Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Na Kilka Dni - Problem


Angle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wyskoczyć w celach turystycznych do Stanów w kwietniu 2013 na tydzień. Mam 21 lat i od roku mieszkam i pracuję w Belgii. Posiadam belgijski dowód osobisty i przebywam tutaj legalnie. Normalnie, belgowie nie mają problemów i w celach turystycznych nie muszą się martwić o wizy. Ja jednak nie mam obywatelstwa w tym kraju, więc mnie to najprawdopodobniej nie dotyczy. Jak wygląda droga do załatwienia sobie przepustki do tego kraju w mojej sytuacji?

Słyszałem o tym, że konsulowie pytają się o to, czy trzyma nas coś w Polsce. Jako iż ja już wyjechałem, to na pewno przychylnie na mnie nie spojrzy. Przez Belgie raczej też nie mam szans, bo nie mam obywatelstwa. Jest jakiś sposób?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizę starasz się w kraju w którym posiadasz miejsce stałego pobytu.Jeżeli mieszkasz w Belgii na stałe i to jest Twój kraj zamieszkania to trudno abyś udawadniał

ścisły kontakt z Polską .Jako obywatel UE masz prawo mieszkać gdzie chcesz na terenie UE więc konsul tutaj nie będzie chyba zdziwiony.Znajdź konsulat USA w Belgii wypełnij formularz wizowy ,ustal termin interview i do przodu. Nie ma innego sposobu na wjazd do USA skoro nie posiadasz innego obywatelstwa niż Polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj sie z ta strona

http://belgium.usembassy.gov/visa2.html

http://belgium.usembassy.gov/business_tourist.html

W latach 90 tych takie cos bylo mozliwe jak i teraz ze ludzie dostaja wizy w kraju w ktorym mieszkaja teraz ,nalezy aby pokazac na rozmowie ze mamy do czego wracac i jedziemy do USA aby turystycznie

chcesz leciec w 2013 a wiec radze zobaczyc na strony blizej jak bedziesz isc po wize oraz zobaczyc czy czasami Polska nie bedzie juz w ruchu bezwizowym :)

wpadnij na forum ,bo bedziemy o tym pisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, że konsulowie pytają się o to, czy trzyma nas coś w Polsce. Jako iż ja już wyjechałem, to na pewno przychylnie na mnie nie spojrzy. Przez Belgie raczej też nie mam szans, bo nie mam obywatelstwa. Jest jakiś sposób?

jak nie mieszkasz w Polsce to Cię nie zapyta.

zapyta Cię czym się zajmujesz w kraju, w którym mieszkasz.............

jaki jest Twoj cel wizytay w us.......

na jak długo chcesz jechać........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 lat mieszkam w Irlandii gdzie mam stały pobyt a po wizę bylem w Warszawie gdzie nie było żadnych problemów. Pani Konsul zapytała o pracę, stanowisko, na jak długo i po co i czy mam kogoś bliskiego w USA. Z tym że jak powiedziałem gdzie mieszkam zapytała czy możemy rozmawiać po angielsku.

Tak czy siak możesz w Belgii jak i w Polsce starać się o wizę bo nie ma to znaczenia większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz leciec w 2013 a wiec radze zobaczyc na strony blizej jak bedziesz isc po wize oraz zobaczyc czy czasami Polska nie bedzie juz w ruchu bezwizowym :)

Chciałbym to załatwić teraz, a nie później. Chciałbym ziścić swoje marzenia - wybieram się na WrestleManie, czyli największą galę wrestlingową w roku (ponad 70,000 ludzi na trybunach), która dodatkowo będzie mieć miejsce w Nowym Jorku; czyli mieście które zawsze chciałem odwiedzić. Aby mieć dobre miejsca muszę już teraz zamówić drogie bilety i mam po prostu obawy, że po zakupie wejściówek na tę galę nie dostane wstępu do kraju i sporo pieniędzy mi przepadnie. To samo z lotami i hotelami - zamawiając je teraz bardzo dużo oszczędzam. Z jednej strony, gdy pokaże konsulowi wykupione bilety, zarezerwowane miejsca w samolocie tam i z powrotem oraz zarejestrowane już miejsca z hotelu oraz dowód, że pracuje legalnie w Belgii powinien się zgodzić. Boje się jednak tego, że dużo mogę stracić (koszt ogarnięcia wszystkiego, to ok. 10,000 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to załatwić teraz, a nie później. Chciałbym ziścić swoje marzenia - wybieram się na WrestleManie, czyli największą galę wrestlingową w roku (ponad 70,000 ludzi na trybunach), która dodatkowo będzie mieć miejsce w Nowym Jorku; czyli mieście które zawsze chciałem odwiedzić. Aby mieć dobre miejsca muszę już teraz zamówić drogie bilety i mam po prostu obawy, że po zakupie wejściówek na tę galę nie dostane wstępu do kraju i sporo pieniędzy mi przepadnie. To samo z lotami i hotelami - zamawiając je teraz bardzo dużo oszczędzam. Z jednej strony, gdy pokaże konsulowi wykupione bilety, zarezerwowane miejsca w samolocie tam i z powrotem oraz zarejestrowane już miejsca z hotelu oraz dowód, że pracuje legalnie w Belgii powinien się zgodzić. Boje się jednak tego, że dużo mogę stracić (koszt ogarnięcia wszystkiego, to ok. 10,000 PLN).

Strona (chyba) kazdej ambasady informuje zeby nigdy nie kupowac biletow ani dokonywac zadnych rezerwacji bez wizy w paszporcie. Ich zupelnie nie interesuje Twoja wrestlemania a gwarancji otrzymania wizy nie masz - zalatw ja jak najszybciej i dopiero kupuj bilety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...