Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie uzupełniania formularza DS-160 i generalnie nie mam większych problemów jednak jest kilka rzeczy, które mnie intrygują. A dokładnie w zakładce "Work/education/training" zaznaczam, że jestem studentem ale jednocześnie mam prace dorywczą na umowie o zlecenie podpisywaną z miesiąca na miesiąc. Mam uzupełnić pole "Monthly income in local currency (if employed)", nawet jeżeli nie mam stałego dochodu tylko z każdym miesiącem inaczej?

Następnie w kolejnej zakładce, pytanie się ponawia czy kiedykolwiek byłem zatrudniony, jeżeli tak to trzeba uzupełnić dane t.j np. od kiedy jestem zatrudniony i do kiedy.. co znów pokrywa się z tym że to tylko praca na umowie o zlecenie. Nie chciałbym aby wyszło, że zatajam informacje o pracy jednak pytania są tak sformułowane, że ciężko jest wybrać cokolwiek.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

Witam jako nowy użytkownik i od razu mam pytanie: chcę na rozmowę zabrac nadprogramowe dokumenty, oczywiście poświadczające legendarne "więzi z krajem", tj. np. umowę o pracę, kredytową etc. Zakładam, że nikt nie będzie tego oglądał, niemniej warte je mieć "w razie czego". Pytanie- czy mam je tłumaczyć? Jest sens? A jeśli tak, to koniecznie przysięgle?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdr.,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego tlumaczenia nie trzeba

tlumaczyc nalezy aby wyroki sadowe ale wyraznie pisze na stronie Ambasady

jak maja takie papiery pokazac zwiazek z Polska?;)jak zle wypadniesz na rozmowie

nie piszesz tez do kogo lecisz,a to czasami wazniejsze jest niz pare papierow na rozmowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Spokojnie, nie mam zamiaru panu sypnąc makulaturą jeśli sobie nie zażyczy. Jak umowa o pracę na czas nieokreślony,na niezłym stanowisku, podpisana już kilka lat temu pokazuje związek z krajem- moim zdaniem pokazuje dość mocno. Mogę się mylić oczywiście. W kazdym razie zapewne nie będzie to w ogóle w użyciu. Mieć warto, moim zdaniem.

Dlaczego nie pisac do kogo lecę? Tudziez walić ściemę, że nie mam rodziny w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieporozumienie- "nie piszesz tez do kogo lecisz,a to czasami wazniejsze jest niz pare papierow na rozmowie "-opatrznie zrozumiane zdanie.

Wszystko jest wpisane zgodnie ze sztuką i prawdą :) Dodatkowe papiery to tylko backup, nie zawierzam im 'być albo nie być' mojej wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...