Skocz do zawartości

Przesiedzenie Wizy Rodzica, Sponsorowanie Go Przez Obywatela


izza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do was. Co sie dzieje, jezeli rodzic jest nielegalnie w usa, jego dziecko zostanie obywatelem i bedzie chcial sponsorowac swoja mame, zeby dostala zielona karte. Czy w takich przypadkach rodzic dostanie zielona karte pomimo ze jest nielegalnie. Teoretycznie powinien dostac zakaz wjazdu do usa przez 10 lat. Rodzic przebywa obecnie w usa. Troche sprawa odlegla, bo syn jeszcze nie dostal swojej zielonej karty, (poprzez malzenstwo) potem musi czekac 3 lata zeby zlozyc wionek o obywatelstwo. Jego mama jest tutaj nielegalnie :(

Mozecie powiedziec mi cos wiecej na ten temat. Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli dziecko ma obywatelstwo moze sponsorowac rodzica przebywajacego nielegalnie w usa. powrot do kraju nielegalnego niewskazany pod zadnym pozorem.

Znane sa przypadki tzw anchor babies ktore,urodzone w USA z nielegalnych rodzicow po 21 latach sponsoruja swoich nielegalnych rodzicow na legali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe. popytaj znajomych o sprawdzonego adwokata imigracyjnego. to jest sprawa na lata ale do zrobienia tylko trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. zgadzam sie z galem. wszyscy ci beda mowic(łącznie z paniami w ambasadzie amerykanskiej w warszawie) zze nie da sie tego zalatwic inaczej niz tak ze ta osoba musi zjechac z usa(ta nielegalna) i wstawic sie na rozmowe w konsulacie. pod zadnym pozorem nie moze ona wrocic do polski bo wtedy dostaje zakaz wjazdu do usa i musi sie ubiegac o uchylenie wjazdu do usa co moze potrwac jakis czas. mialam podobny przypadek w rodzinie a mianowicie matka sponsorowala swojego syna ktory przebywal nielegalnie w stanach. wszystko sie udalo co prawda trwalo to prawie 10 lat ale jesli naprawde wam zalezy to warto kombinowac i zalatwiac. powodzenia w zalatwieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to overstay jest wybaczany immediate relatives of US citizens - więc powinno się odbyć bez problemu. Problem byłby tylko w przypadku jeżeli rodzic wjechał bez inspekcji (EWI) - wtedy dupa blada, nie da się nic zrobić bez wyjeżdżania z US i waiverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izza jak bys poszukala na forum pewnych odpowiedzi to bys wiedziala ze to co pisze kiciorek o czasie oczekiwania na GC z terenu USA nijak sie ma z realnosci

chyba ze cos jest poplatane z papierami-pobytem takiej osoby ...To jest tak jak z mezem-zona obywatela USA wiec moze taki rodzic GC dostac i za 3-6 miesiecy jak i dluzej-zalezy jak beda wypelnione papiery oraz czy czegos nie doszuka sie urzad...

Do tego nie potrzeba adwokata chyba ze aby dobrze byly wypelnione papiery lub tez cos jest nie z tak z pobytem...

co do pracy nielegalnej nalezy zobaczyc czy jest tak samo wybaczana jak przy slubie z obywatelem..

Kiciorek od pewnego czasu -nawet dluzszego jesli ktos jest nielegalnie w USA a wraca do Polski a potem idzie po wize na pobyt staly i wychodzi pobyt nielegalny to wtedy ma sie bana na 10 lat jesli pobyt byl powyzej 1 roku,,,nie ma znaczenia ze ma sie slub z obywatelem-ze tam jest dziecko z obywatelstwem itd

chyba ze chodzi o waiver

chyba ze chodzi o lata 80-te kiedy pewnych przepisow nie bylo co do bana na wjazd na teren USA

co do tych 10 lat to nie znajac dobrze sprawy mozna duzo domyslac sie ale pewnie chodzilo o waiver aby ta matka mogla sponsorowac dziecko z terenu USA.-jesli bylo juz nielegalnie a bylo dorosle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly ja tu nie pisze ze sprawa o ktorej pisze izza bedzie tyle trwala. ja dalam przyklad z jaka sprawa ja mialam stycznosc i chodzilo mi o to tylko ze da sie to zalatwic bez wracania do polski tej osoby nielegalnej. co do adwokata to nie sprecyzowalam...znalesc adwokata zeby sie doradzic przedstawic mu sytuacje i jakie sa opcje jak najszybszego zalatwienia takiej sprawy. jeszcze nie slyszalam zeby ktos na rodzica zalatwil papiery tak szybko jak ty piszesz ale moze masz wieksze doswiadczenie. nie wiem moze tu na forum zalatwiali ludzie jakims cudem w takim tempie. niestety prawda jest taka ze duzo zalezy od tego jak samemu sie sprawie (i poprawie) wysle potrzebne papiery i jak szybko rozpatrywane sa wnioski.

