Skocz do zawartości

Paczka Usa -> Polska A Cło


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

Moja znajoma dostaje regularnie paczki od rodziny w USA, są w nich m.in. słodycze i inne artykuły spożywcze (przeważnie takie, których nie ma raczej w Polsce) i z tego co pamiętam, chyba tylko raz coś dziwnego stało się z truflami, takimi czekoladowymi (swoją drogą tutaj akurat się uśmialiśmy, bo były Made in Belgium) - skleiły się w jedną masę i nie dało się tego jeść. Reszta w zupełnie normalnym stanie, jak prosto ze sklepu. Paczki przychodzą drogą morską, Polamerem właśnie, także myślę, że nie masz się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem czy wiesz, ale słodycze są już dostępne w Polsce bez kartek.

serio? SZOK!

Moja znajoma dostaje regularnie paczki od rodziny w USA, są w nich m.in. słodycze i inne artykuły spożywcze (przeważnie takie, których nie ma raczej w Polsce) i z tego co pamiętam, chyba tylko raz coś dziwnego stało się z truflami, takimi czekoladowymi (swoją drogą tutaj akurat się uśmialiśmy, bo były Made in Belgium) - skleiły się w jedną masę i nie dało się tego jeść. Reszta w zupełnie normalnym stanie, jak prosto ze sklepu. Paczki przychodzą drogą morską, Polamerem właśnie, także myślę, że nie masz się czego obawiać.

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

chcę przesłać torbę skurzaną do Polski. Rozumiem że najlepiej wpisać kwotę do 45dol mimo iż jest warta więcej aby nie było cła i że jako gift? Jak wygląda kwestia w przypadku gdy zaginie paczka?a torba jest warta o wiele wiele więcej? jest to w tym momencie moje ryzyko po prostu?Który przewoznik w końcu jest najlepszy? i około ilu dni/miesięcy będzie to szło do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja od '87 roku otrzymuję paczki ze stanow (teraz juz sporadycznie), zawsze były w nich słodycze, ciuchy, gry na konsole, same konsole też, i nigdy się nie zdarzyło aby nałozyli na to cło.

Raz czy dwa razy miała jedynie miejsce sytuacja, że ktoś wyjął coś z paczki, bodajże jedno opakowanie czekoladek, więc strata niewielka.

Przez Poloneza paczka idzie jakieś 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...