Skocz do zawartości

Dv-2014 Czy Już Coś Wiadomo?


Rekomendowane odpowiedzi

a ja sadze ze bedzie taka sama liczba lub tez mniejsza

i poczekaj moze do jesieni czy tak sie podnosi USA ..pamietaj ze w okresie takim jaki jest teraz i w Polsce sie podnosilo,bylo mniejsze bezrobocie

a potem bylo jak bylo...to jest zbyt krotki okres czasu aby bylo cos widac ze jest lepiej..

ps moze byc wiecej ze oplaty za wizy sa mniejsze ,..to jest jakis powod ze moze byc wiecej zgloszen ale kto to wie..

ale jak znow bedzie artykul ze branie udzialu w loterii moze komus zamknac droge do wizy turystycznej to sie pare osob zastanowi nim wysle zgloszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przekonamy się za jakiś czas, jednak obstaje przy swoich argumentach.

Generalnie w USA można wyczuć większy optymizm niż w Europie jeżeli chodzi o sytuacje gospodarczą. Niestety z drugiej strony wciąż nie brakuje wydarzeń które utrudniają wyjście na prostą np. klęski żywiołowe takie jak pożary, rekordowe upały i susza niszczące uprawy. Mimo to sądzę, że USA idzie w dobrym kierunku, mam również nadzieję na to, że Biały Dom nie zmieni gospodarza który mimo ogólnej niechęci Polaków robi to co słuszne i (moim zdaniem) nie ma w chwili obecnej lepszego kandydata na ten urząd.

Może warto trochę postraszyć potencjalnych uczestników którzy traktują loterię jako zabawę ? W końcu Godzilla kiedyś znudzi się dewastowaniem Japonii a wtedy jak myślicie, jaki kierunek obierze ? Zakładając rzecz jasna, że w ogóle dotrze do USA nim asteroida wymaże te Państwo z powierzchni ziemi. Ja bym się tam nie pchał do Stanów, chcę jeszcze trochę pożyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram opinię że będzie ogółem więcej zgłoszeń nie tylko z Polski ale i z całego świata to jest w zasadzie pewne...te ponad 2 tys osob tez to rozreklamuje wsrod swoich znajomych i oni tez wysla zgłoszenia a tak sobie...Nie ma to znaczenie wiekszego poki nie przekraczamy progu, jakby wysłało 100 osob z polski to tez by wylosowali około dwie osoby i szanse by kazdy z nas mial takie same...

Ale generalnie wybory w USA, pokazywanie codziennie tego w TV , Obama który obieca to co obiecał 4 lata temu tylko że do potegi n-tej, to wszystko wpłynie na zwiększenie aplikacji. No i niestety tacy jestesmy jak cos jest za darmo to sie na to rzucamy.

To że bedzie wiecej zgłoszeń to nie zmienia faktu czy prawdopodobieństwo spadnie z 1.8% np do 1.76% ??

SuperTraveller ty lepiej nie strasz polaków tylko wyslij do odpowiedniego departamentu usa prosbe zeby wywalili z europy jakies kraje jak kazahstan uzbekistan i nawet jakies turcje, oni zabieraja nam europejczykom karty ale europejskie kultury nie wnosza do usa bo to przeciez azjaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest przeznaczona jakas pula na każdy kontynent i w Europie lwia część kart przypada Uzbekistanowi to to jest żelazny dowód że taki uzbekistan lwią częśc kart zgarnia, czytaj zabiera. Gdyby nie ten kraj to ta pula pięciu tysiecy kart bylaby podzielona na pozostałe kraje.

Jeżeli każdy kontynent, czytaj wylosowani mają wnosic jakąs kulturowośc do USA to Europa wnosi europejską kulture do USA ale kraje typy kazahstan, uzbekistan, turkmenistan, daleko azjatycki Kyrgystan- kraj który jest połozony daleko za irakiem i iranem i graniczy z chinami już, mają tyle wspólnego z europa co nic. Irak i iran zaliczają sie do azji a polozone dalej za nimi kraje do Europy...

