Skocz do zawartości

Przekraczanie Granicy Kanada->Usa


yacomo

Rekomendowane odpowiedzi

sa ludzie ze im sie udaje lecz co pozniej,potem?

To ze Cie wpuszcza nie oznacza wcale koniec Twoich klopotow a jedynie jestes na terenie USA

np mamy tutaj taka osobe co jej zabrali GC jak pochodzila do obywatelstwa bo sie doszukali pewnych spraw

a co ciekawe ze od marca przyszlego roku aby wjechac-wleciec na teren Kanady bedziesz musial podac wiele informacji a jak wiadomo USA i Kanada zaczynaja ze soba wspolpracowac w wiekszym stopniu jak kto bylo kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly6, co do większej ilości informacji, chodzi Ci o eTA? Jeśli tak, to małe doprecyzowanie :) to się tyczy tylko lotów do Kanady (nie wjazdów/przejść lądem). Musiałem sprawdzić, bo jadę samochodem we wrześniu na weekend ;)

Canada is introducing a new entry requirement, known as an Electronic Travel Authorization (eTA), for visa-exempt foreign nationals travelling to Canada by air. Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa.

Starting August 1, 2015, eligible travellers can apply online for an eTA. On March 15, 2016, this new requirement will become mandatory and travellers will need an eTA before they can board their flight to Canada. To find out more, visit Canada.ca/eTA.

źródło: http://www.cbsa.gc.ca/travel-voyage/td-dv-eng.html

Starting March 15, 2016, you need an eTA to visit or transit Canada by air. You can apply now for an eTA.

If you travel before March 15, 2016, you do not need an eTA but you can still apply for one. For now, make sure you travel with acceptable travel documents and identification, such as a valid passport..
If you travel by land or sea, you will not need an eTA when you enter Canada. However, you must travel with proper identification.

źródło: http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp (przy wyborze Poland oraz US - permanent residents)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mieszkasz w Polsce to nie masz zielonej karty. Masz tylko niewazny dokument.

Mylisz się moja karta jest ważna bezterminowa . Kilkanaście lat temu przekraczałem granicę Amerykansko Canadyjską i Mexykańską kontrola na granicy była formalnością ale nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się moja karta jest ważna bezterminowa . Kilkanaście lat temu przekraczałem granicę Amerykansko Canadyjską i Mexykańską kontrola na granicy była formalnością ale nie wiem jak teraz.

Nie myli się a Ty jakbys wierzył w te bzdury co piszesz to nie probowalbys się prześlizgnąć przez granicę kanadyjska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myli się a Ty jakbys wierzył w te bzdury co piszesz to nie probowalbys się prześlizgnąć przez granicę kanadyjska...

Nie jesteś całowieczne w temacie to ci powiem o co chodzi Karta jest ważna na 100% Przekroczyłem czas pobytu w Polsce ponad Rok i legalnie nie mogę wjechać do USA ponieważ w paszporcie wbijają pieczątkę wjazdu do Polski i na lotnisku w USA wiedzą jak długo byłem w Polsce a na przejściu granicznym nie muszę okazywać paszportu tylko karta teraz wiesz o co chodzi poczytaj sobie więcej ma ten temat to będziesz więcej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś całowieczne w temacie to ci powiem o co chodzi Karta jest ważna na 100% Przekroczyłem czas pobytu w Polsce ponad Rok i legalnie nie mogę wjechać do USA ponieważ w paszporcie wbijają pieczątkę wjazdu do Polski i na lotnisku w USA wiedzą jak długo byłem w Polsce a na przejściu granicznym nie muszę okazywać paszportu tylko karta teraz wiesz o co chodzi poczytaj sobie więcej ma ten temat to będziesz więcej zorientowany.

Sam sobie zaprzeczasz. Data ma karcie nie ma żadnego znaczenia jeżeli porzuciles rezydencję w US. Paszport i pieczatki nie maja żadnego znaczenia (mając kartę wjeżdżając do US w jakikolwiek sposób nie trzeba pokazywać paszportu) bo w swoich danych maja kiedy ostatni raz opuściłes US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...