Skocz do zawartości

Dwie Rozne Daty Na Green Card I Co Dalej


grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie moich dwoch roznych dat na Green Card i kiedy to moge wysylac dokumenty o naturalizacje gdyz chcialbym sponsorowac moja zone jak naszybciej. Sytuacja wyglada nastepujaco:

Moja mama obywatel zlozyla na mnie petycje dzieki temu dostalem GC. Interview mialem dnia 18 czerwca 2008 po czym dostalem pieczatke do paszpotu wazna na rok. powiedziano mi na miejscu ze zajmie im do 3 miesiacy az dostane fizycznie GC wiec czas odliczalem. kiedy dostalem list z immigration zamiast plastku dostalem odmowe przyznania mi GC ze wzgledu na to ze nie przedluzylem statusu i nie moze byc mi ona wydana. byla to nie prawda gdzyz wszystkie formalnosci pilnowalem i mialem udokumentowane ze status zmienilem i utrzymalem. zaraz po tym liscie skontatkowalem sie z prawnikiem gdzie otworzylismy sprawe motion to reopen i oczekiwalem na ponowne interview. po jakim roku nastapil dzien interview gdzie po pokazaniu im wszystkich dokumentow wydali decyzjeo przyznaniu mi green card z wsteczna data tnz 11/15/2008 zamiast date z pierszego interviewtj. 6/18/2008. teraz chcialbym staracc sie o obywatelstwo i chcialbym zlozyc wniosek. domyslam sie ze data na gc jest data ktorej musze sie trzymac ale moze tak nie jest i ktos mial podobna sytuacje. uwazam ze daty na GC powinny byc resident sice 6/18/2008 card expires 6/18/2018. dlaczego taka decyzja immigration i chcialbym jak najszybciej skladac n-400 forme. thx all za jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi. a tak na marginesie wiec ze najszybciej wniosek moge wysylac 3 miesiace przed uplywem 5 lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tu na to nic nie pomoze - do N400 musisz zalaczyc kopie karty, jak zobacza date na niej to dostaniesz caly pakiet spowrotem. Jak Ci sie tlumaczyc, to mozesz probowac walczyc, ale pewnie zajmie Ci to tyle ile roznicy w datach albo dluzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialabym znac wiecej szczegolow, ale z tego co piszesz to data z dniem 11-15-2008 bedzie wiazaca, bo w Twojej sprawie byl motion, wiec decyzja ostateczna nie byla wydana w czerwcu tylko pozniej. Czasem tak jest, ze podejmuja decyzje a pozniej ja zmieniaja jesli - wedlug nich - cos jest nie tak. Ty robisz motion i tenze motion moze tu robic roznice w tym kiedy zostanie wydany ostateczny approval. W wizach nieimigracyjnych to co innego, bo wiza nieimigracyjna jest 'od-do', wiza imigracyjna jest inna. Jesli byly jakies roznice to po to by prawnik, zeby to sprawdzc i w razie problemow czy watpliwosci interweniowac. Teraz jest wyjscie aby to sprawdzic, ale trzeba by znac wiecej szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...