Skocz do zawartości

Dv-2014 Czy Już Coś Wiadomo?


Rekomendowane odpowiedzi

SuperTraveller: Kiedyś już gdzieś na tym forum zamieściłem swoje wyliczenia dla porównania BEZ Bangladeszu na bazie statystyk ze strony dvlottery.gov. Zamieszczam w skrócie:

Rok Zgłoszeń Wzrost % Razem z członkami rodzin

2007 4,542,134 7,633,281

2008 4,700,378 3.48 7,899,728

2009 4,833,994 2.84 8,066,337

2010 5,705,640 18.03 8,935,133

2011 6,582,778 15.37 10,013,582

2012 7,101,629 7.88 11,110,017

2013 7,941,332 11.82 12,577,355

Tak więc trend jest wzrostowy, a po kryzysie wzrost wynosi średnio 11,5%. Liczyłem też ile by było zgłoszeń gdyby Bangladesz był w loterii i wyszło około 18 mln (vs 14 mln w DV2012)

Yabba: Czyli już coś wiadomo.

Ciekawe co na to nasze media i ich teorie o spadającej popularności Stanów jako kierunku emigracji. U nas w Europie, wzrost również jest widoczny chociażby na przykładzie Ukrainy (podaję liczbę głównych aplikantów) :

Rok Zgłoszeń

2007 463,063

2008 619,584

2009 638,210

2010 611,373

2011 723,972

2012 761,653

2013 852,856

Dane zaczerpnięte stąd - http://travel.state....y_2007-2013.pdf

Zobaczymy ile zgłoszeń wpłynie do DV-2014 ale już teraz mamy dowody przemawiające za tym, że zgłoszeń możemy spodziewać się więcej niż w DV-2013.

mikun : ja o szansie na wylosowanie wolę myśleć w ten sposób, że w tym roku wygrał mniej więcej co 40 Polak. Procentowo to wygląda zbyt przerażająco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

zaraz zaraz SuperTraveller w tym roku wszystko moze sie przewrócic do góry nogami szukałem o tym bangladeszu i znalazłem taki new w powaznej gazecie wall street journal

http://online.wsj.com/article/SB10001424052970204358004577030370327874672.html

pisza rzeczywiscie ze bylo mniej zgloszen przez bangladesz ale ten nius ma prawei rok a tu widze takie zdanie

Only eight million people tried to win a green card in the latest U.S. diversity-visa lottery, the State Department said, compared with a record 15 million last year.

That figure could slide further in coming years, because the Senate recently passed a measure to charge a fee for entering the electronic draw, starting with next year's drawing.

Czy ja dobrze to rozumiem co jest napisane ? Ktos cos o tym wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na wielu innych stronach ale pisałi o tym w listopadzie 2011 roku że będzie fee $30 usd natomiast czy to przeszło i czy wprowadza to już w dv-2014 tego nie wiem...

Nie mam pojecia jakby to miało wyglądac...mówię o systemie płatności...

1. Po pierwsze opłata przegoni wejścia typu a co mi tam wysle i zobaczymy więc napewno bedzie mniej zgłoszeń.

2. jeżeli ktos chce wyjechać do USa na stałe a jest z bardzo biednego kraju to ta opłata go nie powstrzyma nawet jak zarabia dolara dziennie bo to jedyna przepustka do lepszego zycia więc tutaj liczba osób się nei zmieni ze wzgledu na opłate.

3. Jeżeli teraz trzeba będzie płacić za zgłoszenie to taka firma co zbiera zgłoszenia i pośredniczy ma niezła oczywista pokusę: co to jest zebrac dla takiej firmy np na ukrainie od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy albo nawet kilkudziesięciu tysięcy zgłoszeń ??? Juz 3K zgłoszeń to prawie 100K USD ? niektóre kraje afrykanskie czy taka ukraina mają prawie milion zgłoszeń. Jest oczywista pokusa żeby zrobic frauda.Ludzie sie kapna dopiero za pół roku że ich numer to fikcja albo tacy co polegaja na firmie do konca i ona ich informuje to sie w ogole nie kapna ze ich oszukano........Takich fraudów w biedniejszych krajach może sporo i to znacznie zmniejszy ilośc zgłoszeń....Uderzy to niestety w biedniejszych ludzie nie znajacych angielskiego....

