Skocz do zawartości

Uzyskanie Stałego Pobytu Po Małżonku- Obywatelu Usa


dziadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące treści założonego przeze mnie wątku. Mój tato jest w Stanach od 22lat. Od dobrych 8 lat ma obywatelstwo. W 1994r. moja mama wylosowała zieloną kartę i wraz ze mną i siostrą pojechaliśmy do ojca. Otrzymaliśmy social security number. Po ok 9-10 miesiącach wróciliśmy do Polski. Ostatecznie zielona karta przepadła i co rok lub 2 jeździliśmy na wizie turystycznej do USA (social security number nam zostawili). Ostatnimi czasy mama przebąkiwuje o wyjeździe do ojca z racji, że dzieci się usamodzielniły to można spokojnie się zająć sobą. (Nie wiem na ile cały ten plan zdarzeń będzie przydatny do oceny sytuacji ale może akurat się nada)

I tu dochodzimy do sedna mojego wątku: W jaki sposób moja mama może uzyskać stały pobyt w USA aby móc legalnie pracować, przebywać itd. Niestety nie mam wystarczająco czasu aby przekopywać forum a mamie śpieszy się z uzyskaniem informacji jakie procedury ją czekają i na co ma się przygotować.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Chyba, że nie ma sensu się fatygować i poczekać do okresu po wyborach w USA kiedy zniosą wizę xD

Pozdrawiam i czekam na porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie wiz absolutnie nic nie da - to jest visa waiver program i dotyczny tylko wyjazdow turystycznych / biznesowych. Czy Twoja mama jest malzonka Twojego ojca ? Jezeli tak, to musi on wypelnic petycje I-130 (+ kilka dodatkowych dokumentow) i po mniej wiecej roku otrzyma wize imigracyjna.... Niemniej jednak jak 22 lata zyla oddzielnie, to w ambasadzie beda patrzec na to podejzliwie...

Tu masz guide : http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za objaśnienie z tymi wizami.

Tak, jest małżonką, małżeństwo w tym przypadku jest jak najbardziej trwałe. Dla potwierdzenia dla konsula będzie mogła okazać wiele wspólnych zdjęć z ojcem przez ten okres jeśli będzie miał jakieś wątpliwości co trwałości tego związku. ;)

Czyli generalnie wedle tego linku, który mi wysłałeś należy się stosować w celu uzyskaniu stałego pobytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...