Skocz do zawartości

Rodzic Przesiedzial Pobyt W Usa, Czy Sa Szanse Na Jaka. Wize Dla Dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, czy sa szanse na jakakolwiek wize dla mnie, jezeli moja matka przesiedziala swoj pobyt w stanach o ponad pol roku? Glownie chodzi mi o to zeby uzyskujac tutaj status studenta, wybrac sie tam na jakies 2 miesiace do pracy, potem wrocic do polski na studia. teraz koncze liceum, dostalem odmowe wizy turystycznej, stawalem o nia krotko przed ubieglorocznymi wakacjami. Czytalem na forum ze niby nie bedzie to mialo zwiazku, jezeli bede zabiegal o wize np H2 czy inna pracownicza.

Czytalem na stronie ambasady o wizach na ktorych mozna legalnie pracowac przez pewien okres czasu, jednak wiekszosc przypadkow dotyczy ludzi w wyzszym wyksztalceniem. Czy istnieje w ogole taka wiza ktora kwalifikowalaby mnie do 2-3 miesiecznej pracy w USA, jako polskiego studenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecialem do znajomej matki, do tej ktora wyslala jej wczesniej zaproszenie. matka przebywa aktualnie na terenie stanow. odmowe dostalem za to ze jeden z rodzicow przebywa nielegalnie w usa, nawet pomimo tego ze szedlem do klasy maturalnej, mialem zaswiadczenie ze szkoly, pisemne zaproszenie, na ktorym byl powod wizyty. gdy tylko konsul sprawdzil w komputerze ze matka przesiedziala pobyt, szyderczo sie usmiechnal dodajac: "pana matka przebywa nielegalnie w stanach, nie mamy o czym rozmawiac, do widzenia".

Strone ambasady to juz przetrzasnalem wzdłuz i wszerz. to samo z forum, nawet nie jedno przeszukalem. wiem ze jest W&T, ale chodzi mi dokaldnie o taki przypadek, o postepowanie konsuli w takich sytuacjach; probuje znalezc jak najlepsza i najpewniejsza metode dostania sie do usa, zeby nie ponosic kosztow zwiazanych z wycieczkami do urzedow emigracji itd. pozatym kazde odrzucenie wiaze sie z mniejszymi szansami na dostanie wizy przy nastepnym podejsciu.

dziwne ze wsrod tylu uzytkownikow forum, internetu nikt nie potrafi udzielic odpowiedzi na moje pytania. rece mi juz opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie dostaniesz latwej odpowiedzi na swoje pytanie ,nie wiadomo na jakiego Konsula trafisz

moge Ci jedynie odpowiedziec ze jedni w takich przypadkach dostaja wize a inni nie z racji ze maja rodzica nielegalnie ,z tym nalezy sie liczyc.

Teraz dokonaj wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec twierdzisz, ze nie ma znaczenia jaki formularz wypelnie, i jak postapie? mam drugi raz leciec "na pałe" z prosba o wize turystyczna, bo lece zobaczyc statule wolnosci. to mi sie wydaje nieco absurdalnym posunieciem. i nadal mam problem co do formularza.

wiec spytam inaczej. czy istnieje rodzaj wizy ktory pozwoli mi bezwzgledu na wszystkie okolicznosci (czy jestem studentem czy nie, czy sie ucze, pracuje, jestem bezrobotnym, moja matka jest czy nie jest legalnie w stanach) leciec tam, na jakis miesiac, dwa i legalnie pracowac?

mam juz pracodawce ktory zalatwi wszystkie potrzebne zaswiadczenia etc.

mam tez znajoma ktora moze wyslac mi zaproszenie (tak jak w przypadku w. turystycznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem z formularzem?

taka wiza to jest na staly pobyt,ze majac kogos nielegalnie mozesz dostac sie do USA na stale-bo sie liczysz Ty i czy spelniasz warunki ale Ty sie na to nie kwalifikujesz teraz,,chyba ze znajdziesz narzeczona z obywatelstwem USA to wystapi o wize narzeczenska.

co do tych 3 miesiecy to pozostaje ten program work i travel,camp.

jest tez wiza pracownicza ale tutaj pracodawca musial by udowodnic ze nie ma nikogo do pracy i musi Ciebie sciagnac ale lepiej juz jechac na work i travel,mniej papierow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproszenie

przepraszam, że zmieniam temat.

jak wygląda takie zaproszenie do usa?, bo nie mam zielonego pojecia

tyle juz osób na forum dostaje te zaproszenia do usa. jedni dostaja te wizy, inni nie dostaja

czy zaproszenie wygląda tak jak np zaproszenie na ślub? :), pokazuje sie to konsulowi? przeciez to negatywnie chyba wplywa

czy tylko polacy dostaja zaproszenia ?

jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Konsul poprosi o zaproszenie to sie je pokazuje ale troche jestes na forum to widzisz,nikt nie pisal ze pokazal zaproszenie a jedynie ze mial ;)

nie ktore osoby dostaja taki druk jako zaproszenie

http://www.uscis.gov.../form/i-134.pdf

a sa tacy ze maja zwykle kartki z danymi osob i napisane ze zapraszaja dana osobe na taki i taki okres czasu itd

nie tylko Polacy takie cos dostaja i wysylaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem z formularzem?

taka wiza to jest na staly pobyt,ze majac kogos nielegalnie mozesz dostac sie do USA na stale-bo sie liczysz Ty i czy spelniasz warunki ale Ty sie na to nie kwalifikujesz teraz,,chyba ze znajdziesz narzeczona z obywatelstwem USA to wystapi o wize narzeczenska.

napisz jeszcze raz, ze znakami interpunkcyjnymi bo nie rozumiem. taka wiza jest na staly pobyt, jezeli mam kogos nielegalnie, wtedy moge sie dostac tam na stale. - ej, czyli jestem idealnym kandydatem? tak wynika z Twojej wypowiedzi.

apropos formularza; taki mam problem, ze do wizy b-1, albo do wizy h-2 skladasz zupelnie inny formularz, a ja nie wiem na jaka sposrod dziesieciu sie zdecydowac, zebym w miare wiarygodnie wypadl i dostal wkoncu ta wize.

zaproszenie wysyla osoba ktora ma obywatelstwo USA i jest w stanie zagwarantowac Ci mieszkanie na okres pobytu, byc "odpowiedzialna" za Ciebie etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...