Juz przy tym systemie losowania bezpłatnym jest masa fraudów a ludzie dają sie nabierac od lat ... przy płatnym to sie dopiero zacznie eldorado dla oszustów na całym świecie i amerykanie na pewno sa tego swiadomi...

4. Skoro loteria jest z zasady równa dla wszystkich to jak ma zapłacić irańczyk ( 6 tys losuja ich co roku) za zgłoszenie? karta kredytowa? nie mozliwe...przelewem??? sankcje nie da rady...nie zapłaci...

Podsumowując: wzmianki w różnych artykułach o opłacie zwiększa szanse przecietnego zgłasząjącego sie na loterią ale uszczupla nieznacznie jego zasoby finansowe dajmy na to symbolicznie...

natomiast jakby to w praktyce miało wyglądać, jak szanse dla każdego mają byc równe (brak mozliwosci zapłaty w niektórych krajach) i jaki mechanizm broniący się przed fraudami wymysli DOS to ja sobie tego nie wyobrażam...no chyba że DOS mysli kategoriami 8 mln * $30 = $240 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wiadomość. Pytanie tylko czemu dowiadujemy się o tym dopiero teraz. Czy ktoś może to potwierdzić? Opłata za zgłoszenie do loterii została zatwierdzona?

Jakby nie patrzeć przy obecnym kursie zgłoszenie do DV-Lottery kosztowałoby około 100 zł. Jeżeli ktoś dodatkowo ma zamiar robić zdjęcie do loterii u profesjonalnego fotografa, dochodzi kolejne 20 zł. Zatem koszt samego wzięcia udziału w loterii wizowej wyniósłby w przybliżeniu 120 zł.

Jeżeli wpłynęłoby to w widoczny sposób na wzrost szansy bycia wylosowanym to jestem na tak. Z drugiej strony stracenie pieniędzy czyniłoby niewylosowanie jeszcze bardziej bolesnym. Pisałem wcześniej, że przypomina to hazard i w jakimś sensie tym by się właśnie stało gdyby wprowadzono opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli braliby $100 to jakie to sa pieniadze w porownaniu z tym ile trzeba potem wydac zanim sie wyjedzie, pieniadze na start na mieszkanie itp.

To sa ogromne koszty o ktorych malo osob zdaje sobie sprawe.

Sam fakt wprowadzenia oplaty powodowalby, ze ludzie pomysleliby dwa razy zanim wysla zgloszenie. Z drugiej strony jak ktos nie zostanie wylosowany to bedzie mial wrazenie ze zostal oszukany. Nie zapominajmy jednak, ze zarowno wyjazd turystyczny do USA jak i udzial w loterii jest dobrowolny.

Tak naprawde jedynym problem jaki widze to wyrastajace jak grzyby po deszczu firmy, ktore beda udawaly strone loterii i braly pieniadze od ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie będzie jak tą opłatę wprowadzą. Problem faktycznie może być w tych biedniejszych krajach. No ale oni podobnie jak Polacy nie mają pomocy rządowej, więc też proporcjonalnie powinien być to dla nich żaden koszt, jeśli poważnie myślą i zbierają na wyjazd do USA. Pierwsze o czym pomyślałem to, ze będą scamy na jeszcze większą skalę. Bałem się też (zanim dotarłem do tych $30), że będzie to kosztować z $200-$300. Ale w sumie to nie najgorzej.

W perspektywie Polski i przede wszystkim naszej, świadomych forumowiczów to na pewno byłaby jakaś korzyść. Chyba nie będziemy z tego powodu płakać jak parę osób wysyłających bez zastanowienia zgłoszenia odpadnie. Tym bardziej, że odpadną tego typu zgłoszenia z biedniejszych, liczniej wysyłających zgłoszenia krajów w naszym regionie Europejskim. Szanse zapewne się zwiększą.

Po drugie, jeśli koszt prowadzenia loterii będzie jakoś rekompensowany to są szanse, że nie zostanie ona zlikwidowana. Ze strony USA utrzymać Green Card to też korzyść, bo jednak wciąż potrzebuje imigrantów, a z ramach Green Card są oni prześwietlani i wpuszczani tylko ci "czyści". No i są na legalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ten temat to stary kotet bo te wiadomosci były w listopadzie. Na oficjalnej stronie nie ma żadnych instrukcji, czy zdążyli to wprowadzic i czy te opłaty rusza od tego roku? nie mogę nigdzie znaleśc informacji...

