Skocz do zawartości

Wazne Pytanie Dla Pani Kariny Green Card/h2B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Biore udzial w loteri wizowej, jestem grafikiem komputerowym/artysta, bez wyksztalcenia wyzszego.

Mam pracodawce z USA ktory chce mnie zatrudnic u siebie.

Na jaka wize sie kwalfikuje? Czy Jezeli moj pracodawca zlozy papiery na wize H2B a kiedy biore udzial w loteri wizowej czy to w czyms przeszkadza?

Prosze o porade, dziekuje.

P.S. Gdybym wyjechal na wizie H2B, czy moge byc sponsorowany na green card odrazu przez pracodawce?

Czy kiedykolwek slyszala pani o tym aby ktos na wizie H2B bez wyksztalcenia wyzszego dostal zmiane na H1B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h1b musisz spelnic wymagan w innym przypadku takiej wizy nie otrzymasz,masz to ladnie napisane na stronie rzadowej

co do loterii to wiesz chyba ze podajac ze chcesz miec rozmowe w Polsce czy tez w USA bedziesz musial sie tego trzymac ..i nie przeszkadza w tym ze masz h2b

pamietaj aby nie miec zamknietej drogi do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Biore udzial w loteri wizowej, jestem grafikiem komputerowym/artysta, bez wyksztalcenia wyzszego.

Mam pracodawce z USA ktory chce mnie zatrudnic u siebie.

Na jaka wize sie kwalfikuje? Czy Jezeli moj pracodawca zlozy papiery na wize H2B a kiedy biore udzial w loteri wizowej czy to w czyms przeszkadza?

Prosze o porade, dziekuje.

P.S. Gdybym wyjechal na wizie H2B, czy moge byc sponsorowany na green card odrazu przez pracodawce?

Czy kiedykolwek slyszala pani o tym aby ktos na wizie H2B bez wyksztalcenia wyzszego dostal zmiane na H1B?

Ciezko powiedziec na jaka wize sie kwalifikujesz. To zalezy od wielu rzeczy - wyksztalcenia, doswiadczenia itd.

Z H2B na H1B - to duzy przeskok. Duzy i nie zawsze udany, ale teoretycznie jest to mozliwe. H2B - jest te wize bardzo ciezko dostac, bo wymogi sie zmienily a koszty horrendalnie wzrosly. Dla jednej osoby H2B to jest naprawde koszt przekraczajacy $5,000. Plus jest duze ryzyko czy to w ogole przejdzie. Juz - wedlug mnie - pewniejsza jest wiza H1B (jesli sie kwalifikujesz). Nie, nie slyszalam zeby ktos bez wyksztalcenia, kto jest na H2B dostal H1B. Slyszalam jednak wiele takich obietnc i zna wiele osob, ktore zaplacily za nadzieje.. Pierwsze - trzeba by znac Twoje wyksztalcenie (konkretnie co masz). Drugie - trzeba by wiedziec co chcesz tu robic i jak dlugo chcesz zostac. Trzecie - sprawdzic jaka oferte pracy moze dac Ci osoba, ktora znasz i czwarte - poukladac te puzzle razem. Ja nie mowie, ze nie wyjedziesz; ja mowie, ze trzeba by to przemyslec i wybrac droge jak najpewniejsza... Powodzenia :)

Udzial w loterii nie przeszkadza zadnym wizom, sponsorowaniom itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

mam pytanie takie z ciekawości : Czy będąc w USA na wizie H2B jest mozliwość po 5 latach otrzymania zielonej karty ? wiem ze takowa wiza jest max na 3 lata czyli zbyt krótko aby moc sie w ogóle starac o GC.A jest np. mozliwe po upływie 3 lat otrzymanie kolej wizy h2b i wtedy po łącznie 5 latach starac sie o GC ? Albo czy po 3 latach na h2b i po niej przejsciu na h1b( apropo tego co jest tu pisane powyzej) to po 2 latach na h1b ( czyli w sumie 5 ) mozna starac sie o GC ? Czy jedyna droga do GC to 5 lat na h1b ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci staranie sie GC tylko na podstawie przebywania w US na wizie pracowniczej. Cos Ci sie z tymi 5-cioma latami na H-1B mocno pomylilo... Po 5 latach na H-1B to do domu trzeba spadac bo H-1B ma "temporary w swojej nazwie". A wymienianie w tym kontekscie H-2B jest w ogole juz zabawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci staranie sie GC tylko na podstawie przebywania w US na wizie pracowniczej. Cos Ci sie z tymi 5-cioma latami na H-1B mocno pomylilo... Po 5 latach na H-1B to do domu trzeba spadac bo H-1B ma "temporary w swojej nazwie". A wymienianie w tym kontekscie H-2B jest w ogole juz zabawne...

Nie wiedziałem jak to z tym jest dlatego zapytałęm :P

ale sama wiza bez sponsorowania pracowniczego na GC nic Ci nie daje,chyba sponsorowanie pracownicze na GC masz na mysli?

tak , chodziło mi o sponsorowanie :)

Chodziło mi ot oze np. jestes 3 lata na h2b i po tym przechodzisz na h1b (teoretycznie) i czy juz po 2 latach na h1b mozna byc sponsorowanym ? czyli innymi słowy czy ten pobyt na h2b liczy się do sumy tych 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowanym możesz być od razu - sponsorowanie na GC nie ma nic wspólnego z długością pobytu na H-1B czy H-2B. Ma związek jedynie z chęcią pracodawcy żeby to zrobić i wydać na to pieniądze. W tym przypadku róznież są kategorie i są priority dates które nie dla wszystkich kategorii są aktualne. Użyj google'a i obczaj sprawę, bo na razie to błądzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...