w kazdym razie izza wniosek jest jeden... smialo walczcie jesli to jest dla was wazne :) a naprawde warto doradzic sie adwokata. tylko oczywiscie trzeba znalesc takiego ktory jest rzetelny a nie naciagacza ktorych w USA nie brakuje

Kiciorek od pewnego czasu -nawet dluzszego jesli ktos jest nielegalnie w USA a wraca do Polski a potem idzie po wize na pobyt staly i wychodzi pobyt nielegalny to wtedy ma sie bana na 10 lat jesli pobyt byl powyzej 1 roku,,,nie ma znaczenia ze ma sie slub z obywatelem-ze tam jest dziecko z obywatelstwem itd

chyba ze chodzi o waiver

ale ja wlasnie to napisalam ze jesli wroci to dostanie zakaz wjazdu do usa o to mi wlasnie chodzilo i tu sie z toba zgadzam sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu byl taki sam przypadek,Karina oraz Jackie to wyjasnily

http://forum.usa.inf...aczenie-rodzin/

jak widac 4 miesiace sie czekalo a dlaczego>?bo rodzic jest w takiej samej kategorii wizowej jak zona-maz

kiciorek bo TY pomieszalas dziecko z rodzicem a to sa inne kategorie wizowe i czas jest inny,,inne sa zasady i nalezy o tym pamietac

tyle samo rodzic bedzie czekac na wize na pobyt staly jak bedzie czekac po za Polska.ile zona-maz obywatela USA

tutaj nie ma max wiz a sa sprawy robione na bierzaco.

co do bana to jest to od 1996 roku ..taki przepis i to jest w tym linku podane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to overstay jest wybaczany immediate relatives of US citizens - więc powinno się odbyć bez problemu. Problem byłby tylko w przypadku jeżeli rodzic wjechał bez inspekcji (EWI) - wtedy dupa blada, nie da się nic zrobić bez wyjeżdżania z US i waiverów.

chyba, ze rodzic podlega pod 245(i) - wtedy nawet wjazd bez inspekcji nie bedzie tu przeszkoda w legalizacji pobytu

sly ja tu nie pisze ze sprawa o ktorej pisze izza bedzie tyle trwala. ja dalam przyklad z jaka sprawa ja mialam stycznosc i chodzilo mi o to tylko ze da sie to zalatwic bez wracania do polski tej osoby nielegalnej. co do adwokata to nie sprecyzowalam...znalesc adwokata zeby sie doradzic przedstawic mu sytuacje i jakie sa opcje jak najszybszego zalatwienia takiej sprawy. jeszcze nie slyszalam zeby ktos na rodzica zalatwil papiery tak szybko jak ty piszesz ale moze masz wieksze doswiadczenie.

max. 6 miesiecy trwa taka sprawa jesli rodzic jest nielegalnie, wjechal z inspekcja badz podlega pod 245(i).

nie wiem moze tu na forum zalatwiali ludzie jakims cudem w takim tempie.

jesli sprawa jest 'czysta' wtedy idzie naprawde bardzo szybko. Plusem jest tu, ze rodzic nie musi udowadniac niczego - tzn. wiadomo, ze dziecko jest obywatelem to i rodzic dosta ie green card (w przypadku malzenstwa z obywatelem trzeba udowodnic bona fide marriage). 2 listopada mam sprawe osoby, ktora wyslala na swoja mame dokumenty w drugim tyg. sierpnia.

niestety prawda jest taka ze duzo zalezy od tego jak samemu sie sprawie (i poprawie) wysle potrzebne papiery i jak szybko rozpatrywane sa wnioski.

to jest prawda.

w kazdym razie izza wniosek jest jeden... smialo walczcie jesli to jest dla was wazne :) a naprawde warto doradzic sie adwokata. tylko oczywiscie trzeba znalesc takiego ktory jest rzetelny a nie naciagacza ktorych w USA nie brakuje

Kiciorek od pewnego czasu -nawet dluzszego jesli ktos jest nielegalnie w USA a wraca do Polski a potem idzie po wize na pobyt staly i wychodzi pobyt nielegalny to wtedy ma sie bana na 10 lat jesli pobyt byl powyzej 1 roku,,,nie ma znaczenia ze ma sie slub z obywatelem-ze tam jest dziecko z obywatelstwem itd

chyba ze chodzi o waiver

ale ja wlasnie to napisalam ze jesli wroci to dostanie zakaz wjazdu do usa o to mi wlasnie chodzilo i tu sie z toba zgadzam sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...