Skocz do zawartości

Wyjazd Po Wieloletnim Nielegalnym Pobycie-Szansa Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo prosze o pomoc, sprawa jest bardzo pilna:

Wjechalam na poczatku 2000 roku na wizie turystycznej, przedluzylam ja o kolejne kilka miesiecy i zanim sie skonczyla wystapilam o wize studencka. Uczeszczajac do szkoly i czekajac na wize znalazlam frime ktora zaczela mnie sponsorowac. Dokumenty o adjustment of status byly wyslane w kwietniu 2001, wiec podlegam pod paragraf 245 i. Oczekiwanie za zatwierdzenie zajelo kilka lat i w miedzyczasie firma zbankrutowala. Od tego czasu jestem bez zadnych papierow. W miedzyczasie stary paszport i 10 letnia wiza wygasly i kilka lat temu otrzymalam nowy paszport w konsulacie w NY.

Moje pytanie jest nastepujace: jesli wjechalam w 2000 roku (czyli bez zostawiania odciskow palcow) i teraz mam nowy paszport czy jesli wyjade ( bardzo ciezka choroba mamy mnie do tego zmusza) i jesli wyrobie nowy paszport w Polsce to czy mam szanse na otrzymanie wizy turystycznej (lub jakiejkolwiek) i wjazd z powrotem do USA? (Wiem ze nie moge zostawic I-94 na granicy z data z 2000 roku)

Czy przy wylocie urzednik bedzie mnie sie pytal o brak wizy w paszporcie i brak i-94?

Czy ambasada amerykanska w Polsce wie kiedy ktos wrocil z USA (na nowym paszporcie)?

Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjedziesz z takim overstayem nawet jak odbędziesz 10-letni ban wizy nie dostaniesz już nigdy. Zawsze Ci będą odmawiali. Nowy paszport nic nie zmienia.

Dokładnie tak. I byłoby wręcz karygodne ,żebyś dostała wizę w końcu jesteś jednym z tych dzięki którym Polacy wciąż mają wizy i nie mogą się doczekać ich zniesienia.

Wyjazd na turystycznej a potem kombinowanie na różne sposoby aby zostać w Ameryce.Później Polacy oczekują ,żeby ich szanowano i traktowano na równi z innymi Europejczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy tak bylo ze wize dali w Ambasadzie i ktos sie cieszyl ze na granicy bedzie dobrze,ok a tutaj zonk,zawrocili i dlaczego?

poniewaz to na granicy urzednik decyduje i moze cos wiecej zobaczyc i wez takie cos pod uwage a nie ze wiza zostala przyznana

I teraz pozostaje napisac do Kariny i czekac cierpliwie na odpowiedz ,mozesz tez zostawic jej swoj numer telefonu zaznaczajac w ktorych godzinach ma dzwonic aby porozmawiac z Toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cała bajka z 245 i polega a tym, że nie potrzebujesz sponsora. Konsultowałaś się z prawnikiem?

samo 245 i nie daje GC, pozwala tylko na pozostanie w US do czasu zalegalizowania pobytu przez pracodawce lub malzenstwo.

Malzenstwo i jest opcja ale Ty bys musiala te min 3 miesiecy poczekac na Gc aby poleciec do Polski a tutaj czas Cie goni..

pisze ze min 3 miesiace a czasami to jest dluzej.

Racja, teraz w NY czeka sie nawet do 6 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...