Skocz do zawartości

Paczka Usa -> Polska A Cło


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich serdecznie.

Mam do Was pytanko, mianowicie pierwszy raz zamówiłem coś z USA (prosze się nie śmiać :D :D :D) i przy kupnie miałem info o wysyłce "International Economy". Możecie mi powiedziec ile takie coś idzie do Polski? Czy ma to jakiś numer do śledzienie drogi? Rozumiem, że jest to list ekonomiczny....

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka firma to przewozi? USPS (zwykła poczta)? Paczka przeważnie idzie do dwóch tygodni jeśli jest drogą lotniczą. Jeśli byłby numer przesyłki do śledzenia to pewnie by Ci go podali. Jak nie podali to pewnie nie ma ale zawsze możesz ich zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, otóż mam kilka pytań związanych ze sprowadzeniem z USA do Polski telefonu, który kosztuje 100$. Jest to wysyłka między osobami fizycznymi. Czy jeżeli osoba nadająca paczkę wpisze w wartości 45euro i oznaczy przesyłkę jako ,,gift'' to nie będe musiał płacić cła przy odbiorze? Jak jest z VAT-em, jaka jest górna granica paczki jeżeli chodzi o oclenie i dodanie VAT-u. Proszę o treściwą odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka firma to przewozi? USPS (zwykła poczta)? Paczka przeważnie idzie do dwóch tygodni jeśli jest drogą lotniczą. Jeśli byłby numer przesyłki do śledzenia to pewnie by Ci go podali. Jak nie podali to pewnie nie ma ale zawsze możesz ich zapytać.

No właśnie nie wiem, bo nic nie było napisane. Było "international Economy" za 4$ i "Worldwide Shipping" za 5$ nie wiem czym to się różniło. W googlach widziałem, że nazwę International Economy posiada firma FedEx....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za $4 to pewnie jest jakaś najzwyklejsza przesyłka bez potwierdzenia odbioru i bez numeru do śledzenia. FedExem wysyłałem niedawno jedną kartkę i to w obrębie USA i kosztowało to $20...

mam kilka pytań związanych ze sprowadzeniem z USA do Polski telefonu, który kosztuje 100$. Jest to wysyłka między osobami fizycznymi.

A czy to jest nowy telefon, w pudełku, z paragonem itp? Jeśli tak to możesz się spodziewać doliczenia cła i VATu. Jeśli nie będzie w paczce żadnej faktury to nie wiadomo od czego to cło naliczyć i widać, że nie jest to zwykły zakup zza granicy tylko paczka prywatna, więc szanse na dodatkowe opłaty maleją. Jak do tego telefon jest używany (chociażby pudełko rozpakowane) to szanse na cło dalej maleją (może nawet do zera).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za $4 to pewnie jest jakaś najzwyklejsza przesyłka bez potwierdzenia odbioru i bez numeru do śledzenia. FedExem wysyłałem niedawno jedną kartkę i to w obrębie USA i kosztowało to $20...

No ja zamówiłem coś wielkości A4 może ciut mniejsze. To wysyła jakas firma, nie osoba prywatna to może jakieś zniżki mają :D To czuje, że sobie poczekam.... :( W tym roku to chyba już nie dojdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zamówiłem coś wielkości A4 może ciut mniejsze. To wysyła jakas firma, nie osoba prywatna to może jakieś zniżki mają :D To czuje, że sobie poczekam.... :( W tym roku to chyba już nie dojdzie....

Moje przesylki wysylane USPSem zawsze dochodzily w tydzien do Polski (i zgadzam sie ze za $4 to cokolwiek innego od USPS nie ma co liczyc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...