Ale specjalnie mnie to nie dziwi w sumie, kiedyś w samolocie - połaczenie wewnetrzne w usa linie jetblue, siedziałem obok amerykanina i zapytał mnie sie skad jestem mowie ze z polski a on tepe oczy, no to mowie ze to kraj graniczacy w europie z niemcami, a on tepe oczy i mowi ze, niemcy? tez nie zna, nie wie, pierwsze słyszy...Tacy są juz nasi koledzy zza wielkiej wody...ale na baseballu sie znał za to i to dobrze no i wystarczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... Ostatnio było wielkie oburzenie, jak nasza drużyna piłki plażowej pokonała na olimpiadzie drużynę z USA. Że jak mógł wygrać kraj, w którym nie ma plaż...

Geografię mają słabo opanowaną, ale są dziedziny, w których nikt im nie podskoczy i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tak nie narzekajcie na ten Uzbekistan - jakby przyporządkowali go do Azji to i zmieniliby pewnie liczbe wiz dla Europy na rzecz Azji - wszystko mają niestety policzone, tak jak im pasuje i tego się będą trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... Ostatnio było wielkie oburzenie, jak nasza drużyna piłki plażowej pokonała na olimpiadzie drużynę z USA. Że jak mógł wygrać kraj, w którym nie ma plaż...

Geografię mają słabo opanowaną, ale są dziedziny, w których nikt im nie podskoczy i to wystarczy.

Z tym się zgodzę. Aczkolwiek USA to wielokulturowy kraj, wypadałoby, by jego obywatele mieli chociażby _podstawową_ wiedzę na temat gdzie jaki kraj leży, umieć odróżnić miasto od państwa, lub umieć stwierdzić na jakim kontynencie się owo państwo znajduje. Bo poziom jest w wielu przypadkach, niestety, żenujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zastanawiam się czy z DV-2014 odpadnie któryś z krajów z największą liczbą zgłoszeń do loterii. Z DV-2013 odpadł Bangladesz z którego wpływała niemal połowa wszystkich zgłoszeń. Mając ten fakt w pamięci, śmiałem się z artykułów na temat DV Lottery które głosiły hasła w stylu "zainteresowanie loterią wizową wyraźnie spadło, Ameryka najwyraźniej już tak nie przyciąga emigrantów jak kiedyś". W rzeczywistości niewiele się zmieniło i gdyby Bangladesz nie pożegnał się z loterią to zgłoszeń byłoby tyle samo co zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zastanawiam się czy z DV-2014 odpadnie któryś z krajów z największą liczbą zgłoszeń do loterii. Z DV-2013 odpadł Bangladesz z którego wpływała niemal połowa wszystkich zgłoszeń. Mając ten fakt w pamięci, śmiałem się z artykułów na temat DV Lottery które głosiły hasła w stylu "zainteresowanie loterią wizową wyraźnie spadło, Ameryka najwyraźniej już tak nie przyciąga emigrantów jak kiedyś". W rzeczywistości niewiele się zmieniło i gdyby Bangladesz nie pożegnał się z loterią to zgłoszeń byłoby tyle samo co zawsze.

tak niestety musze przyznac że najgłupsza grupa zawodowa w naszym kraju to sa dziennikarze a dalej długo długo nic...

W wielu artykułach i nawet w dziennikach TV było że zainteresowanie spadło tam chyba o ponad połowe a to chodziło o bangladeesz oczywiscie...a nie liczac bangladeszu zainteresowanie wzrosło...przypuszczam ze jakby człowiek przeanalizował dane do każdego artykułu to by znalazł takie kwiatki...Ludzie w dzisiejszych czasach sa głupi i łykają wszystko co sie im podstawi pod nos a większosc informacji jest własnie takich jak z ta bangladeszem czyli totalna głupota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...