Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zielona Karte Się Przedłuża (Przesiedziana Wiza J-1 + Mąż Obywatel)


andyandy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

6 czerwca 2011- zostałem obywatelem USA, stan Nowy York.

13 czerwca 2011 - wysłałem pakiet dokumentów na żonę na zieloną kartę z przesiedzianej o 5 lat wizy J-1. Jesteśmy małżeństwem od 2,5 roku.

19 lipca - biometrics żony

12 sierpnia - doszła EAD

17 sierpnia - zmieniliśmy żonie nazwisko na moje w Social Security, gdyż do tej pory posługiwała się panieńskim, aczkolwiek papiery do immigration wypełniliśmy już na nowe nazwisko - moje.

Od tego czasu cisza, żadnego zaproszenia na interview, nic, z tego co się orientuję, zaproszenie powinno przyjść ok. 2 tygodnie po EAD czyli jakoś w sierpniu, a mamy już październik. Zastanawia mnie dlaczego to tyle trwa, z reguły interview jest ok. 3 miesiące od wysłania papierów... Zaczynamy sie niepokoić czy oby wszystko jest w porządku?

Czy ktoś z was również czekał tak długo? Czy fakt zmiany nazwiska w Social Security mógł coś tutaj namieszać?

Prosze o wasze opinie, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mam pytanie, nigdzie nie moge uzyskac odpowiedzi, moze tutaj

-otoz, w 2003 roku wylecialem do usa na wizie j1, po 4 miesiacach przedluzylem ja na b2 (turystyczna). Status legalny mialem do okolo lutego-marca 2004 -chyba (otrzymialem z emigration papier ktory niby o tym informowal -cala sprawa zalatwiana byla przez jedna z agencji na green poincie w NYC.

po wygasnieciu legalnosci do 2007 roku bylem nielegalnie. po czym w 2007 roku wrocilem do polski i tu zyje do dzis.

Mam pytanie, czy jesli wylosuje green karte w dv 2013 to mam jakies szanse na otrzymanie gren carty? - wiem ze bedac na wizie j1 nie ma sie 10 letniego zakazu wjazdu nawet w przypadku przesiedzenia...ale co w przypadku zamiany na b2???. nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi

prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie, nigdzie nie moge uzyskac odpowiedzi, moze tutaj

-otoz, w 2003 roku wylecialem do usa na wizie j1, po 4 miesiacach przedluzylem ja na b2 (turystyczna). Status legalny mialem do okolo lutego-marca 2004 -chyba (otrzymialem z emigration papier ktory niby o tym informowal -cala sprawa zalatwiana byla przez jedna z agencji na green poincie w NYC.

po wygasnieciu legalnosci do 2007 roku bylem nielegalnie. po czym w 2007 roku wrocilem do polski i tu zyje do dzis.

Mam pytanie, czy jesli wylosuje green karte w dv 2013 to mam jakies szanse na otrzymanie gren carty? - wiem ze bedac na wizie j1 nie ma sie 10 letniego zakazu wjazdu nawet w przypadku przesiedzenia...ale co w przypadku zamiany na b2???. nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi

prosze o odpowiedz

Nie masz żadnych szans. Masz 10 letni ban na wjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co w takim razie z wypowiedzia pana Mecenasa Jana Blocha z NYC link do jego strony poniżej:

http://www.adwokatbloch.com/index.php?p=146

gdzie pisze on ze osoby na wizach J1 nie są objęte banem, tak jak na F1, ???, moja sytuacja jest o tyle inna że zmieniłem na b2 turystyczną (ale de facto wjechałem na J1)

stąd pytanie

i jeszcze jedna sprawa, czytałem cos że istnieje możliwośc skrócenia 10 letniego zakazu w podobnych przypadkach(jak sie wylosuje zielona kartę) - wszystko zależy ponoć od konsula

-czytałem też w necie że jakaś laska miała podobną sytuacje, pojechała do konsulatu, nie mówiła nic, rozmowa szybko poszła, i dostała zielona karte bez problemu - to jak to w koncu jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zakaz wjazdu, bo Twoim statusem byl turystyczny, ktory okreslal date wylotu z USA. Nie ma znaczenia czy ktos ma J-1, F-1 itp - jesli ma wbita "D/S" oraz caly czas jest na tejze wizie a nie ma nadanego nakazu wylotu z USA. Duration of status pozwala na m.in. przedluzanie statusu bez koniecznosci wysylania formularza do USCIS, robiac to jedynie przez uczelnie (update w SEVIS) badz przez wyszczegolniona agencja (np. jesli ktos jest au pair). Jesli zmienilas status na inny, wtedy, jesli masz okreslona date wylotu z USA, liczy sie ta data. Teraz zaostrzyli przepisy dot. osob na F-1 czyli zaczynaja im wydawac NTA jesli np. przestana chodzic do szkoly, ale jesli komus sie 'uda' i nie ma wydanego nakazu wylotu, nie zmienia statusu na taki gdzie jest konkretna data - wtedy nie ma prawnie zakazu wlotu do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytales forum o tym?

wpisz w szukaj waiver ale szukaj takich tematow co dotycza zakazu wjazdu ..

mozesz takie cos sprawdzic idac po wize i wtedy Konsul moze Ci powiedziec ze masz zakaz wjazdy

a moze byc tak ze nie powie Ci np przy wizie turystycznej ale Cie moga cofnac z granicy juz ..

bylo juz pare takich przypadkow i wtedy tez sie dowiesz,moze sie okazac za 2-3 wlotem na teren USA ze masz taki zakaz.

i nie ma znaczenia ze wydali wize i Cie wpuszczali na teren USA..zakaz to zakaz

ps jesli nie bedziesz klamac w formularzu wizowym to wyjdzie na rozmowie ze masz taki zakaz

bo moze byc tak ze sa jakies luki w systemie ale tym w Ambasadzie a juz na granicy moze byc roznie z tym-jesli nie napiszesz prawdy

nie bylo by sprawy jakbys Lazarus nie zmienial statusu..

co innego nic nie zmieniac z j-1 a co innego jak zmieniles status..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...