Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Z Wielkiej Brytanii


sighton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, na które od kilku dni szukam odpowiedź lecz nic nie moge znaleźć. Czy będąc obywatelem Wielkiej Brytanii( proces ten trwa ok.7 lat) moge wyjechać do USA bez wizy i podjąć tam pracę, czy kraj ten obejmuje jedynie zniesienie wiz turystycznych (większość krajów UE należy do programu Visa Waiver Program)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na które od kilku dni szukam odpowiedź lecz nic nie moge znaleźć. Czy będąc obywatelem Wielkiej Brytanii( proces ten trwa ok.7 lat) moge wyjechać do USA bez wizy i podjąć tam pracę, czy kraj ten obejmuje jedynie zniesienie wiz turystycznych (większość krajów UE należy do programu Visa Waiver Program)?

Czy w Wielkiej Brytanii jest tak tragicznie ,że jej obywatele muszą imigrować do Stanów? Tylko pytam przez ciekawość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy myślałem nad uzyskaniem takiego obywatelstwa po to aby wyemigrować do USA... no ale niestety...

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Jak duża jest szansa na wylosowanie w loterii na zieloną kartę( tak mniejwięcej czy to jest szansa podobna do lotka czy może większa), i za ile lat może być przywrócona( czy są wogóle jakieś przypuszczenia) dla polski.

2.Jak to jest z nielegalnym pobytem. Słyszałem że nielegalny pobyt poprzez zostanie np:. na wizie turystycznej może być zlegalizowany poprzez związek małżeński z obywatelką Stanów i zapłacenie kary wynoszącej 1000$... i ile w takim przypadku trwało by załatwienie GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dlaczego sadziles ze majac obywatelstwo z Anglii mialbys jakies fory w USA,nawet w Kanadzie takiego czegos nie ma ..

To ze zostaniesz wylosowany to dluga droga do tego aby dostac wize na pobyt staly,,bo raz musisz odeslac papiery szybko,kolejna sprawa to okres oczekiwania ,jesli by sie nie zmiescil-nie przyszla by pora na Ciebie wtedy nie dostajesz nic a ze wyslales szybko papiery to ..bo zawsze jest losowanych wiecej osob niz miejsc..Kolejna sprawa to badania medyczne,niekralnosc plus rozmowa z Konsulem oraz urzednikiem na lotnisku ktory moze powiedziec przepraszam ale Pan nie wjedzie..tak wiec widzisz mozesz byc wylosowany a nie pojawic sie na rozmowie-brak wolnych miejsc lub tez odeslanym byc z rozmowy w Ambasadzie za to ze nie dasz sobie rady w USA itd

co do samej loterii i udzialu w nim Polski to zobaczysz co bedzie na jesieni 2011 i radze zapamietac sobie ta strone :

http://www.dvlottery.state.gov/

Kolejna sprawa to pobyt nielegalny,slub na wizie turystycznej,,nikt Ci nie powiedzial ze taki slub musi byc raz spotaniczny oraz nie moze widac ze jest specjalnie robiony lub tez ze na papiery-bo jak tak wyjdzie pod czas rozmowy to dostaniesz ale wydalenie z USA niz GC

okres oczekiwania na GC moze wyniesc 4-5 miesiecy jak i nawet ponad 1 rok bo musi urzednik-urzad cos sprawdzic,papiery masz zle-nie kompletne lub tez zona powie Ci ze nie pujdzie na rozmowe..

To samo 1000 dol usd.cos tam chyba czytales ,slyszales ale nie dokladnie,,bo to sie tyczy pewnych osob oraz pewnego prawa ,poczytasz o tym na forum oraz na stronach www ..

tak wiec poczytaj troche forum,tematow i sam zobaczysz jak jest..na dzien dziesiejszy bo prawo moze sie zmienic -zmienia sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...