Skocz do zawartości

Przekraczanie Granicy Kanada->Usa


yacomo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...chodzilo mi o to czy ktoś przekraczal granice z KANADY do USA samochodem lub pociągiem lub pieszo przez most i jak to wygląda.?...autobusem już wiem ,bo tak jechałem ..Albo czy ktoś zna jakas granice ,gdzie tak bardzo nie trzepią ?..moze meksyk ,kanada,lub może przejścia graniczne przez irlandie do usa ?...Chodzi o to ,ze wrocilem w grudniu 2015 po 6 miesiącach pobytu w USA i teraz chce znowu wybrać się w marcu 2016 ?...co doradzicie ?...czy od razu leciec z Warszawy do New yorku i zaryzykować ?...pozdrawiam i czekam na porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czesc...chodzilo mi o to czy ktoś przekraczal granice z KANADY do USA samochodem lub pociągiem lub pieszo przez most i jak to wygląda.?...autobusem już wiem ,bo tak jechałem ..Albo czy ktoś zna jakas granice ,gdzie tak bardzo nie trzepią ?..moze meksyk ,kanada,lub może przejścia graniczne przez irlandie do usa ?...Chodzi o to ,ze wrocilem w grudniu 2015 po 6 miesiącach pobytu w USA i teraz chce znowu wybrać się w marcu 2016 ?...co doradzicie ?...czy od razu leciec z Warszawy do New yorku i zaryzykować ?...pozdrawiam i czekam na porady?

Czysto teoretycznie opiszę: przez Meksyk to bardzo słabo (tutaj dokument jak Mexy się szkolą żeby przejść przez granicę, ty chyba byś tak nie chciał hehe: https://www.youtube.com/watch?v=BH_Z5BEZ5ts). Najlepiej wygląda Kanada i później border crossing przez las, offroad albo mało uczęszczaną drogą (na Google Street View sobie zobacz jak wyglądają checkpointy na granicy US/Canada).

Jednak wg. mnie bycie illegalem dzisiaj w US jest zrównywaniem się z np. meksami, czyli słaba i niepewna płaca i ryzykowne życie. Oni nie mają często wyboru, więc w ich przypadku to dla nich duża szansa, ale dla Polaka bez wizy najlepszym kierunkiem IMO jest Anglia, Norwegia, reszta UE...

I tak zarobki podobne, a prawa konstytucyjne cię nie obowiązują, np. posiadając broń jako illegal alien możesz dostać felony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie opiszę: przez Meksyk to bardzo słabo (tutaj dokument jak Mexy się szkolą żeby przejść przez granicę, ty chyba byś tak nie chciał hehe: https://www.youtube.com/watch?v=BH_Z5BEZ5ts). Najlepiej wygląda Kanada i później border crossing przez las, offroad albo mało uczęszczaną drogą (na Google Street View sobie zobacz jak wyglądają checkpointy na granicy US/Canada).

Jednak wg. mnie bycie illegalem dzisiaj w US jest zrównywaniem się z np. meksami, czyli słaba i niepewna płaca i ryzykowne życie. Oni nie mają często wyboru, więc w ich przypadku to dla nich duża szansa, ale dla Polaka bez wizy najlepszym kierunkiem IMO jest Anglia, Norwegia, reszta UE...

I tak zarobki podobne, a prawa konstytucyjne cię nie obowiązują, np. posiadając broń jako illegal alien możesz dostać felony.

Tutaj chyba nie chodzi o bycie nielegalnym, tylko znalezienie lotniska, które stwarza mniej kłopotów niz wiecej. Jesli dobrze rozumiem, to polecam lotniska gdzie jest mniejsze skupisko Polaków. Chicago i NY i właściwie większe miasta na wschodnim wybrzeżu byłyby na dole mojej listy. Pewnie lepiej wybrac mniej popularne lotniska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

@Łysy.newyork - czy wiesz, że jest XXI wiek? 2016 rok? Czy zdajesz sobie sprawę, że CBP nie bazuje na karteczkach i stempelkach w paszportach, szczególnie, jeśli są wbijane przez inne kraje? USA było pierwszy krajem zbierającym dane wyprzedzające o pasażerach (obejrzyj kartę pokładową do USA - masz tam napis API OK). W chwili obecnej nie wypełnia się już nawet formularza I-94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz wjazd przez "zieloną" kanadyjską granicę jest szansa (pewnie niewielka) że wjedziesz bez kontroli paszportowej.

Szczególnie jeżeli przejedziesz / przejdziesz własnym transportem przez mniej uczęszczane trasy.

Poczytaj tutaj, są miejsca gdzie patrole są "limitowane":

http://www.cnn.com/CNN/Programs/anderson.cooper.360/blog/2006/05/border-checkpoint-relies-on-honor.html

Prawo amerkańskie obciąża wjeżdzającego do przejścia kontroli, nie możesz się tłumaczyć że cie nie sprawdzono:

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/782/~/crossing-the-border-via-foot,-vehicle,-or-air-without-visiting-an-official-port

Szczególnie:

Failure to enter through an open staffed port is considered an illegal entry and can result to you being fined and

removed from the United States.

Więc pomimo wjazdu (na lotnisku pewnie cię cofną albo dadzą promesę na krótki czas pobytu) twój legalny status turysty i wiza

będą zagrożone, podejrzewam że przy wyjeździe (jeżeli np. wylecisz z lotniska) przejdziesz przez interview i będzie Ci groziła utrata

wizy i ban na 10 lat ponieważ urząd imigracyjny nie będzie w stanie ustalić daty twojego wjazdu do USA.

W teorii mogło by to być pół albo rok temu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBP zbiera informacje z roznych zrodel. Od lat linie lotnicze maja obowiazek wysylania informacji o pasazerach podrozujacych do/i z USA. Rekordy takie maja rozny charakter. Np.:

1) W momencie zrobienia rezerwacji lotniczej w systemie CBP pojawi sie informacja ze statusem "Reported" (dokladnie dwa rekordy: wjazd/wyjazd)

2) Podczas wjazdu do USA pojawi sie informacja ze statusem "Confirmed"

3) Podczas opuszczenia USA (lotnisko lub granica z Kanada) pojawi sie informacja ze statusem "Confirmed".

*Informacja - to takie szczegoly jak imie, nazwisko, nr paszportu, nazwa linii lotniczych, numer lotu itp.

Technicznie rzecz biorac systemy dzialaja coraz lepiej. Nie sa doskonale - do dzisiaj nie mam odnotowanych dwoch wyjazdow z USA (oba lotem z Newark).

Jesli ktos kiedykolwiek wyciagal swoj rekord z granicy przy uzyciu FOIA, to wie ile tych danych sie gromadzi. Na moje kilka wjazdow do USA jest to prawie 100 stron - a sa to tylko dane nie objete klauzula poufnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam sobie na stronę FOIA, żeby zobaczyć jak to wygląda... I tam są podane nazwy agencji, do których można się zwrócić o swoje rekordy.

Rozumiem, że rekord z granicy wyciąga się z Homeland Security?

A możesz zdradzić, co mniej więcej napisałeś w takiej prośbie?

Czy to Cię coś kosztowało? W FAQ czytałam, że nie ma tam żadnych opłat, ale w razie W mogą się pojawić jakieś koszta.

Bo tak się zastanawiam, czy po swoim tegorocznym powrocie z wycieczki nie wyciągnąć swoich rekordów. Ciekawska jestem, co tam o mnie mają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...