Skocz do zawartości

Ile Się Czeka Na Zieloną Kartę I Ssn?


rascal79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za 2 tygodnie po 10 latach czekania emigruję do USA:) Wizę imigracyjną mam już w paszporcie więc wszystko powinno być ok. I teraz mam pytanie. Czy po przylocie mogę od razu ruszać do pracy czy muszę czekać na green card i ssn?Jak to się wogóle załatwia? Trzeba gdzieś chodzić, wypełniać formularze czy sami przysyłają? I ile to trwa. Napalony jestem na robotę bo w Polsce niestety od dłuższego czasu nie pracuję.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wizie wyjeżdżasz ? Jeżeli imigracyjnej, to dostaniesz stempel w paszporcie który będzie zieloną kartę a samą kartę dostaniesz pocztą.

SSN zdaje się można sobie zażyczyć na DS-230, jak nie do udajesz się do najbliższej placówki SSA z wypełnionym formularzem SS-5 (strasznie depresyjne miejsce swoją drogą), składasz wspomniany formularz i do dwóch tygodni dostaniesz kartę SS pocztą (ja dostałem po tygodniu),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wizie wyjeżdżasz ? Jeżeli imigracyjnej, to dostaniesz stempel w paszporcie który będzie zieloną kartę a samą kartę dostaniesz pocztą.

SSN zdaje się można sobie zażyczyć na DS-230, jak nie do udajesz się do najbliższej placówki SSA z wypełnionym formularzem SS-5 (strasznie depresyjne miejsce swoją drogą), składasz wspomniany formularz i do dwóch tygodni dostaniesz kartę SS pocztą (ja dostałem po tygodniu),

A ja dostałem SSN od ręki ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpbc dostales karteczke do reki ?;) czy tez sam numer ktos Ci podal a na list z karteczka musiales poczekac ?

rascal a teraz czy bedziesz cos z adresem zmieniac na granicy czy tez bedzie taki sam?kolejna sprawa to na GC mozesz czekac 2-4 tyg a mozesz i 2 miesiace jak cos zle wydrukuja,wysla na zly adres ,jesli Ci nie przyjdzie karta po 1 miesiacu zacznij tym sie interesowac,to samo z numerem jak Ci nie przyjdzie po 2-3 tygodniach

Co do pracy to wyrob sobie stanowe ID lub tez prawo jazdy .a gdzie bedziesz szukac pracy-przy czym?bo czasami wystarczy wpisac sam numer i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpbc dostales karteczke do reki ? ;) czy tez sam numer ktos Ci podal a na list z karteczka musiales poczekac ?

Po pierwszym przekroczeniu granicy wróciłem po kilku dniach do Polski, ponieważ numer SSN nie przybył pocztą to po powtórnym wlocie do USA (za jakieś 3 miesiące) pojechałem do biura, odczekałem w kolejce i po 5 minutach dostałem wydrukowaną:karteczkę" do ręki... sprawa odbyła się w Kalifornii w San Bernardino jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym przekroczeniu granicy wróciłem po kilku dniach do Polski, ponieważ numer SSN nie przybył pocztą to po powtórnym wlocie do USA (za jakieś 3 miesiące) pojechałem do biura, odczekałem w kolejce i po 5 minutach dostałem wydrukowaną:karteczkę" do ręki... sprawa odbyła się w Kalifornii w San Bernardino jak pamiętam.

Więc generalnie w teorii można wrócić do biura i poprosić o wydruk SSNu - mi dwa razy odmówili tłumacząc się policy i że ich supervisor nie pozwala. Może to wyglądać inaczej w innym biurze.

Co do depresyjności - większość klientów nie przychodzi tam dostać numeru SSN - stąd ta depresyjność.... Swoją drogą każdy komu się wydaje że US to raj na ziemii powinien mieć właśnie obowiązkową wizytę w loklanym SSA ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wydruku to juz wiele razy kiedys na forum takie cos bylo opisane ;) ze tak moze byc

ale co innego dostac numer w liscie a co innego w biurze jak Nam powiedza :)-wydrukuja na kartce

mpbc to mnie takie cos nie dziwi ale idz do biura i powiedz ze chcesz numer na tej kartce odrazu ;)

tutaj mamy zdjecie co sie dostaje listem :)

http://www.newcomersguideusa.com/usa_social_security_card

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly nie do końca rozumiem, ja wiem jak wygląda SSN. w biurze otrzymałem dużą, zadrukowaną kartkę z moim adresem, kupą informacji oraz czerwonym napisem YOUR SOCIAL SECURITY NUMBER .Detach the card below and sign it in ink immediately. Keep your card in a safe place to prevent loss or theft. DO NOT CARRY IT WITH YOU. Do not laminate your card.

Karta jest częścią tej kartki, odrywasz ją (jest linia po której się ją odrywa) i już. To właśnie dostałem w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wiesz jak wyglada taka karta ;)

mi chodzilo ze przylec do USA po 1 raz ,idz do biura SSN i popros aby Ci wydali taka karte odrazu jak na zdjeciu.

co innego jak Ty to opisales i tutaj racja ze mogli Ci takie cos wydac

ps dalem ten link bo jest za duzo napisane o kartkach-karteczkach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...