Skocz do zawartości

Ślub W Ambasadzie Usa W Polsce


tobiasz41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja narzeczona jest obywatelka USA i mieszka również w USA. Ja jestem obywatelem Polski i mieszkam w Polsce, w stanach nigdy nie byłem. Spotykamy się u mnie w Polsce. Zaczęliśmy myśleć o ślubie, ale nie wiem, czy lepszym wyjściem będzie ślub w stanach na wizie narzeczeńskiej czy też może ślub w Polsce w Ambasadzie USA. Zależy mi na karcie stałego pobytu, a raczej na tym, gdzie szybciej ją uzyskam. Czytałem wszystkie wątki odnośnie wizy k-1 ale nie wiem, jak sytuacja przedstawiałaby się, gdybym jednak zdecydował się na ślub w Polsce. Chciałbym, aby na ślubie była cała rodzina- a jest ona stosunkowo liczna. Od czego moja narzeczona musiałaby zacząć-albo ja? Czy ślub w Polsce będzie lepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, iż nie zależny mi za bardzo na szybkim przylocie do stanów, no chyba że z kartą pobytu stałego? Czy ktoś orientuje się, jak to by wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to : http://www.visajourney.com/content/compare

W skrócie - po K1 (narzeczeńskiej) masz w US minimum dwa miesiące kiedy jesteś totalnie uziemiony zanim dostaniesz EAD - zakładając że ślub weźmiesz natychmiast po przylocie i od razu wyślesz pakiet AOS.

Po CR-1 (małżeńskiej) od razu w momencie wjazdu masz zieloną kartę i możesz pracować, tyle że proces otrzymania wizy trwa z reguły ciut dłużej. Your choice...

Ze ślubem w Polsce zdaje się będzie troche zabawy pod względem papierologii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego zacznijmy czy mozesz taki slub wziasc w Ambasadzie USA w Polsce to raz

kolejna sprawa to jesli Twoja przyszla zona nie ma obywatelstwa polskiego wtedy zacznie sie sprawa z sadem w Polsce..jak pojdziesz do swojego USC to Ci wszystko powiedza co i jak,,do tego zobacz na forum z lat ubieglych posty bo duzo kiedys sie o tym pisalo..

Od tego ile ma sad spraw to mozesz czekac krotko lub tez dlugoo ..

cos ze strony Ambasady USA o tym

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...age_poland.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tego nie wiem, czy można w takiej sytuacji wziąć ślub w ambasadzie, czy nie, moja nie ma obywatelstwa polskiego.. Ile sąd będzie miał do powiedzenia to też nie wiem, spróbuję dowiedzieć się czegoś w USC, tam powinni wiedzieć. Ale jeżeli nie będzie przeszkód , to chyba ślub w Polsce będzie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz udac sie potem do swojego sadu i sie spytac ile takie cos moze trwac wydanie zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego.I wtedy miej wiecej bedziesz wiedziec ile mozesz czekac na takie zaswiadczenie..

Bo slub w Polsce jest ok dla rodziny ktora nie musi leciec cala do USA-chyba ze chcesz leciec na k-1,wziasc slub w USA,zalatwic potem GC i przylecisz za jakis czas do Polski i wyprawisz weselna uczte :)

mozesz tez wziasc slub w ktoryms z krajow Unii jako obywatel polski ale wtedy musisz poszukac informacji gdzie bedzie latwiej takie cos zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tego nie wiem, czy można w takiej sytuacji wziąć ślub w ambasadzie

http://travel.state.gov/law/family_issues/...rriage_589.html

Who May Perform Marriages Abroad

American diplomatic and consular officers are NOT permitted to perform marriages (Title 22, Code of Federal Regulations 52.1). Marriages abroad are almost always performed by local (foreign) civil or religious officials.

As a rule, marriages are not performed on the premises of an American embassy or consulate. The validity of marriages abroad is not dependent upon the presence of an American diplomatic or consular officer, but upon adherence to the laws of the country where the marriage is performed. Consular officers may authenticate foreign marriage documents. The fee for authentication of a document is $32.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Przyłączę się do tematu. A co jeśli mój narzeczony ma dwa obywatelstwa: polskie i amerykańskie?Czy lepiej starać się o wizę narzeczeńską czy małżeńską (i wtedy ślub w Polsce)?Zależy nam na czasie, której wizy procedury są krótsze? Chciałam jeszcze dodać że starałam się w marcu o wizę turystyczną, ale nie dostałam. To chyba dlatego że powiedziałam że jadę do przyjaciela rodziny.Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzialas ze lecisz do znajomego a wyszlo ze to moze byc przyszly Twoj maz,tak czasami jest..ze moze byc slub i legalizacja pobytu na wizie turystycznej

I teraz zalezy czy chcesz aby rodzina byla na slubie-weselu czy tez nie chcesz tego wogole lub tez ze pozniej cos zrobisz dla bliskich..wtedy wybierasz odpowiednia wize.

Bo wize narzeczenska sie krocej czeka ale nie na tyle aby nie mozna bylo posiedziec w Polsce,moze z 2-3 miesiace dluzej a wtedy wlatujac -wiza cr1 na teren USA masz pobyt staly..przy wizie narzeczenskiej musisz po slubie troche papierow wyslac ,o tym poczytasz w dziale emigracja -temat po slubie z obywatelem..

ps taka osoba ma latwiej ze slubem jak ma obywatelstwo polskie,wtedy sad odchodzi ..wiec wybor nalezy do Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina nie musi być obecna na ślubie.No może tylko dwie osoby.Reasumując na wizę narzeczeńską czeka się 2-3 miesiące dłużej niż na małżeńską. Sprawa jest prosta. Ślub!!!Ale w urzędzie stanu cywilnego czy lepiej w ambasadzie w Warszawie (mieszkam w woj. kuj-pom.)?Czytałam że możliwy jest ślub w ambasadzie.Dziękuję za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...