Wiadomosc o płatnym udziale w loterii w sumie jest dobra bo tak jak Michael zaznaczył będzie mniejsza szansa że loterię zlikwidują - czytałem ze miesiac temu jacys tam senatorowie złożyli projekt zeby do tej loterii startowali absolwenci amerykanskich uniwersytetów i zeby im dawac te GC, takich pomysłów pewnie jest wiele od wielu wielu lat ale ogromne zarobki loterii przy opłacie USD30 sprawią że nikt nie bedzie chciał tego likwdować.

Jak pisał remedes będzie masa stron fałszywych ale i również firmy nazwijmy to na mieście oferujące wypełnienie wniosku które nigdzie takiego wniosku nie wysla - złapią kilku tysięcy naiwnych i ktos zarobi łatwo kuuuupe kasy. Nawet założe sie ze beda proponować to za USD 25 wmawaijac ze oni maja taniej wynegocjowane.

Kolejna sprawa to na chłopski rozum opłata zwiększy szanse bo zmniejszy ilośc zgłoszeń tylko teraz jest taki problem - masa zgłoszeń jest fałszywa tzn dubluje sie ludzie pomimo ze wiedza ze moga wysłac jedno zgłoszenie wysyłaja po 10 lub wiecej w nadzieje ze zwiekszaja szanse i nikt sie nie kapnie- tak jak z tymi co ida do ambasady zasiedzieli sie wiedzą ze konsul wie kiedy opuscili usa a i tak sciemniaja w nadzieji - aaa moze przejdzie. Dlatego tez opłata może sprawić ze masa idiotów juz wysle po jednym zgłoszeniu i sie sama nie wyeliminuje niestety - to takie moje tylko przemyślenia ale jaki efekt domniemana opłata odniesie będzie wiadomo dopiero jak ja wprowadza i jakie dane sie pojawia po rejestracji.

Poniżej jeszce link z niusem o tym , rozumiem to tak ze ta opłata została przyjęta przez senat w listopadzie i poszła gdzies tam do House - izby reprezentantów??? Ale pozniej nic o tym nie pisali więc może gdzies utknęła .... nie znam sie na amerykanskim prawie wiec nie mam pojęcia jak to wszystko tam sie procesuje u nich

http://www.migrationexpert.com/visa/us_immigration_news/2011/nov/0/446/decrease_in_us_green_card_lottery_participants

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie myślę, że opłata za udział w loterii nie została jeszcze zatwierdzona. Byłoby o tym głośno w mediach, gdyż nigdy w historii udział w loterii wizowej nie był płatny. A jakby nie patrzeć, ciężko cokolwiek znaleźć w internecie poza informacją, że taka opłata może się pojawić. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane kiedy pojawią się instrukcje do DV-2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te instrukcje juz beda za kolo 2 miesiecy :)

To mi przypomina jak kiedys Quebec nie pobieral oplaty za rozpatrzenie wniosku na pobyt staly do tej Prowincji,aby sam rzad Federalny to robil i robi nadal

a od paru dobrych lat nalezy Quebec zaplacic

ps juz 2 miesiecy bedzie pelno pytan o dv 2014,,przygotowani jestesmy na odpowiedzi ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Poszukałem, poszperałem i znalazłem. Z pełną odpowiedzialnością mogą prognozować, że żadnej opłaty jeszcze nie będzie. Ustawa o której mowa utknęła w z Kongresie. House jej nie przegłosował i nie podpisał jej prezydent (ostatni krok). Sprawdźcie sobie w Bibliotece Kongresu USA:

http://thomas.loc.go...y/z?d112:s1721: - Sen. Charles Schumer [D-NY], ta z artykułu Wall Street Journal

lub na govtrack.us (ciut bardziej przejrzysty format):

http://www.govtrack....bills/112/s1721

Były jeszcze dwie podobne inicjatywy:

http://www.govtrack....bills/112/s1618 - starsza, $25 Fee, Sen. Charles Schumer [D-NY]

http://thomas.loc.go...y/z?d112:s1618:

http://www.govtrack....ills/112/hr3083 - jeszcze starsza $30, Rep. James “Jim” McDermott [D-WA7]

http://thomas.loc.go.../z?d112:hr3083:

Można na tych stronach przejrzeć stan, streszczenie i oryginalny tekst ustaw.

PS. Znalazłem bill Barbary Mikulski: http://www.govtrack....bills/112/s2046 Utknął jeszcze niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...