Skocz do zawartości

Dv-2014 Czy Już Coś Wiadomo?


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

@neli365 - faktycznie na początku maja był komunikat, że będą dolosowywane (WILL), potem zmienił się na tryb przypuszczajacy (MAY), a w chwili obecnej .... nic nie można sprawdzić ponieważ ich baza danych ma błąd - wydaje się to być konsekwencją reportowanego przez Was wczorajszego błędu, który spowodował otwarcie procedury rejestracyjnej na DV-2014.

W sumie ostatnie pare postów (w tym też mój) klasyfikują się do innego działu http://forum.usa.inf...e/page__st__250 ;-)

edit: ponownie jest informacja, że będą (WILL) dolosowywane.

btw. zmieniła się informacja na stronie https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ odnośnie przeglądarki : "The web site only supports Internet Explorer version 7.0 or higher.", poprzednio było, że zalecany jest IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Microsoft chyba szuka sposobu na wciśnięcie ludziom swojej przeglądarki ;) Nie mogę sprawdzić statusu na Firefoxie za to na IE już tak. Cała ta tajemniczość z ich strony jest trochę nie w porządku. Zmieniające się komunikaty, raz "mogą zostać dolosowani" a innym razem "zostaną dolosowani". Zero wyjaśnień czy coś będzie a jeśli tak to dlaczego itd.

Ja osobiście nie nastawiam się na to dodatkowe losowanie (przynajmniej w tej chwili). O ile takowe się odbędzie to szanse będą bliższe 0 niż tych 2%. Ciekaw jestem czy kogoś z tego forum wylosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej formie tekst wyglada "the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012"

Nie pamietam czy wczesniej bylo "at this time" ale jesli miesiac przed pazdziernikiem pisza will to raczej juz znaczy, ze will. Inna sprawa ilu dolosuja, czy bardziej formalnie uaktywnia z zapasu wczesniej wylosowanych. Na uwage zasluguje tez "early October" a nie 1st jak bylo kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michael i Sly : Moje żale i punkt widzenia wyleje kiedyś w innym waŧku - ten dotyczy "loterii"

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony z jaką pilnością śledzicie tę stronę :) - zaoszczędzając tym samym pracy innym forumowiczom.

Pozostaje Wam podziękować. Moje zdanie na temat czy dolosują czy nie - oczywiście że dolosują - koszty uzyskania wszystkich papierów jak na dzisiejsze czasu są bardzo wysokie i z pewnością część z "wylosowanych" nie zakończy procesu z powodów finansowych.

Kolejny fakt to zmiany polityczne na przestrzeni ostatnich 5 -8 lat. Zdecydowanie łatwiej jest zasiedlać Europe Kanade Australie niż U.S.

Wynagrodzenia lepsze lub tożsame z U.S., stabilność bardzo dobra. Patrząc tylko na Polaków w ostatnich 8 latach - wyjechało UWAGA około 2mln ludzi w rózne strony. Nie byli to emeryci - tylko ludzie w wieku produkcyjnym. Nieważne z jakim wyksz, umiejętnościami itd... waże że zdolnch do pracy.

Polski rząd ma to gdzieś.

Jak na obserwuje polskie życie polityczne - dochodzę do wnisków że jesteśmy niestety krajem loose'erów od 200lat.

Jednostki które nie dają się traktować jako ciemny lud - poprostu emigrują.

Odnośnie samego "losowania" czy mamy jakiegoś szczęśliwca z edycji 2013 na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sytuacji z chwilową możliwością składania zgłoszenia do DV-2014 znalazłem takie info :

"Hello,

On August 29, 2012, the E-DV registration portal was briefly activated as part of system testing for the upcoming DV-2014 Program. Any entries that may have been made during this brief period are not valid, as the registration period for DV-2014 has not yet begun. Online registration for the DV-2014 Program will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4). Instructions for the DV 2014 Program are not yet available, but will be posted at http://travel.state.....ypes_1318.html.

Privacy/PII

This email is UNCLASSIFIED."

Post pochodzi z zagranicznego forum. Link do tematu w którym pojawiła się ta wypowiedź - http://forums.immigr...Open-NOW-!!-WHY

Tak jak przypuszczaliśmy, prawdopodobnie był to zwykły test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...