wyjazd i szuka towarzyszki to tutaj jest moje gg: 3725636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Ja byłam pierwszy raz w tym roku na W&T z CCUSA. Wszystko było ok:) Mam miłe wspomnienia - było naprawde fajnie i bezproblemowo.

Jestem z Krakowa, zastanawiam się nad wyjazdem w przyszłym roku.. ale nie wiem jak mi się poukłada. W tym roku byłam w okolicy Chicago, mieszkałam u rodziny, pracowałam w sali bankietowej- było świetnie :)\

Jeśli zdecydowałabym się w przyszłym roku, to tez -jak większość, chętnie pojechałabym do Nowego Yorku lub Californii... Marzy mi się zobaczyć Grand Canyon! w tym roku spełniłam moje "małe marzenie" - byłam w Niagara Falls! cuuudownie. Żałuję tylko, że miałam jeszcze stary paszport (wymieniam w przyszłym roku na nowy;), bo mogłabym pozwiedzać z Kanadyjskiej strony.. ;) mimo to jestem so happy!!! ;D

Generalnie wrażenia pozytywne.

Jeśli chodzi o koszty, to w sumie wyszło mnie (z opłatą za program, ubezpieczenie i bilet, etc) ok 5 tys... sporo, ale późno bilet kupowałam;/ na początku czerwca(!)

Faktycznie, jeśli ktoś już był wcześniej z daną firmą , nie miał żadnych problemów, to w przyszłości nie ma konieczności wstawiać się osobiście w konsulacie - śmiem więc twierdzić, że jeśli do tego czasu nie miało się konfliktów z prawem, można bezproblemowo otrzymać wize J1 :)

Pozdrawiam wszystkich!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dominika, ja jestem z Wawy i tez chcialabym w tym roku wyjechac na WAT:)

Planowany wyjazd: koniec czerwca (po 20stym) - koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika

Chce jechac z biurem CCUSA, raczej opcja Independent (zastanawia mnie tylko, co jesli nie uda mi sie znalezc pracy na wlasna reke - kasa przepada i cala mozliwosc wyjazdu??)

Miasta w ktorych chcialabym pracowac - glownie wschodnie wybrzeze, raczej nie nastawiam sie na duzo miasto, bo i koszty utrzymania wieksze, ale jak najbardziej nastawiam sie na podroze PO - potem mozna sobie odbic ewentualna "mniej ciekawa" lokalizacje:)

Wyjazd chcialabym zaczac ogarniac jak najwczesniej, bo od lutego do czerwca nie mam mnie w PL, wolalabym wiedziec juz co i jak jeszcze przed lutym, o ile to w ogole mozliwe...

Czesc:)

Kilka lat temu bylam juz na wat z ACP.Generalnie z biura i organizacji bylam zadowolona i nie mialam zadnych zastrzezen.Planuje wyjazd w polowie czerwca i rowniez glownym celem wyjazdu sa podroze.

Jestem z Warszawy.

Wyjazd planuje w czerwcu.

Miejsca docelowe to LA,SF...podroze oczywiscie swoja droga..

Wyjazd bede ogarniac w lutym,marcu bo wtedy sa najlepsze oferty w biurach.Myslalam o kasynach,no chyba ze biuro mnie czyms ciekawszym 'zaskoczy' :)

Szukam chetnego/chetnej najlepiej z Warszawy.

pzdr.

Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...