Skocz do zawartości

Work & Travel Usa 2011 ( W&t 2011 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam wszystkich :)

Jestem kolejną osobą, która wybiera się na W&T 2011. Do tej pory byłam raz w Stanach, jednak za wizie turystycznej, wiec troche inaczej sprawy się miały ;)

1. Ja jestem z Wrocławia

2. Data wyjazdu: myślę, że koniec maja/początek czerwca, powrót przed końcem września (moja wspaniała uczelnia narzuciła mi zdawanie egzaminów pod koniec września :/)

3. Miejsce docelowe: na pewno wschodnie wybrzeże, jeśli nie NYC (bo koszty), to cos w pobliżu, tzn New Jersey, Massachusetts albo Connecticut, ale nastawiam się albo na NYC albo na miejscowośc turystyczną, gdzie więcej się odłoży, a jednocześnie blisko będzie do NY ;)

4. Hmmm.. miło byłoby zobaczyć LA, Washington, Miami,....

5. Robilam rozeznanie i nastawiam się na CCUSA - mają doświadczenie, dobre opinie i są stosunkowo tani (poza tym ALMATUROWI grozi upadek - pracuję w biurze podróży więc wiem co mówę :P)

aaaa no i zastanawiam się jeszcze nad opcją.. raczej nastawiam się na Independent, ale to jeszcze nie przesądzone ;)

Także jeśli ktoś ma podobne preferencje jak ja to proszę o kontakt ;)

Pzdrrrr ;)

Witam. Ja zmieniłem swoje preferencje co do biura podróży. Odpuściłem sobie z Almaturem ze względu na cenę. W tym roku wychodzi coś około 6 tys. zł. Zdecydowałem się na CCUSA. Opinie są ok, a całość kosztów koło 4 tys. zł jak najbardziej przystępna. Wypełniłem już ich ankietę w necie i teraz czekam na kontakt z ich strony.

Powiedz mi dlaczego koniecznie wschodnie wybrzeże? Ja z kolei nastawiłem się na zachód. Ciekaw jestem Twoich argumentów ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podzielę się z wami moimi doświadczeniami jako tegoroczny uczestnik W&T:

Z jakiego miasta jesteś: SZCZECIN

Z jakiego/jakich biura/biur jechałaś/eś: CCUSA

Całkowity koszt podróży: Jechałem z opcji Independent koszt programu był ok 2 tys zł + bilet lotniczy (do LA z Berlina wyszło jakieś 2,900 tys),

Ilość zarobionych pieniędzy na miesiąc: Stawka 8$/h

Miasta w których pracowaliście: Corpus Christi, Texas:)

Nazwa firmy i rodzaj pracy wykonywanej: Hotel z wieeeeelkim basenem, a pracowałem jako slideguard / lifeguard. praca bajka lepszej pracy wakacyjnej to nawet nie potrafię sobie wyobrazić;)

Miejsca które zwiedziliście (te które warto wg was zwiedzić): Ja zwiedziłem bardzo dobrze LA bo tam najpierw szukałem pracy, a po zakończonej pracy z Teksasu ruszyliśmy ekipą na Trip: Houston - Las Vegas - Grand Canyon - San Francisco, Z tripu najbardziej niezapomniane miejsce to Grand Canyon i sama podroż autem z LA na Grand Canyon, San Francisco - miasto z klimatem, oraz Venice Beach w Los Angeles, to tak pokrótce, ale o podróżowaniu mógłbym spokojnie książkę napisać bo przygód było bezliku! jak znajdę chwile czasu to wrzucę opis do odpowiedniego działu, bo jest czym sie podzielić;)

Dodatkowe informacje:

Teraz troche kryptoreklamy: Zadowolony jestem bardzo z biura CCUSA, nie mają co prawda biura w Szczecinie, ale mają stronę: www.ccusa.com.pl na której jest wszystko, oraz reprezentanta regionalnego który poprowadził mnie krok po kroku bez większych problemów i wyjaśnił co było nie jasne. Teraz zastanawiam się nad powrotem w wakacje, ale na druga stronę USA, szczególnie ze jako Returnee mam tam zniżke na kolejny wyjazd.

