Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Czytająć opinie osób które pisały,że ten wniosek trudno się pisze,że wyłacza się lub trzeba cały czas zapisywać go na dysk,troche się obawiałem tych problemów.Dziś napisałem wniosek i jest naprawde bardzo łatwy,wszystko jest przetłumaczone na język Polski.Nic mi się nie zwiesiło lub wyłączyło,wszystko naprawde poszło sprawnie bez żadnych problemów.Zdjęcia mi nie zaakceptował system i napiszali mi że mam przynieść na spotkanie.Jeśli ktoś się obawia napisać ten wniosek,jak ja kiedyś to naprawde niema czego ; )).

Czy jeśli wpłaciłem dziś pieniążki oraz wypełniłem wniosek to moge już jutro zapisać się po godzinie 12 na rozmowe ?? czy mam czekać na jakąś akceptacje mojego wniosku,bo gdzieś wyczytałem że to trwa około 3 dni roboczych.

PoZdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

We wniosku należy podać miejsce, gdzie zamierzam się zatrzymać w USA. Planuję nocnować w różnych miejscach a we wniosku mogę podać jedynie adres pierwszego hotelu, gdzie spędzę pierwszą noc. Nie mam jeszcze zarezerwowanego miejsca. Czy da się to jakoś obejść, czy będą np. sprawdzali rezerwację?

Dzięki za odp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pino postepujesz jak jest napisane na stronie Ambasady,I tego sie trzymasz

o te 3 dni chodzi ze moze nie byc wolnego terminu ale jak sie znajdzie na 2 dzien to wtedy pojedziesz na rozmowie,wybierzesz sie :)

wpisuje sie 1 miejsce gdzie sie bedzie nocowalo..I lepiej abys byl pewny tego miejsca na rozmowie a nie dopiero na rozmowie ze moze tutaj sie zatrzymasz a moze gdzies indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , mam zamiar w przyszłym miesiącu ubiegac sie o wize do USA ( wize turystyczna ) na miesiac grudzien , wybieram sie do obywatela usa , ktory jest moim przyjacielem od 3 lat , odwiedzil mnie w lipcu w tym roku w polsce , chce tam spedzic miesiac w grudniu , w tym roku obronilam licencjat i za dwa tygodnie zaczynam studia magisterskie zaoczne , z tego co widze czesto studiujac zaocznie na rozmowie w konsulacie pojawiaja sie pytania o prace przy studiach zaocznych ,mam 28 lat nie pracuje i nie zamierzam pracy podjac na pewno , czy lepiej więc by wyglądalo gdybym studiowała dziennie ? jeszcze moge dokonac zmiany trybu studiow a nie robi mi to wiekszej róznicy . dodam , że mam swoje przyczyny dla ktorych nie pracuje ;) dodam równiez ,że często podrózuje , posiadam np wize w paszporcie z korei z tych wakacji , jak rózwież podrózuje czesto do lodynu, także myslę , ze moj wyjazd do usa wygląda dosc wiarygodnie :) widzialam kilka wpisów osob studiujących zaocznie ktore nie pracowaly i na rozmowie mialy takie pytania i wiz nie otrzymywaly , nie posiadam męża ani dzieci więc dla nich moze to byc brak ties to Poland :( drugie pytanie to o formularz dhl , czy on pojawia sie przy wypelnianiu wniosku czy jest osobnym plikiem do pobrania jak druk banku pocztowego ? :) pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie czytalas za dobrze forum oraz strony Ambasady USA

Teraz nie ma DHL i jest TNT i jak sie bedziesz umawiac na rozmowie to tam jest opcja na stronie www aby zaznaczyc gdzie chcesz odebrac paszport z wiza

Bywa tez tak ze ludzie na dziennych nie dostaja wizy ,jesli juz jest jakies ale ze moze byc tak ze ten znajomy potem zaproponuje Ci malzenstwo o Ty wykorzystasz wize turystyczna do legalizacje pobytu..a moze byc tak ze nie bedzie tak i bedzie ok na rozmowie.

Na to tez zwroc uwage pod czas rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz

jade tam zebrac głownie materialy do pracy magisterskiej , skonczylam dziennikarstwo a teraz bede zaczynac media europejskie , chciałam pojechac tylko na grudzien na swieta , troche książek kupić , do Waszyngtonu na wycieczke pojechać , porobic zdjęcia, troszke doswiadczyc sama kultury mediów amerykańskich, polityki , bedzie swiezo u nich po wyborach , interesuja mnie takie zjawiska a musze po nowym roku wrocic bo mam zajecia na uczelni ale tak jak piszesz martwie sie :( generalnie to mam równiez kolezanke Polke w usa która studiowala tam PhD , i teraz jest na wizie pracowniczej jakiejs i jako że ma doktorat pracuje akademicko tam , może lepiej do niej powiedziec , że jade ? :( juz nie wiem , zmartwiła mnie Twoja odpowiedz troche

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka ma byc odpowiedz ze bedzie dobrze?moge i tak pisac ale wole Ci napisac gdzie moze byc ale abys sie temu przyjzala i zobaczyla.

To przygotuj sie na pytanie w sprawie wybor aby nie wyszlo ze wiesz za malo ..Jesli jedziesz w takich celach jak piszesz to poczytaj troche,poukladaj sobie w glowie co chcesz zobaczyc,sprawdzic

Co do tej Polki to mozna sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka ma byc odpowiedz ze bedzie dobrze?moge i tak pisac ale wole Ci napisac gdzie moze byc ale abys sie temu przyjzala i zobaczyla.

To przygotuj sie na pytanie w sprawie wybor aby nie wyszlo ze wiesz za malo ..Jesli jedziesz w takich celach jak piszesz to poczytaj troche,poukladaj sobie w glowie co chcesz zobaczyc,sprawdzic

Co do tej Polki to mozna sprobowac.

dobrze tak zrobie , dziekuje za szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź z uśmiechem i na luzie, mów prawdę, bo nie masz nic do ukrycia, odpowiadaj na pytania bez długiego zastanawiania się, zwięźle i konkretnie; widać, że dobrze wiesz co chcesz tam robić, więc nie mają Cię na czym zagiąć za bardzo - nikt Ci nie zagwarantuje, że wizę dostaniesz na pewno, ale w ten sposób na pewno zwiększysz swoje szanse, czasem to widać jak ktoś kręci, nie jest pewien - Ty wiesz czego chcesz i pokaż to. U mnie zadziałało:) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź z uśmiechem i na luzie, mów prawdę, bo nie masz nic do ukrycia, odpowiadaj na pytania bez długiego zastanawiania się, zwięźle i konkretnie; widać, że dobrze wiesz co chcesz tam robić, więc nie mają Cię na czym zagiąć za bardzo - nikt Ci nie zagwarantuje, że wizę dostaniesz na pewno, ale w ten sposób na pewno zwiększysz swoje szanse, czasem to widać jak ktoś kręci, nie jest pewien - Ty wiesz czego chcesz i pokaż to. U mnie zadziałało:) Powodzenia!

Bardzo dziekuje Nina7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...