Skocz do zawartości

Wazne Pytanie Dla Pani Kariny Green Card/h2B


Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie w jakich przypadkach konieczne jest przebywanie 5 lat aby moc strac sie o GC? Bo aktycznie chyba cos pobładzilem :P albo mi sie myli z obywatelstwem

Myli Ci się z obywatelstwem - po 5 latach bycia rezydentem (posiadania GC, przebywania w US, spełnienia wymagać) można starać się o obywatelstwo (po 3 latach na podstawie małżeństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna szybciej sie starac o obywatelstwo jak idziesz do wojska,,jak widzisz tych wyjatkow troche jest :)

Pacio to ze Ci sie myli to tak bywa ale uwazaj z tym,jak popadniesz na osobe ktora nie bedzie taka jak kzielu to nie zle wpadniesz,do tego duzoo czasu stracisz,kasy ..tutaj nalezy byc ostroznym i wiedziec co i jak na ile sie da .I czytac strony rzadowe :)

tutaj masz biuletyn na maj.ile ludzie czekaja na GC

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5692.html

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma mozliwosci staranie sie GC tylko na podstawie przebywania w US na wizie pracowniczej. Cos Ci sie z tymi 5-cioma latami na H-1B mocno pomylilo... Po 5 latach na H-1B to do domu trzeba spadac bo H-1B ma "temporary w swojej nazwie". A wymienianie w tym kontekscie H-2B jest w ogole juz zabawne...

Mozna byc sponsorowanym na green card, wtedy mozesz miec np. taki scenariusz: H-1B na 3 lata, pozniej na 3 lata a pozniej przedluzac JESLI toczy sie Twoje sponsorowanie na green card => na takiej zasadzie siedza tu rzesze ludzi bedacych na wizach pracowniczych H1B. Nawet jesli H-1B jest wiza nieimigracyjna, to jednak ta wiza jest tzw. dual intent czyli jestes w USA tymczasowo z intencja zostania na stale (czyli sponsorowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna byc sponsorowanym na green card, wtedy mozesz miec np. taki scenariusz: H-1B na 3 lata, pozniej na 3 lata a pozniej przedluzac JESLI toczy sie Twoje sponsorowanie na green card => na takiej zasadzie siedza tu rzesze ludzi bedacych na wizach pracowniczych H1B. Nawet jesli H-1B jest wiza nieimigracyjna, to jednak ta wiza jest tzw. dual intent czyli jestes w USA tymczasowo z intencja zostania na stale (czyli sponsorowania).

To ja wiem (sam niejako skorzystalem na L-1B being dual intent). Tylko to wymaga wyslania petycji na GC przez pracodawce. a koledze zdaje sie wydawalo ze sama dlugosc pobytu na H-1B da mu GC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie takie z ciekawości : Czy będąc w USA na wizie H2B jest mozliwość po 5 latach otrzymania zielonej karty ? wiem ze takowa wiza jest max na 3 lata czyli zbyt krótko aby moc sie w ogóle starac o GC.A jest np. mozliwe po upływie 3 lat otrzymanie kolej wizy h2b i wtedy po łącznie 5 latach starac sie o GC ? Albo czy po 3 latach na h2b i po niej przejsciu na h1b( apropo tego co jest tu pisane powyzej) to po 2 latach na h1b ( czyli w sumie 5 ) mozna starac sie o GC ? Czy jedyna droga do GC to 5 lat na h1b ?

Pierwsza sprawa: H2B nie jest na 3 lata. Jest czas DO 12 miesiecy. Mozna ja przedluzac do 3 lat. Jesli jestes w USA przez 3 lata, wtedy musisz wyleciec poza Stany i mozesz wrocic po 3 miesiacach jesli nowa H-2B bedzie Ci przyznana.

H1B jest na 3 lata. Mozesz ja przedluzyc (bez okresu na jaki trzeba wyjechac poza USA) na nastepne 3 lata. Pozniej, jesli toczy sie sponsorowanie pracownicze oraz sa spelnione odpowiednie warunki mozna H1B przedluzyc.

Tutaj masz na temat H-2B:

Generally, USCIS may grant H-2B classification for the period of time authorized on the temporary labor certification (usually authorized for no longer than one (1) year). H-2B classification may be extended for qualifying employment in increments of up to one (1) year. The maximum period of stay in H-2B classification is three (3) years.

An individual who has held H-2B nonimmigrant status for a total of three (3) years is required to depart and remain outside the United States for an uninterrupted period of three (3) months before seeking readmission as an H-2B nonimmigrant. See 8 CFR 214.2(h)(13)(iv)

To ja wiem (sam niejako skorzystalem na L-1B being dual intent). Tylko to wymaga wyslania petycji na GC przez pracodawce. a koledze zdaje sie wydawalo ze sama dlugosc pobytu na H-1B da mu GC...

Koledze sie wydawalo, ze H1B, H2B to whatever (jak to mawia moja corka) - byle tu przetrzymac 5 lat i dostac green card, bo green card sie dostaje za sam pobyt - tak ja odczytalam jego posty.

Kolega musi wiedziec, ze H-2B a H-1B to sa ZUPELNIE inne wizy i od tego by trzeba zaczac. Pozniej trzeba by poczytac co daje mozliwosc uzyskania green card (rodzaje sponsorowan) i dopiero wtedy myslec co dalej. Kolega powinien tez zwrocic uwage na koszty tych operacji, bo sa to sprawy powazne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...