Skocz do zawartości

Paczka Usa -> Polska A Cło


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, otóż mam kilka pytań związanych ze sprowadzeniem z USA do Polski telefonu, który kosztuje 100$. Jest to wysyłka między osobami fizycznymi. Czy jeżeli osoba nadająca paczkę wpisze w wartości 45euro i oznaczy przesyłkę jako ,,gift'' to nie będe musiał płacić cła przy odbiorze? Jak jest z VAT-em, jaka jest górna granica paczki jeżeli chodzi o oclenie i dodanie VAT-u. Proszę o treściwą odpowiedź ;)

Na telefony komorkowe nie ma cla!

Teraz pozostaje pytanie jak zamierzasz sprowadzisz ten telefon: czy zakup w sklepie internetowym czy przesylka od osoby fizycznej.

tu pozwole sobie wkleic odpowidziec pracownika urzedu celnego, mysle, ze przyda sie to wszystkim:

Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej.

Od przywozu pozostałych towarów (np. od firmy do osoby fizycznej czy też od firmy do firmy) o wartości do równowartości 150 euro (również wartość towaru) nie pobiera się cła. Od towarów do równowartości 22 euro nie pobiera się również podatku. Od towarów, które przekraczają 22 euro do 150 euro -nie pobiera się cła ale pobiera się podatek.

Uwaga!!!

Od towarów zakupionych w drodze zamównienia wysyłkowego ( np. w sklepie internetowym) nie ma zwolnienia od podatku. Zawsze pobiera się podatek, niezależnie od wartości przesyłanego towaru.

Inną kwestią jest sposób naliczania tych opłat. Cło nalicza się zawsze od

wartości celnej towaru ( wartość towaru+ koszty transportu i ubezpieczenia).Jeżeli jest to towar akcyzowy, to akcyzę nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło.

VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło, a jeżeli towar jest akcyzowy- to VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło i podatek akcyzowy. To są wszystkie opłaty pobierane przez urzędzy celne.

Jeżeli ktoś korzysta z usług agencji celnych ( są to prywatne podmioty gospodarcze działające w Państwa imieniu przed organami celnymi) to musi się liczyć z dodatkowymi kosztami na konto tych podmiotów. Tych opłat nie pobierają urzędy celne.

Zawsze radziłabym przed dokonanie transakcji skorzystać z pomocy informacji celnych, które znajdują sie we wszystkich izbach celnych oraz w Ministerstwie Finansów . Nie będzie wtedy żadnych kłopotów i rozczarowań.

a tu przydatny link do mojej odpowiedzi powyzej:

http://www.docstoc.com/docs/8954439/Wsp%EF%BF%BDlna-Taryfa-Celna-wchodz%C4%85ca-w-%C5%BCycie-z-dniem-1-stycznia-2009-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie, otóż mam kilka pytań związanych ze sprowadzeniem z USA do Polski telefonu, który kosztuje 100$. Jest to wysyłka między osobami fizycznymi. Czy jeżeli osoba nadająca paczkę wpisze w wartości 45euro i oznaczy przesyłkę jako ,,gift'' to nie będe musiał płacić cła przy odbiorze? Jak jest z VAT-em, jaka jest górna granica paczki jeżeli chodzi o oclenie i dodanie VAT-u. Proszę o treściwą odpowiedź ;)

Ty najpierw sprawdz czy to czasem nie jest telefon, ktory pracowal w sieci Verizon. Wielu moich znajomych z UK sobie nakupilo takich tanich telefonow "prawie nowka" a tu zonk, nie ma szparki na karte SIM. Najpierw kupili a potem do mnie z pytaniami, zamiast odwrotnie.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym powitać forumową brać :)

Kupiłem na ebayu amortyzatory do samochodu za 1800$. Oczywiście interesuje mnie jak wysłać to do Polski żeby ominąć cło i przede wszystkim VAT.

Mam dwie opcje:

A) polamer

B) kumpel mieszkający z colorado, do którego może to wysłać sprzedający. On z kolei może wyciągnąć z paczki paragony, instrukcje itd. I wyslac jako Christmas gift o zadeklarowanej wartości poniżej 100$.

Pytanie do Was mam dwa:

1. Która opcja Waszym zdaniem będzie dawała więcej szans na ominięcie zbędnych opłat

2. Przy wysyłaniu polamerem jest pewność ze paczka o realnej wartości 1800$ a zadeklarowanej np. 99$ nagle nie zginie a mnie zwrócą 99$ ???

Z góry dziękuje za pomoc, bo czas nagli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mółby ktoś podpowiedzieć o co chodzi w tym statusie, ona opuściła USA czy jak to jest:

Processed through USPS Sort Facility

December 12, 2012, 11:50 am

CHICAGO, IL 60666 Features: International Letter			

Wysłane USPS First-Class Mail International

USPS ma slabszy tracking niz firmy kurierskie. Po prostu masz notatke ze w tym czasie koperta byla w Ciupagowie. Kolejna bedzie z kolejnego miejsca, np. stamtad skad odlatuje do Europy. NA West Coast Jest to San Francisco, odfajkowane bedzie rowniez "clenie" w Urzedzie Celnym. Tracking powinien dzialac do konca, tzn. do wreczenia odbiorcy. Wiem bo czasem wysylam tez przesylki rozne do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mółby ktoś podpowiedzieć o co chodzi w tym statusie, ona opuściła USA czy jak to jest:

Processed through USPS Sort Facility

December 12, 2012, 11:50 am

CHICAGO, IL 60666 Features: International Letter			

Wysłane USPS First-Class Mail International

A to Ci niespodzianka, zajęty dziś przygotowaniem do Świąt zostałem zaskoczony listonoszem i paczką z USA. Tego się nie spodziewałem po liśnie ekonomicznym. Super, ale pewnie połowa z tego terminu to leżakowanie w PL w Urzędzie celnym.

Pozdrawiam

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak ,,duza czesc czasu tam lezakuje ;)

jak nie wiesz jak kto idzie,ze jest czas swiateczny to mozesz tak pisac jak napisales

kiedys w tym okresie czasu list normalny list-lotniczy byl umnie po kolo 10 dniach a nie po 7

i gdzie tutaj byl urzad celny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...