Skocz do zawartości

Dv-2014 Czy Już Coś Wiadomo?


Rekomendowane odpowiedzi

cos bedzie wiadome we wrzesniu to gdzies za 2 miesiace aby czekania na nowa dv 2014 :D

ale ten czas szybko leci a tak nie dawno byl 1 maja

Zgadza sie czas faktycznie zasuwa pamietam jakby ten maj byl wczoraj...Czy ktos moze ma info czy beda cos dolosowywali w tym pazdzierniku?? Pamietam ze ktos tam sledził jakies numery w visa bulettin i cos na podstawie tego prognozował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

takie cos juz bylo omawiane wiele razy ..np bylo cos mowione o bezpieczenstwie Panstwa ..

moze zrobia cos takiego co jest w Kanadzie.

no ale pozyjemy zobaczymy ;)

No właśnie, dziwię się Amerykanom, że ściągają wszystkich jak leci, nawet tych co nie znają języka. A zapewne potem część takich ludzi koczuje na ulicy, bo nie może znaleźć pracy i nie ma za co żyć...Nie wiem jak jest w Kanadzie, ale słyszałam, że w Australii stawiają na jednostki, co do których mają pewność, że sobie w kraju poradzą - znają dobrze angielski, mają wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe. To by miało sens, przy okazji zmobilizowaliby młodych Amerykanów do nauki i samorozwoju, bo mieliby konkurencję z imigrantami jeśli chodzi o pracę ;) Potem Ameryka zastanawia sie, czemu tyle bezdomnych na ulicy, bieda i przestępczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sly6 trzeba zmienić tytuł topica na "już wiadomo". Wyręcze rynr(a) i powiadamiam że ukazał się yerabook na 2011 rok, no i za ten rok otrzymaliśmu 6634 wiz (według rynr do gc nie wszytkie sie zliczają) wieć jesteśmy pod

kreską o okolło 10000 wiz. A w roku wyborzcym należy przypuszczać że nie będą zajmować się likwidacją wiz. Tak więc można już sobie pstrykać fotki. No i około 15 września czekać na nową instrukcję.

No i 1 października mityczne dodatkowe losowanie, chociaż z moim szczęsciem nie mam żadnych szans.

Źródło:

http://www.dhs.gov/files/statistics/publications/LPR11.shtm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje tylko czekać i patrzeć jak narastają emocje.

Najpierw połowa września kiedy to dowiemy się na 100 % czy Polska będzie brała udział w losowaniu.

Następnie początek października oznaczający rozpoczęcie rejestracji do loterii a także możliwe dodatkowe losowanie spośród osób które brały udział w DV 2013.

W pierwszych dniach listopada koniec rejestracji do DV 2014.

W maju wyniki losowania i największy ruch na forum.

I tak to forumowe życie się kręci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba sly6 trzeba zmienić tytuł topica na "już wiadomo". Wyręcze rynr(a) i powiadamiam że ukazał się yerabook na 2011 rok, no i za ten rok otrzymaliśmu 6634 wiz (według rynr do gc nie wszytkie sie zliczają) wieć jesteśmy pod

kreską o okolło 10000 wiz. A w roku wyborzcym należy przypuszczać że nie będą zajmować się likwidacją wiz. Tak więc można już sobie pstrykać fotki. No i około 15 września czekać na nową instrukcję.

No i 1 października mityczne dodatkowe losowanie, chociaż z moim szczęsciem nie mam żadnych szans.

Źródło:

http://www.dhs.gov/f...ions/LPR11.shtm

W zasadzie to pisałem o tym w tym temacie już w kwietniu, ale pewnie nikomu sie nie chce czytać całego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro obecność Polski w DV-2014 jest już niemal całkowicie pewna, pozwolę sobie zabrać głos na temat liczby zgłoszeń wśród Polaków do tejże loterii ;)

Otóż myślę, że osób biorących udział w DV-2014 będzie więcej niż w poprzedniej edycji a argumentów jest przynajmniej kilka :

- o DV-2013 media prawie nic nie mówiły i wielu ludzi nie wiedziało, że Polska ponownie bierze udział w losowaniu, teraz informacja o loterii rozniosła się wśród społeczeństwa (osoby które brały udział w losowaniu, powiedziały o tym swoim znajomym a oni przekazali to dalej)

- w internecie pojawiło się wiele artykułów na temat DV Lottery (również po losowaniu) co także mogło się przyczynić do wzrostu zainteresowania emigracją do USA

- z miesiąca na miesiąc media stopniowo będą coraz więcej uwagi poświęcały wyborom prezydenckim w Stanach co ogólnie może spowodować tymczasowe zwiększone zainteresowanie tym krajem

- USA powoli podnosi się z kryzysu, przyszłość Europy wciąż jest niepewna

- czynnikiem który jest w tej chwili niepewny ponownie są media, jeżeli telewizja, stacje radiowe i internet będą wręcz wykrzykiwały hasła w stylu "Polacy podobnie jak rok temu biorą udział w losowaniu Zielonej Karty!" to i liczba zgłoszeń wzrośnie.

Ja obstawiam kilkanaście tysięcy aplikantów więcej niż w DV-2013. Kto przyjmuje zakłady ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...