PS: auta nie warto kupować moim zdaniem, tylko niepotrzebne koszty, a cena wypożyczenia jest naprawde nie duża. Jak masz ekipę tak ze 4 - 5 osób to wypad na wycieczkę wychodzi za grosze. ja tak 2 razy zrobiłem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję swój pierwszy wyjaz na W&T

1. Jestem z Wrocławia

2. Wyjazd od ostatniego egzaminu czyli pewnie na przełomie czerwca i lipca do końca studenckich wakacji czyli około 3 miesiące. Chciałbym przynajmniej 3 tygodnie przeznaczyc na podróżowanie, ale nawet nie orientuję się czy 2 miesiące pracy to nie za mało dla tamtejszych pracodawców (cóż, szkoła najważniejsza;))

3. Tutaj właściwie wszystko jedno, nie mam preferencji, myślę nawet że praca w małym miasteczku miała by swój urok, ale o wiele ważniejszy jest dla mnie etap podróżowania

4. Chyba najbardziej mnie interesuje wypożyczenie auta tak jak kolega Kamil opisał i podróż od wybrzeża do wybrzeża raczej przez południe, zahaczając o LV, Grand Canyon, moze Texas, Floryda(zarówno duże miasta, ale także, a nawet przede wszystkim cuda natury), właściwie to sam dokładnie nie wiem, ale zaplanowanie takiej podróży to będzie raczej przyjemność.

5. Jak pisałem byłby to mój pierwszy wyjazd, narazie wiem tyle co dowiedziałem się wypytując o różne rzeczy panią z biura Almaturu. Narazie jestem sam, prawdopodobnie dołączy do mnie kuzyn, będzie nas dwóch zdeterminowanych do wyjazdu:). Tak jak pare osób pisało ja też nie jade z myślą o zarobieniu, odłożeniu, jak by tak było to bym kierował sie do np. do Norwegii. Liczy się przygoda. Póki co nie wiem jak się za to zabrać, które biuro, czy samemu szukać pracy, czy nie lepiej skorzystać z ofert które podsuwają w biurze i tak dalej... pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nastawiłam sie na wschodnie wybrzeże z kilku wzgledow:

1. juz tam bylam, wiec wiem co i jak mniej wiecej, a poniewaz to bedzie moj pierwszy raz na W&T zawsze razniej ;)

2. mam rodzinke w MA i baaardzo duzo znajomych, a poza tym duzo serdecznych ludzi bezposrednio w NY

3. od brzdąca kocham sie w Nowym Jorku ;)

4. bilety lotnicze taniej sie maja jesli chodzi o wschodnie wybrzeże niż zachodnie

5. zachodnie wybrzeże jest dla mnie idealnym pomysłem na czas zwiedzania ameryki :)

6. sytuacja na zachodnim wybrzezu nie jest jakas najlepsza, niektorzy nie maja swiadomosci, ze wlasnie w Californii nie jest łatwo znalezc prace dla przecietnego studenta.. no i koszty zycia tam..masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kiedyś czytałam na forum, że jak sie jedzie drugi raz to nie trzeba sie stawiać w ambasadzie, ale właśnie przejrzałam ich strone i nic tam takiego nie ma. Czy kto ma na ten temat jakieś informacje? I czy ktoś jechałam z was na WaT w przypadku gdy studia zaczęliście w marcu?? Jest w takim wypadku trudniej o wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia a gdzie to takie cos pisalo ze mozna sie nie stawiac na rozmowe,,,forum juz istnieje z ponad 7 lat wiec i przepisy sie zmieniaja ...wiec podaj gdzie to bylo napisane o tym nie stawianiu sie

zapoznaj sie z tym

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...and-travel.html

pisz tez do Ambasady w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie pamiętam i szczerze mówiąc nie chce mi sie wertowac wszsytkich wątków. Bardzo możliwe że coś źle zrozumiałam, ale w sumie z tego:

Osoby zwolnione z rozmowy z konsulem

* Osób, których dane personalne nie uległy zmianie oraz spełniają wszystkie niżej wymienione warunki:

1. Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007 i zeskanowane odciski palców.

2. Ubiegają się o nową wizę w tej samej kategorii jak poprzednia z wyjątkiem wizy typu B1/B2 wydanej na mniej niż 10 lat, jak również wiz A-3, G-5 oraz NATO-7. Osoby te muszą umówić się na rozmowę z konsulem.

3. O nową wizę ubiegają się w ciągu 12 miesięcy od daty wygaśnięcia poprzedniej.

4. Ubiegają się w placówce konsularnej wskazanej dla ich miejsca zamieszkania lub właściwej dla ich obywatelstwa

wynika, że nie musiałabym sie stawic w ambasadzie jeśli bede ubiagac się przed listopadem 2011. Chyba, że znów czegoś nie rozumiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...