Skocz do zawartości

Dv-2014 Czy Już Coś Wiadomo?


Rekomendowane odpowiedzi

Ajjj chyba mnie nie doceniłeś - pisząc 'wyśle' miałem na myśli spróbowania owej "loterii" (nadal nie wierze ze to loteria - ale ok ;) )

Generalnie pracuje w IT od wielu lat, w punktu widzenia elastyczności daje to olbrzymią swobodę, a na pewnym etapie rozwoju bardzo przyzwoite wynagrodzenie - właściwie w każdym kraju. Zyjemy w czasach rozwoju technologii z głownym motorem w IT - stad taka swoboda.

Zglosze sie, jak mnie 'wylosuje state.gov ;)' wowczas wysle pare CV i polecimy. Zawsze dzialalo - jedyny show stopper tam to piepszona papierologia i pozwolenia na pobyt staly i prace.

Cel jaki mam to pojezdzic z calą rodzinką po świecie - tak aby nie zaszczepić moje dzieciaki czymś innym niż to czym szczepieni byliśmy właściwie wszyscy w wieku 30+

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego jak kolosalna przepaść dzieli polskie społeczeństwo od innych ...

Myślę tutaj o poziomie dojrzałości ludzi, postrzegania rzeczywistości i mentalności.

Niczego mi tutaj nie brakuje materialnie - poza normalnością, akceptacją, tolerancją i wielokulturowością

Nie zamierzam tłumaczyć się hudraulikowi albo średnio rozgarniętemu dyrektorowi podstawówki że moje dziecko nie bedzie chodziło na religię (szczególnie na religię rzymsko-katolicką)

Nie bede odpowiadał sąsiadom na pytania skąd mam znowu nowe auto, ile kosztował kominek, ile zarabiam.

Odpowiadając po polsku - mam maksymalny wkurw na otoczenie w którym żyje ja i moje dzieciaki.

Skorzystam z sytuacji jakie daje IT - i wylatujemy. Dziadkowie na wakacje/ferie i skype'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widzisz, jednak źle Cię zrozumiałem. No dobra, może i podejrzewałem taką wersję wydarzeń, ale wolałem Cię ostrzec przed jakimiś tam "wyłudzaczami", tak na wszelki wypadek. :)

No to jednak myślimy dość podobnie. Wolisz opuścić nasz "miłościwy grajdołek" nie ze względów finansowych, ale kulturalno-światopoglądowych. I tu Cię rozumiem.

Co miałeś na myśli pisząc to zdanie:

Cel jaki mam to pojezdzic z calą rodzinką po świecie - tak aby nie zaszczepić moje dzieciaki czymś innym niż to czym szczepieni byliśmy właściwie wszyscy w wieku 30+

"Maksymalny wkurw na otoczenie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos o mentalnosci,mozna byc w takim samym stopniu wyrolowanym,oszukanym czy tez wprowadzony wblad czy to w Polsce czy tez zagranica

ten szczesliwy co popadl na odpowiednie osoby lub tez daje sobie rade ale inne osoby co?a przeciez tam zyja ludzie inni,pomocni i dobrzy niz w Polsce

i nie mowie o Polakach czy tez Polonii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...