Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzina Na Gc


kocyq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 21 lat i posiadam od roku GC i chcialbym sponsorowac moja mame, ktora jest w Polsce. Sam uzyskalem GC dzieki ojcu, ktory ozenil sie z amerykanka i zarowno on jak i ja otrzymalismy GC bez zadnych problemow. Wiem, ze moge sponsorowac mame gdy bede obywatelem ale musze czekac jeszcze 4 lata na to. Tutaj kieruje moje pytania:

1. o obywatelstwo moge starac sie po 5 latach czy wczesniej jesli otrzymalem GC dzieki temu ze moj ojciec ozenil sie z amerykanka? Slyszalem ze sa rozne drogi i czas jest inny w jakims przypadku.

2. czy moge sponsorowac jako syn moja mame na samej GC?

3. jesli nie moge na GC to bede mogl jako obywatel ale tutaj jest kolejne pytanie:

-jesli moja mama byla 12 lat temu deportowana do Polski z USA bo zostalo udowodnione, ze byla nielegalnie sponsorowana o GC to czy teraz beda z tym jakies problemy? Prawdopodobnie nie bo po 10 latach zakaz wjazdu ulega wygasnieciu. W dodatku deportacja polegala tylko na listownym powiadomieniu ze jesli zostanie w USA to bedzie tam nielegalnie wiec mama postanowila sama wrocic do kraju.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

szybkie drogi do obywatelstwa to przez wojsko lub tez ozenic sie z obywatelka USA..

Tak wiec musisz czekac do obywatelstwa a do tego musisz miec odpowiedni dochod do tego ,chyba ze znajdziesz wspolsponsora

co do tej sprawy z nielegalnym sposorowaniem to nie wiem kto tam zawinily i jak wyszlo ale radze zapytac sie dobrego prawnika czy takie cos moze zawazyc na sponsorowaniu na GC..bo Ty myslisz dwie sprawy

nielegalny pobyt i wtedy faktycznie jest 10 lat a taka sprawa jak kogos przylapanie ,dobrze ze wyjechala twoja mama ale pewne sprawy zostaja i moga zawazyc na dalszych losach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niech wyjedzie tak, żeby nie było jej w systemach i wtedy chyba możesz złożyć papiery? Przynajmniej ja tak to rozumiem, że osoba wjechała bez żadnych kontroli, bez wizy, itd., czyt. nielegalnie, chyba że źle to interpretuje to OLUDOMI proszę popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...